Nowy zestaw kina domowego 5.1

S

sojer2005

Guest
Witajcie,
aktualnie mam następujący sprzęt: amplituner Onkyo TX SR608, który napędza zestaw głośników KEF 2005.3 (5 głośników oraz sub Kube1). Zestaw ten liczy sobie już kilka lat i już trochę mi się znudził :)

Salon ma około 25 m2. Niestety, ze względu na umeblowanie, nie mogę zainwestować w kolumny podłogowe. Filmy, muzyka: 50/50%.

Podobają mi się amplitunery firmy Marantz (SR5007, SR5008 lub SR6008) lub Denon (tu nie wiem jaki model). Zależy mi na funkcjach sieciowych, AirPlay; jakości i niezawodności sprzętu.

Problematyczna staje się kwestia doboru kolumn z powodu, o którym napisałem wyżej.
Proszę o propozycję zestawu 5.1, w którym nie może być wysokich kolumn podłogowych - bez suba, ten który posiadam KEF Kube jest chyba dobry.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Sub ma, więc przody mogą być z większych monitorów jak Zensor 3. Grają głośno i wyraźnie. Dół załatwi SUB. Do takiej konfiguracji przy odcięciu przy np 80Hz nie potrzebna już tak wielkiej mocy dla kolumn dlatego zaproponowałem nawet mniejszy.
Jak kasa jest to pewnie, czemu nie.
 
S

sojer2005

Guest
Czy zestawy z monitorami proponowanymi przez Was: JBL Studio (230, 225c, 220) lub Dali Zensor 3, jakościowo bedą znacznie lepiej grały niż te, które mam obecnie (kef 2005.3)?
 
Do góry