Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Więc nie o Katyń chodzi jak to napisałeś, a o Wołyń ... Kolega Henry podsumował:

"Ja osobiście odbieram ten film jako swego rodzaju przestrogę, do czego prowadzić może brak poszanowania innego człowieka, innej kultury."

a ja napisałem:

"Henry refleksję masz jak najbardziej odpowiednią niestety tylko w naszym kraju za diabła nie potrafimy tego docenić co dla menie jest to nie do wytłumaczenia.. ale jak się też troszkę ludziom do"bani" pewnych rzeczy wklei to i później są tego efekty, tylko nie zrozumiałe jest to że ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać winsoków.." powinno być wniosków - pisałem na tablecie..

Nie domyślasz się co mam na myśli ?? To ja Ci napisze jedno słowo, a resztę już musisz sam sobie odpowiedzieć bo nie będę wchodził w szczegóły ze względu, że nie mam ochoty potem przekonywać innych do swoich poglądów.. To jedno słowo brzmi POLITYKA naszego kraju..

Więc raz jeszcze przeczytaj to co napisałem i może teraz już domyślisz się o co mi chodzi.. Pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Tak tak "Wolyn" rzecz jasna nie Katyn . Dosyc czesto myle te dwa filmy ost. nie wiedzac czemu ..

Nie barzo czuje potrzebe czytania tego po raz drugi ;)
Istota calej zaczpki z mej str bylo zastosowanie przez Ciebie (zakladam ze nie swiadomie) formy niejasnego komunikatu manipulacyjnego , w tym przypadku kluczowego "domysl sie "(co mam na mysli), co jest zjawiskiem czesto powtarzalnym , no ale coz, niech i tak bedzie .
Ja rowniez pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja już kiedyś psiałem z Piramidą że w ciemno daje że będzie to jeden z najlepszych filmów Marvela.. Piramida wtedy zadał mi pytanie czy jest w stanie ten film dużo zarobić, napisałem wtedy że nie koniecznie i można wyczytać że prognozy są w okolicach 55-75 mln$ a to nie dużo więc troszkę jakbym zgadł, ale zobaczymy.. ale też co istotne że ten film może wielu osobom się spodobać którzy średnio lubią marvela tak jak to miało miejsce własnie z Ant -Manem, który zarobił zaledwie 50 kilka mln $, a pomimo tego marvel uważa, że Świat pokochał mrówkę, gdzie po części ja się też z tym zgadzam. Bo pomimo bardzo małej ilości rozpierduchy itp film mógł się podobać..Ale oczywiście to moje zdanie..

A ja korzystając że Żonka na podyplomówce to mogłem sobie obejrzeć koncercik Nightwish , bo jak Ona jest to mam wybór koncert tej kapeli albo ... :) także korzystam z sytuacji..a taka energię mam po koncertach tego zespołu że z samym Doktorkiem mógłbym się zmierzyć :)

Armanig mam wrażenie że u nas tez byłby później ten film tylko 1 .11 wypada we wtorek więc część ludzi już w sobotę będzie wyjeżdżać na groby i dlatego jest u nas wcześniej..


Henry refleksję masz jak najbardziej odpowiednią niestety tylko w naszym kraju za diabła nie potrafimy tego docenić co dla menie jest to nie do wytłumaczenia.. ale jak się też troszkę ludziom do"bani" pewnych rzeczy wklei to i później są tego efekty, tylko nie zrozumiałe jest to że ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać winsoków..
Lolek, co do Antmana.

Budżet wyniósł 130 mln. Wplywy w USA 180 mln.

Ale... wplywy poza USA to dodatkowe 340 mln.
 

zgred72

New member
Nikt nie pisze o ostatnim filmie Smarzowskiego? Czyżby nikt z Was jeszcze nie widział?

