Nowy TV do salonu

luko80

Member
Witam!

Szukam tv do nowego mieszkanka do salonu - założenia jak niżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? 25 m kw.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu, czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce oświetla salon do południa, bokiem do tv.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 40PFL5007K/12
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Netflix, Prime, Disney, Skyshowtime, MAX, Spotify, YouTube (YT kids), udostępnianie smartfona na tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Planuję telewizję internetową (MEGOGO, np.), ale nie wykluczam też standardowej kablówki - generalnie HD/4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - może jakieś głośniki?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, przyroda, nauka, czasem sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? bardzo możliwe
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory
17. Preferencje co do wielkości? 55 lub 65 cali. Telewizor będzie wisiał na ścianie między dwoma regałami, między którymi odstęp to 160 cm.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zacinanie aplikacji
19. Preferencje co do marki ? Sony, LG, Samsung, ew. Philips (mam obecnie, ale z tym modelem nie mam dobrych wspomnień - być może obecne modele są lepsze), ostatecznie TCL (choć miałem styczność z jednym modelem i kompletnie nie pasuje mi dźwięk, zbyt "tubalny" - nie wiem czy to reguła w tv tej marki)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3,5 - 4 tys.
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie

Miałbym dużą prośbę o przedstawienie kilku propozycji do wyboru - będę bardzo wdzięczny.
W sumie zastawiałem się nad OLED, ale nie wiem czy w tym budżecie będzie coś sensownego?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wystarczy kasy na oleda.
Ale na mini led 65c805 , już tak i masz do rych potrzeb wszystko co spełni potrzeby.
A ma pełne głośniki, więc z dźwiękiem nie ma żadnych problemów
Cena 3899 zł z pakietem gratisów dodatkowo.
 

luko80

Member
Cześć, dzięki za propozycję.
Gdzie mogę go dostać w tej cenie z gratisami?

A jeśli jednak nie miałby to być TCL? :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz 65" mini led Philips 65 pml 9008 z ambilightem za 4199 zł z pakietem.

Napisz proszę na PW
 

luko80

Member
Jeszcze wpadłem pomarudzic...

A coś do 4000 PLN z Samsunga/Sony/Lg?

(w sieci sporo informacji, że TCL awaryjne potrafią być, przynajmniej częściej niż inne marki, a z serwisem podobno problemy?)

Tylko ważne jest dla mnie aby chodziły na nim wszystkie popularne streamingowe serwisy (Max, Skyshowtime, Prime, Disney, Netflix) oraz tv internetowa Megogo i ew. Orange Go. Z muzycznych Spotify.
Czy na Tizenie lub webOS to wszystko zadziała?

(na wspomnianym wyżej Philips 9008 podobno nie jest dostępny Prime i Max, nie wiem ile w tym prawdy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma żadnych problemów z serwisem, a awaryjność na takim samym poziomie jak każda inna firma.
Systemy zamknięta , nie mają wszystkiego i nie da się wgrać.
Ale zawsze możesz dokupić za 199 zł boxa z Androidem , podobnie jak do Philipsa mi ni led TV.
Pytania bardziej zależy Ci na jakości obrazu czy na wyposażeniu ?
Masz też nowe modele Sharpa 65FQ8 za 3999 zł
 

luko80

Member
Zależy mi na tym, abym mógł uruchomić te 5 ww. serwisów streamingowych. Tu jeszcze dodałbym YT i YT Kids. Dodatkowo tv internetowa, prawdopodobnie Megogo.
Obraz oczywiście również ma znaczenie - płynność i dobre kontrasty i kolory. Czerń również powinna wyglądać jak czerń, ale z uwagi na brak funduszu na OLED na jakiś kompromis muszę pójść.
Co do grania na tv - tak, napisałem o takiej opcji, ale znając życie to będzie raczej rzadkość. Mam komp. stacjonarny w innym pomieszczeniu, kabli raczej ciągnąć nie będę.
No niestety, chyba jak każdy chciałbym najlepiej mieć wszystko i za pół ceny ;)
Załóżmy, że decydowałbym się na któryś z tych trzech, tj. c805, pml9008 i 65FQ8 - który będzie najlepszym wyborem? - bo rozumiem, że wszystkie są na Androidzie, więc w teorii to co wymnieniłem wyżej powinno działać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie nie wszystkie

Philips PML 9008 ma własny system Titan - Philipsa.
Ale jest mini led i z ambilightem

Sharp tak, jest na Google TV.
W Twoim przypadku Jeśli dotyczy dodatkowych aplikacji - to Sharp.

Jeśli głownie obraz - to mini led PML9008
 
Do góry