Obsidian 600 Wharfedale czy Jamo s628 hcs3

rafal199012

New member
Witam
jestem tutaj nowy, lecz z tematyką audio jestem juz związany przez dłuższy czas, a dokładniej chodzi tutaj o caraudio jakościowym, interesuje mnie system kina domowego za nie wielkie pieniądze, w tym znalazłem właśnie te dwa komplety głośników, które bardziej byście polecali?
Chodzi mi głównie a ciepłe, w miarę naturalne graniu no i tez na dość szerokiej scenie, wyczytałem na jednej stronie ze obsidian ma z tym problem, czy to prawda?
Czy do tych zestawów potrzebny jest sub?
I jeszcze jedno pytanie, czy te zestawy posiadają zwrotnice?
 

rafal199012

New member
Amplituera tez jeszcze nie mam, myślałem o denonie avr x2100 i nim napędzac jamo, lecz na forum znalazłem wypowiedź ze lepiej zainwestować w obsidianybsidiany.
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to tak max 4 tys
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem poprzednika Jamo 606 i dla mnie trochę lepiej graja Obsidian 600. Rozważ jeszcze Audio Pro AVANTO 5.0. Są dość mocno chwalone. Ja ich niestety nie słyszałem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli tylko kiedyś trafi się okazja to chętnie odsłucham :) Na razie nie chodzę już po salonach audio bo jeszcze znowu coś kupię :)
 

rafal199012

New member
Henry 1979 czyli co powiesz na temat jamo s628? Szczerze mówiąc to zniepokoilo mnie to że głośniki sredniotonowe są wykonane z aluminium. ...
a czym się różni ten denon x3000 od x2100?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry 1979 czyli co powiesz na temat jamo s628? Szczerze mówiąc to zniepokoilo mnie to że głośniki sredniotonowe są wykonane z aluminium. ...
a czym się różni ten denon x3000 od x2100?

W kwestii kolumn, to jeśli nie masz za bardzo miejsca po bokach, to lepiej szukać konstrukcji z głośnikami umiejscowionymi na ścianie frontowej, Jamo mają boczny niskotonowy i musiałbyś zapewnić im sporo miejsca z boku, inaczej mogą dudnić. Podobna konstrukcja jest co prawda w Audio Pro, ale podobno łatwiejsze są do wysterowania, ja je słyszałem na odsłuchu, grały dla mnie lepiej od Jamo, ale w kwestii ustawienia w domu, może ktoś inny się wypowie, bo ja w takich warunkach nie miałem okazji ich słyszeć.
Z kolumn mógłbyś zerknąć jeszcze np. na Wharfadale Diamond czy Taga Harmony Platinum....

Wracając natomiast do ampli, to też szukałbym raczej X3000, bo to lepszy model od X2100, mocniejszy, lepiej grający w stereo, no i co ważne ma pre-out, pod który mógłbyś w przyszłości podpiąć wzmacniacz stereo, jeśli słuchanie muzyki z amplitunera nie będzie cię satysfakcjonowało. Obawiam się jednak, że na chwilę obecną zdobycie X3000 jest prawie niemożliwe, mógłbyś poszukać jeszcze Marantza 5008/6008, jeśli gdzieś znajdziesz, to będzie najlepszy wybór pośród polecanych do tej pory ;)
 

aro600

New member
Lakier fortepianowy faktycznie świetnie się prezentuje ale trzeba o niego dbać.

A jesli mogę się wtrącić, to w jaki sposób dbasz o lakier?

Ja kupilem 2 tygodnie temu te glosniki + Harman Kardon AVR - 161 i dla mnie wygląd powala!!! Graja tez bardzo fajnie melomanem nie jestem, ale lubie posluchac muzyki wszelkiej maści od rocka przez pop do hip hop itd w kinie narazie oglądałem hobbita i w sumie pozytywnie basu nie brakuje wczesniej mialem onkyo ht - r518 i zestaw 5.1 m-audio Z SUBEM 25CM I nowy nabytek gra o niebo lepiej, sluchalem jamo 606 dla mnie grały gorzej ale to wiadomo kwestia gustu.

A cene mi zrobil nasz forumowy magik blackninja - szczerze polecam
 

Saszku

New member
No to udany zakup kolumn u tego samego sprzedawcy ... ;) z tym, że ja nie dbam już o lakier fortepianowy (zdecydowałem się na zwykły między innymi ze względu na cenę) z doświadczenia wiem, że trzeba na niego uważać.... choć na AUDIO PRO ze zwykłą okleiną też już mam odpryski w jednym miejscu.

Gdzieś na forum czytałem, że mikro ryski można spolerować nawet zwykłą pastą do zębów z granulkami.
 

mare37

Banned
Ja już jamo nie kupie. To się nie nadaje do muzyki. Myślałem o przejściu z 626 na 628 ale będzie to samo. Nędzny odsłuch. Kuszą tylko wyglądem i wykonaniem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzieś na forum czytałem, że mikro ryski można spolerować nawet zwykłą pastą do zębów z granulkami.

Są specjalne pasty polerskie do mdf-u lakierowanego na połysk i specjalny papier o różnej gramaturze, ale łatwo tego samemu nie da się zrobić. Trzeba uważać żeby nie pogorszyć :)
 
Do góry