Ja wczoraj obejrzałem..
Wołyń od strony realizacyjnej zrobiony jest na poziomie, do którego Smarzowski zdążył nas już przyzwyczaić. Widać ogrom pracy włożony w scenografię, odwzorowanie epoki, ukazanie kultury i obyczajów Kresów.
O realizmie scen też pisał nie będę, każdy kto oglądał choćby Dom Zły wie czego spodziewać się można na jeszcze większą skalę.

Bardzo ciężko ten film oceniać, wystawiać noty w jakiejkolwiek skali. Uważam, że z obrazem tym zapoznać powinien się każdy i nie chodzi tutaj o gloryfikowanie czy oczernianie jakiejkolwiek ze stron, a raczej zobaczenie mechanizmów, które te wydarzenia uruchomiły.
Nie mamy tutaj bohaterów jednoznacznie dobrych czy do końca złych, jednoznacznego kata i ofiary...

Ja osobiście odbieram ten film jako swego rodzaju przestrogę, do czego prowadzić może brak poszanowania innego człowieka, innej kultury.

Po seansie przyszła refleksja ile szczęścia mamy żyjąc w obecnych czasach.

Polecam każdemu, lektura obowiązkowa.

Mocny film.Długo po seansie człowiek jeszcze dochodzi do siebie.Oby nie było nigdy powtórki...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak by coś, to nie sciągać "Wkręceni", bo znowu się biora za tych co ściągają. Widocznie za mało kasy zarobili na kolejnym g...e. Żeby uciąć umoralniające dyskusje, to nie popieram ściągania pirackich kopii i dalszego rozpowszechniania, chociaż na własny użytek nie uważam za coś złego. Zanim się kupi płytę BD warto zobaczyc czy ogólnie warto:) Nie kożdego stac na wywalanie kasy w błoto, żeby film zalegał na regale.
P.s. widzę że sporo kolegów pozmieniało avatary, aż ciężko się przyzwyczaić:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma problemu - chociaż ja kiepski jestem z tych klocków bo ja mam same oryginalne filmy.. więc nie znam się z na tym,, ale coś Ci naskrobie na priv.. może Ci to pomoże...


Hej Krzychu - powiem tylko tyle bo już wiele dyskutowaliśmy na ten temat ale gdybyś był na miejscu Producentów tego filmu również byś tak samo postępował jak i oni..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Krzychu nawet taki "film" jak Kac Wawa który jest w moich oczach... , a którego obejrzałem jakieś 30 min i więcej nie dałem rady - to nie dziwię się że Producent bronił na wszystkie sposoby włącznie z zarzutami dla P. Raczka, że niby to przez jego opinie złe dla tego filmu, ludzie nie poszli do kin... bzdura ale takie jest właśnie życie .. film ma przynieść kasę i każdy z Producentów o to walczy.. a już szczególnie kiedy traci się przez ściganie i jeśli ktoś to publicznie udostępnia..


Obejrzałem właśnie Most szpiegów, bardzo przyzwoity film, miło spędzone dwie godziny i powiem szczerze, że pełen jestem podziwu dla tego prawnika co walczył o uwolnienia swoich rodaków w tych trudnych czasach..czapki z głów.. T. H. zagrał na swoim poziomie choć mam nadzieję że w najnowszym filmie będzie lepiej :) w końcu za sterami dużego pasażerskiego samolotu będzie siedział, Inferno też inny film więc zapewne więcej pokaże co potrafi, a potrafi dużo.. .... tak czy owak polecam obejrzeć film na pewno większość osób miło spędzi czas ..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem zajawki o serialu Berfel - podobno nawet w 9 odcinku widz nie będzie wiedział kto zabił dziewczynę,,,, ciekawy jestem czy faktycznie w 10 odcinku wszystko się rozstrzygnie.. :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek,tej zagadki - http://www.hdtv.com.pl/forum/1306887-post20397.html póki co nie odgadłeś,więc mam coś innego ;-)

