Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Władcy umysłów oglądając go trochę sobie przypomniałem o Efekcie motyla. Może tak dobry, ale byłem pod wrażeniem tego filmu. Moja kobieta nawet się wzruszyła, a nie powiem i na mnie trochę podziałał:). Jakoś tak mi utkwił ten film w pamięci:p
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie rozumiem dlaczego obniżasz ocenę filmu z powodu niedoskonałości swojego sprzętu.

A ja mam zupełnie odmienne wrażenie. Przynajmniej na podstawie Prometeusza 2D. Obraz bardzo dobry, ostrość na najlepszym poziomie.

jurass, powoli się przyzwyczajam, że ilekroć coś napiszę, pojawiasz się z komentarzem konkretnego typu (jakiego to już sam sobie dopowiedz). Miałem wczoraj się zachować tak samo, jak pisałeś o "Sztanga i Cash" (Twój argument z "dokumentalistyczną skrupulatnością", którego jakoś prawidziwi uczestnicy zdarzeń nie podzielają). Nawet miałem podać konkretne linki, żeby nie wchodzić w głupie dyskusje, ale sobie odpuściłem. Nie chce mi się toczyć dyskusji na poziomie "mam dużo czasu, żeby sypać innym dzieciom w piaskownicy piaskiem po oczach".

Ale wracając do powyższego cytatu. Tak się składa, że telewizory LCD to większość rynku. Taki jest fakt i z tym się nie dyskutuje. Film, który ma wadę, której nie uświadczysz na mniejszości odbiorników, jest moim zdaniem niewystarczająco zoptymalizowany. Albo się optymalizuje do większości, albo do wąskiego grona. Wybór producenta i/lub techników. Kropka.

Ten konkretny film na dole i na górze ekranu świeci. Zarówno na pasach czerni (owszem, wina lcd), jak i na ich styku z obrazem (to już nie jest wina lcd). Ta pierwsza wada - domyślam się, bo nie sprawdzałem - pewnie jest do wyeliminowania na plazmie, ta druga będzie również na plazmie widoczna. Moim zdaniem film jest za słabo przycięty. Ktoś w ten sposób spowodował, że trzeba przyciemnić obraz, co jest niekorzystane dla ciemnych scen, a tych jest dużo. I plazma tego nie zmieni. Obraz będziesz miał albo za ciemny, albo zobaczysz świecące paski. Takie jest moje zdanie. Stąd w moim subiektywnym odczuciu zabieram pół punktu za kwestie techniczne.

I druga częśc cytatu. Skoro Kolega pantomima pyta o ten konkretny film w 3D (a nawet pisze dokładnie, że w 2D już widział, ale nie o taką ocenę mu chodzi), czemu piszesz w stylu "ja się z Raccoon nie zgadzam, bo w 2D jest super"? Jeśli wymagasz logiki od innych, najpierw sam zacznij dyskutować logicznie.

Pozdro!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak kobieta sie wzrusza po filmie, to dobry znak, latwiej ja "pocieszyc" po seansie :D
Teraz latwo sie domyslec, dlaczego niektorzy katuja takie filmy po 10 razy :D
 

jurass

Banned
[Raccoon], czy tu można zaprezentować własną i odmienną opinię bez narażania się na jakieś dziwne, niewyartykułowane oskarżenia? :shock: Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi w całej sprawie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziewczyny nie kąsajcie się już:D dla wielu ta sprzeczka nic nie wnosi i pewnie większość w tym ja nawet nie wie o co w niej chodzi:)

Ale wam dałem co:D?
 

WiTT

New member
Bez reklam
FFoXX5 - Ty to umiesz przyłożyć... :D wnioskuję kolegę na moderatora :D ;)

Wczoraj obejrzeliśmy z żoną IronMan 3 - niezły, dobry, a nawet na tle ostatnio obejrzanych :p można by rzec że nawet bardzo fajny :) Jednak mając w pamięci IronMan 1 i 2 oraz Avengers... hmm, nie do końca tak jest. W naszej ocenie coś tu przesłodzili w filmie.

Mysle ze najrozsadniej (tak, aby nie bylo niedomowien) jest oceniac film (czy tez samo wydanie np. BR) w kategoriach:
Ocena filmu (czyli gusta i gusciki - subiektywna ocena)
Video (jakosc toru video, jak kogos interesuje to takze 3D)
Audio (jakosc toru audio)
Dodatki (tu w przypadku plyt)
OK, podoba mi się taka propozycja, w końcu jesteśmy na forum o sprzęcie KD :)

