Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak mam dzień w którym chcę obejrzeć rozpierduchę włączam :

Matrix ,Transformers ,Avatar albo Avengers.
 

pantomima

Banned
A jak sie prezentuje Prometheus ? , mam na myśli 3d .. na chwilę obecną tu gdzie jestem miałem możliwość obejrzeć ten film tylko w 2d , z tąd też dopytuje ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
chyba kolega Racoon gdzieś pisał o Prometeuszu 3D.. o ile pamięć mnie nie myli ;)

Wczoraj zacząłem - jeszcze nie skończyłem - oglądać Phantom. Do połowy filmu jest nieźle, inaczej niż myślałem ale nieźle. A wskazując na audio, to w tym filmie tyle kolumny świetnie pracują, odgłosy maszyn i wnętrzności łodzi podwodnej, stuki, jęki.. świetnie audio wykorzystuje kolumny i buduje dźwiękowo obraz tego co się dzieje w filmie w łodzi podwodnej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest osobny watek nt. "pokazowych" filmow, zajrzyj tam. Sporo ciekawych filmow w tym kontekscie było poruszanych.
Takich produkcji jest cala masa, ale ta czolowka to zdecydowanie Transformers, ale glownie za surroundy, pompują az milo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Straszny film 5", zaliczony.
Takiej zenady dawno nie widziałem, nie mam slow. Miałem wrazenie, ze oglądam jakies poskładane przez malolatow do kupy filmiki z YT. Szkoda nawet sie tu rozpisywać.

WiTT, pisałem do Pantomimy ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Uo, to znów niesmak po filmie? ;)
Coś niebezpieczna tendencja się zrobiła...

Chyba faktycznie potrzebuję urlopu, na który idę od czwartku, skoro nie skojarzyłem adresata wiadomości ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Prometheus w 3D jest na 5 w skali szkolnej do 6. Pół oceny odejmuję za czarne pasy na dole i górze. Na pierwszy rzut oka i ucha można napisać "co ty ogłupłeś? odejmujesz ocenę za pasy?". Ale w 3D tak jest. 3D trzeba oglądać mocniej podświetlone, a wtedy (w lcd) te pasy trochę zaczynają świecić. Poza tym na styku czarnych pasów i obrazu jest bardzo, bardzo cienki, ale jednak jest, jasny pasek również świecący. Więc albo miałem dyskotekę na górze i dole ekranu, albo po przyciemnieniu umykały detale w ciemnych scenach.

Drugie pół oceny (a zwróćcie uwagę, że TYLKO pół) odejmuję już za sam obraz. A dlaczego? Dlatego, że mimo, iż super, to jednak nie na takim poziomie jak Życie Pi czy Avatar. Skoro więc tamte mają kieć pełną ocenę, temu trzeba odjąć. Reasumując 5 na 6 możliwych.

Ewidentnie kamery Fusion są lepsze od tych soniakowych w 3D. Przynajmniej dla mnie. Chociąz....

trzeba oddać sprawiedliwość, że jednak w Avatarze i Życiu Pi było więcej animacji, niż w Prometeuszu. To też może działać na jego niekorzyść, bo jednak aktor zawsze będzie w 3D wyglądał mniej "trójwymiarowo", niż avatar, obcy czy inny shrek lub tygrys.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A ja obejrzałem wczoraj "Strażnika" (chyba Guardian) i lipa. NA HBO2 słaby obraz, kasza w ciemnych scenach. Muzyka słaba. Fabuła nudna. Raczej film dla młodszego widza, który poczuje, że to jakaś "mystery" i nawet "thriller". Dla mnie nuda i dziecinada.
 

pantomima

Banned
Dzięki za info .
Planuje kupić kilka filmów i się zastanawiałem czy warto dorzucić Prometheusa i jeszcze raz obejrzec ,tym razem już w 3d .

Co do tej kaszy na HBO2 to już przegięcie delikatne !. Faktycznie ma to zjawisko miejsce i psuje wszystko Grrr
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja obejrzałem wczoraj "Strażnika" (chyba Guardian) i lipa. NA HBO2 słaby obraz, kasza w ciemnych scenach. Muzyka słaba. Fabuła nudna. Raczej film dla młodszego widza, który poczuje, że to jakaś "mystery" i nawet "thriller". Dla mnie nuda i dziecinada.

