Nowe kino =coraz to trudniejszy wybór..

dns88

New member
Witam, jak w temacie przymierzam sie do zakupu nowego kina domowego a dokladniej zmiany, bo w sumie mam stare (Pioneer VSX-820-K, taga harmony tav-606 5.1) a chcialbym cos nowszego lepszego i teraz mam problem z wyborem, pokoj to gdzies 20m2 oraz mam w nim zamontowany projektor(Epson EH-TW6100) i ekran projekcyjny 120'' wiec nie jest to maly pokoj, stare kino radzi sobie ale myslalem z zmianie z 5.1 na cos lepszego 7.1, badz tez 9.1 3D np: LG BH9540TW czy ktos juz mial doczynienia z takimi kinami? podoba mi sie to ze kolumny sa troszke inne jak te z tagi czyli mniej miejsca zabieraja i maja fajne stojaczki, mozna fajnie po pokoju rozstawic.. cena do 4000zl mysle ze w tym przedziale cos znajde fajnego. tylko teraz pytanie czy brac zestaw kolumn i AV czy kino w komplecie ktore ma blu raya razem z wejsciem optycznym...chodzi o to ze ogladam filmy z laptopa ktory ma karte creative sounblaster X-Fi 5.1 usb, i z tego lece na optyku do AV, a obraz hdmi do projektora. Czy moge prosic o konkretne propozycje kina ktore w zupelnosci by wystarczyło na taki pokoj, patrzylem na ebay, amazon bo mieszkam w UK, i jest naprawde spory wybor, ale pisze tutaj gdyz wiadomo na forum sa ludzie ktorzy znaja sie, i dobrze podpowiedza jak mialbym wybierac po obrazkach z przedstawionych kin domowych. ogladam tylko filmy(mkv,xvid z laptopa) na kinie i tylko do tego mi służy, prosze o pomoc w wyborze 7.1 czy takie te 9.1 i jaki model do 4000zl.
 
Ostatnia edycja:

dns88

New member
dzieki za polecone modele :D a czy ktos mi moze powiedziec czy faktyczznie jest duza roznica miedzy tym 9.1 jak to idzie a 5.1? mial juz ktos z tym sprzetem doczynienia i mogby cos powiedziec? bo kusi mnie ten model LG BH9540TW ale z jakims AV jak da rade to połączyc, a jak nie to trudno, jest tam optyk(w blu rayu) wejscie to ruszy to z karty dzw..no i ostatnia rzecz to jak sciagam filmy w kanalach 5.1 bo teraz taki standart to pewnie nie ma opcji by to ruszlo na tym 9.1 w sensie dzwiek 3D itp? czyli to tez ich taki chwyt marketingowy bo na 9.1 to mozna wlaczyc stereo i bedzie poprostu głosniej czy jak sie domyslam lepiej dzwiek dochodził :)
 
Do góry