Gdzie jest najlepsza a gdzie najgorsza jakość obrazu ? :grin:

image.png

image.png

image.png
 

pantomima

Banned
Wczoraj oglądałem zajawki o serialu Berfel - podobno nawet w 9 odcinku widz nie będzie wiedział kto zabił dziewczynę,,,, ciekawy jestem czy faktycznie w 10 odcinku wszystko się rozstrzygnie.. :)

Belfer - odpowiedz polskich producentow na amerykanski mini serial Dluga Noc .
Asy bez kasy pokazac chca ze moga kradnac pomysl ,choc w przypadku obu produkcji budzet byl tyci tyci to nieporownywalnie lepiej wypada serial prekursorow.
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Właśnie skończyłem Lights out i nawet nawet. Akcja rozgrywa się praktycznie od 1 min filmu aż do końca bynajmniej się nie nudzi. Jeden z lepszych horrorów które są współcześnie nagrywane. Można obejrzeć polecam
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja widziałem ostatnio takie cudo Nerve (2016) - IMDb Nie wiem skąd taka wysoka ocena ale ja tego czegoś nie polecam. Film dobry dla gimbazy wychowanej na smartfonach i fejsie. Po opisie spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Jedyne co mnie utwierdziło w przekonaniu po tym seansie to debilizm obecnej młodzieży. Zwyczajna popierdółka w porównaniu do tego Nie oddychaj (2016) - IMDb Dla mnie bomba i największe pozytywne zaskoczenie tego roku po ostatnich wysokobudżetowych padakach jakie oglądałem. Nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu. Chociaż ten momentami miewał absurdalne motywy, a ślepy jest lepszy niż terminator, to braku dobrego klimatu, czy napięcia nie można mu zarzucić.
Moim zdaniem jest to jeden z najlepszy filmów swojego gatunku jakie pojawiły się w ostatnim czasie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida nie oglądałem tego - może to jest :

Siedmiu wspaniałych (2016) - Filmweb


A co jakości tych trzech zdjęć to kwestia pewnie gustu ilu nas jest tyle pewnie będzie wersji.. na tym laptopie który mam w pracy to nawet nie będę się zastanawiał, które jest lepsze bo nie ma sensu... pomimo że laptop drogi ale matryca nie jest FHD i 15 cali ...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Właśnie skończyłem Lights out i nawet nawet. Akcja rozgrywa się praktycznie od 1 min filmu aż do końca bynajmniej się nie nudzi. Jeden z lepszych horrorów które są współcześnie nagrywane. Można obejrzeć polecam

Dziś wieczorem biorę to w końcu na ruszt ;-)

Piramida nie oglądałem tego - może to jest :

Siedmiu wspaniałych (2016) - Filmweb

Te siedem postaci było niezłą zmyłką :D
Tak naprawdę,to ze zwiastuna gry,a ci ludzie oraz konie to CGI ;-) :
https://www.youtube.com/watch?v=gmA6MrX81z4&app=desktop

A co jakości tych trzech zdjęć to kwestia pewnie gustu..

Myślę,że to powinna być obiektywna a nie subiektywna opinia ;-)
Porównując te 3 zrzuty obrazu,na samej górze znajduje się screen z najlepszej wersji,w środku zaś z najgorszej ;-)

BMW wypuściło nowy krótkometrażowy filmik.
Można obejrzeć jednak mnie te sceny akcji,gdzie co "sekundę" są zmieniane ujęcia,nie kupiły ;-) :
https://www.youtube.com/watch?v=jzUFCQ-P1Zg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida jak będę w domu to zobaczę na większym monitorze... na 99% jestem przekonany że środkowe jest najgorsze, natomiast co do najlepszego to zrobię tak jak napisałem..

Natomiast z tymi końmi to niezła zmyłka :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Siemanko :) troche mnie nie było :) Coś ciekawego się działo ;P??

Reklama BMW jak zawsze na wysokim poziomie. Jak te ich stare filmiki z Owenem :D One są lepsze niż wszystkie filmy Transporter :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry