odwieczny dylemat

energo30

New member
Witam

Mam 42 S10 i chciałbym ją wymienić na coś większego. Sygnał Cyfra , tuner HDMI, DVD (ale BD w końcu kupię), oglądam z 4m.

Budżet to max 10 tys.

Po wielogodzinnej lekturze w grę chyba wchodzi samsung 58" B850 lub C6500 lub 7000

czy też stara lub nowa V panasonica ale 50 .


Czy w przypadku jeśli na obecnym S10 (co prawda tylko 42") nie widzę (nie przeszkadzają mi chyba) wad niższych modeli lepiej pójść w większą przekątną i wybrać samsunga czy też jednak poprawić jakość bo przy zwiększeniu matrycy te wady wyjdą z nawiązką i będę żałował (ale wtedy budżet nie pozwoli mi na więcej niż 50").

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj proszę jakie masz warunki ?

odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

energo30

New member
poniżej odpowiedzi

odległość od ekranu? ok 4m
jak słońce świeci w pokoju? pod kątem ok 30stopni (popołudniu) , okno od telewizora ok 1,2 m (są jednak żaluzje gdyby co)

Jak duży jest pokój ? ok 42 m z otwarta kuchnią
jaki masz obecnie telewizor? plazma panasonic s10 42 (nie widzę tych wszystkich wad o któryc piszecie na tym TV , czerń mi też nie przeszkadza)
jakie programy najczęściej oglądasz? większość SD czasem jakiś film na HD lub NG, itp
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? popołudniem i wieczorem
preferowana wielkość telewizora? minimum 50 do max 60
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? nienaturalnych zbyt nasyconych kolorów (zatem lcd i ledy chyba odpadają)
jakie urządzenia będą podłączone ? blue ray, ferguson 8900 hd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 80% TV 20% inne (internet przez TV - mam kompa podłączonego do TV ), amplituner (ale zwykle programy oglądam z głośników TV , chyba że jak np HBO HD musze włączyć amplituner aby mieć dzwięk)
jakimi złączami ? HDMI i DVD euro
jaki masz sygnał ? Cyfra +
ile programów HD ? tyle ile daje cyfra
ma stać czy wisieć ? raczej stać ale może w przyszłości powieszę
jaka klasa cenowa ?max 9000 10000 PLN , choć wolal bym aby się zmieści raczej poniżej widełek
 

energo30

New member
i jak z tą pomocą. Wydaje mi się , że pytanie było proste . Lepiej samsunga ps58b850 / ps58c6500 czy tez p50 v10/v20 panasonica.

Osobiście wolałbym większy ale obawiam się o jakość obrazu przy tak dużej matrycy.
 
Do góry