Piszesz o tym z Costnerem? Mnie tam się podobał. Na pewno lepszy niż 50% tej papki co teraz wychodzi.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dobrze że mi przypomnieliście o tym filmie Patrol, zaraz chyba sobie go włączę, już się kiedyś przymierzałem i jakoś wyleciało mi z głowy

P.S Borelioza zażegnana, strach ma wielkie oczy:)
 

jurass

Banned
Prometheus w 3D jest na 5 w skali szkolnej do 6. Pół oceny odejmuję za...
Nie rozumiem dlaczego obniżasz ocenę filmu z powodu niedoskonałości swojego sprzętu.

Drugie pół oceny (a zwróćcie uwagę, że TYLKO pół) odejmuję już za sam obraz. A dlaczego? Dlatego, że mimo, iż super, to jednak nie na takim poziomie jak Życie Pi czy Avatar.
A ja mam zupełnie odmienne wrażenie. Przynajmniej na podstawie Prometeusza 2D. Obraz bardzo dobry, ostrość na najlepszym poziomie.

The Call zaliczony, z obowiązku poznawczego. Schematyczna, przewidywalna słabizna. Najlepsza środkowa część filmu. No i transfer skopany - brak czerni.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja mam zupełnie odmienne wrażenie. Przynajmniej na podstawie Prometeusza 2D. Obraz bardzo dobry, ostrość na najlepszym poziomie.

Potwierdzam. Rewelacja (2D).
Mysle ze najrozsadniej (tak, aby nie bylo niedomowien) jest oceniac film (czy tez samo wydanie np. BR) w kategoriach:
Ocena filmu (czyli gusta i gusciki - subiektywna ocena)
Video (jakosc toru video, jak kogos interesuje to takze 3D)
Audio (jakosc toru audio)
Dodatki (tu w przypadku plyt)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jestem świeżo po seansie filmu World War Z.

Mały spojler

Pierwsze 15 minut bardzo dobre,od początku filmu dużo się dzieje,później wrażenia trochę opadają i na dobrą sprawę tylko masowe efekty desperacko atakujących zombie robią wrażenie (chociaż wydawało mi się że niektórych ujęciach poruszają się w przyspieszonym tempie (w sumie to nie wiem jak powinny poruszać się zombie :))
Końcówka trochę podwyższyła poziom filmu,szczególnie moment gdy główny bohater jest w pomieszczeniu a za przezroczystymi drzwiami stoi fajnie ucharakteryzowany zombie...,ale niestety była przewidywalna.
Ogólnie Brad Pitt nie miał pola do popisu aby pokazać swoją dobrą grę aktorską.
Prawdopodobnie powstanie następna część.....
Oglądałem wersję 1080p Unrated czyli bez cenzury,trwającą o 7 min dłużej od kinówki,ale tak naprawdę nie wiem po co ta cenzura skoro sceny nie były aż tak drastyczne,no chyba że ktoś idzie do kina z całą familią.....)
Obraz bardzo doby,ostry i szczegółowy (kamera Arri Alexa)
Ogólnie film dobry ale nie rewelacyjny.Z podobnych produkcji o zombie bardziej podobał mi się 28 tygodni później,Jestem legendą jak również Rec.
Trzeba będzie jeszcze obejrzeć serial The Walking Dead bo podobno niezły..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Efekt Motyla" zaliczony, ponownie (tak wiem, stary film, ale jaki...).
zniesmaczony ostatnim seansem "Straszny film 5", musialem odreagowac dobrym kinem i wyrownac poziomy :)
Film genialny, nic nie stracil przez ostatnie 10lat.
Smaczku dodaje alternatywne zakonczenie, jak ktos chce sobie przypomniec film, czy co gorsze, nie widzial go, to nie ogladac ponizszego:
Butterfly Effect - Alternate Ending - YouTube
W sumie sa 3 zakonczenia.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla mnie to jest mistrzostwo. Byłem wtedy gówniarz. Pamiętam, sam w domu, praktycznie noc, cisza, spokój, ciemno. TV rodziców podpięty pod kompa bardzo długim kablem:) i właśnie ten film. Po filmie czułem się jak bym miał wyprany mózg, byłem pod kompletnym wrażeniem. Widziałem go ponad 10 razy, namawiając kogoś aby ze mną obejrzał. Reakcje były te same:)
 
Do góry