Skala: 1-10
Ocena filmu: 7
Video: 8 - ogółem obraz nienaganny, ale niektóre sceny grzeszyły jakością komputerowej grafiki co psuło realizm sytuacji.
Audio: 8,5 - ogólnie dźwięk pompuje świetnie fronty, surround nie próżnują. Są za to momenty (te spokojniejsze) niezrozumiałe dla mnie, gdzie dźwięk jest skupiony tylko w okolicach centralnego, by zaraz po tym huknąć z frontów kontynuacją muzyczną z chwili wcześniej. Stąd 8,5.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wracając do tematu Transformersów - odświeżyłem sobie ostatnio wszystkie trzy części i jeżeli chodzi o efekty dźwiękowe,wizualne i DŁUGOŚĆ tych efektów to dwójeczka i trójeczka są jak dla mnie na pierwszym miejscu.
Lubię jeszcze Matrixa i te scenki
The Matrix - Lobby Scene - 1080p - YouTube
The Matrix Revolutions - big machine guns HD - YouTube
oraz Avatara (chociaż tutaj rozpierducha trwa może z 15 min,pozostały czas wrażenia robią tylko widoki i kolorki...)
Fajnie ogląda się również Avengers (jednak tutaj końcowa walka przypominała tę z Transformers 3 który wyszedł rok wcześniej i w moim odczuciu ten drugi był bardziej efektowny)
Pojawiają się ostatnio produkcje z coraz to lepszymi efektami ale co z tego jak w całym filmie trwają z 5 czy 10 min.

Nie wiem czy wszyscy wiedzą że Transformers 4 będzie początkiem nowej trylogii....

Cytat

"Michael Bay zdradził pierwsze szczegóły dotyczące nowej trylogii "Transformers".
Twórca zdradził, że istotne zmiany będą widoczne już w najbliższej, czwartej części filmu. Pierwszą istotną informacją dla fanów opowieści o robotach będzie fakt, że reżyser planuje całą, zupełnie nową trylogię "Transformers".

- Zacznimy z mniejszym rozmachem - zdradził Bay. - Mamy nową obsadę. Aby odświeżyć serię odświeżyliśmy wszystkie elementy - dodał twórca. Bay dodał, że akcja "Transformers 4" rozgrywa się cztery lata po zakończeniu pierwszej serii i jest to jeden z głównych powodów, dla których część obsady została wymieniona. Innym powodem takiego kroku jest próba poszerzenia opowieści Transformers o nowe wątki ".

Przy okazji - oglądałem wczoraj Kick Ass 2.
Myślałem że będzie gorszy ale można spokojnie obejrzeć....
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja trylogie transformersów odświeżyłem sobie jakieś 3 miesiące temu. Jestem fanem tego filmu. Wiem, że nie jest to super fabuła i w ogóle, ale dla tego rodzaju filmów transformersi są na prawdę na wysokim poziomie. Nie wspomnę o efektach wizualnych i dźwiękowych, bo jest to majstersztyk:). Nie mogę się doczekać czwórki, dużo jest spekulacji na ten temat i prawdopodobnie głównego bohatera ma grać Mark Wahlberg. Jak by nie było dobry aktor:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tylko trójka jest w 3D. Oglądałem w kinie jak i w domu w 3D tak samo avatara. Nie jest tak super jak w awatarze ale dają rade:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja właśnie poluję na trójkę w 3D w dobrej cenie - to jeden z ostatnich filmów jaki chce mieć na półce jako "tester KD do pokazywania gościom i ogólnej uciechy właściciela czyli mnie" :) Z tego co słyszałem ten film do tej kategorii pasuje jak ulał:

1. Super dźwięk, którego duża ilość idzie na surroundy,
2. Kolorowo, efektownie, komputerowo czyli rewelka dla dużego ekranu telewizora,
3. 3D kręcone od początku (nie komputerowa obróbka w postprodukcji), na dodatek kamerkami Fusion (czyli jak Avatar i Życie Pi).

Fabuła w tej kategorii nieistotna, aczkolwiek też słyszałem, że nie jest najgorzej. Konwencja jaka jest każdy widzi - roboty, strzelanie i inne bajeczki. Jak się już to zaakceptuje, to ogląda się fajnie.

Poza tym I i II oglądałem. Trochę jak teledysk na MTV tyle, że zamiast 3 minut, jest ich 160 ;P

A pamiętasz czy były czarne pasy?

EDIT: a już znalazłem, są czarne pasy. Poza tym połowa filmu była jednak kręcona w 2D i "postprodukowana". Reszta pojechała na Fusionach ;P

Transformers: Dark of the Moon02011-06-29June 29, 2011United StatesFusion Camera System2.39:1154Also released in IMAX 3D. Approximately half of the film was shot in 2D and converted to 3D during post-production.[3]
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wersja 2D na pewno ma pasy. 3D z tego co mi się wydaje bo za dobrze nie pamiętam nie ma pasów podobnie jak w avatarze, ale mogę się mylić:):p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Transi, to majstersztyk jezeli chodzi o audio, nie sama muzyka, bo ta akurat mnie drazni (nie lubie budowania napiecia taka muzyka, tak samo bylo w Armagedonie), nie "wybuchy" (tym tez nic nie brakuje), ale efekty surround.
Co nie zmienia faktu, ze sa 2 sceny ktore mi osobiscie utkwily w pamieci, takie myki lubie w filmach:
Transformers - Bumblebee transforms into new Camaro, whole clip, HD 720p - YouTube + muzyczka w 00.32s, swietne.
Sexy Megan Fox Car Scene - Transformers - YouTube (tutaj brakuje niestety kilku sekund, jak zawraca + baby come back, ale kto ogladal to wie o co chodzi)
 
Ostatnia edycja:
Do góry