Nowa PLAZMA i ZONK z S-video/EuroScart

dyrmaz

New member
Witam wszystkich! Zakupilem sobie nowiutka Plazme 42 cale Panasonic 7p ktora ma tylko wyjscie HDMI oraz scart. TV ten kupilem glownie do po to by podlaczyc komputer przez wejscie s-video w kompie a euro scart w TV bo innego tam nie ma. Zakupilem juz 3 kable Euro/S-video i przerozne przejsciowki ale obraz jest czarno bialy.Jestem zalamany, wydalem 3700 a tu black and white. O co chodzi? czy wywalilem pieniadze w bloto?
 

dyrmaz

New member
w komputerze mam wyjscie jeszcze d-sub t.j. VGA a w TV mam 2xEURO SCART,component , hdmi i na zwykly kabel antenowy.PORADZCIE prosze jak to podłączyc by był ten kolor...
 

piqs

New member
Nie znam się, ale może coś w ustawieniach danego wejścia SCART można w menu zmienić? W moim starym CRT Philipsa jedno z wejść SCART (oznaczone EXT2) ma dwa oddzielne ustawienia - EXT2 gdzie sygnał S-VHS jest odbierany jako czarno biały i SVHS2 przy którym prawidłowo rozpoznaje kolory z komputera. Spróbuj więc poszukać tego w instrukcji (być może tak jak w moim starociu SVHS można ustawić tylko na jednym ze SCARTów) lub podłączać na zmianę do obydwu i tachlować przełączaniem wejść zewnętrznych ;)

Wish you luck :D

Pozdrawiam,
Piqs
 

rychu

New member
Kupiłeś model 42 pv7p za 3700? Biegnij z tym szybko do sklepu oddać i za tą cenę dostaniesz nowy model pv80 który ma o wiele więcej wejść i to najważniejsze-bezpośrednie komputerowe Mini D-sub 15-pin. I sprawdz jeszcze opcje karty graficznej w sterownikach-może być ustawione NTSC
 

dyrmaz

New member
kurde ! DZIEKI! tyle sie naczytalem wszedzie i nie zajarzylem, a to jest tak, ze scart dwa ma opcje s-video! i faktycznie mam juz kolor!!!!!!!!! dzieki wielkie!!!!!!!!!!!! POZDRO!!!
 

piqs

New member
no...
a już Ci chciałem podać konkretne strony z instrukcji :D
nawet w faqach na końcu jest :D

Pozdro

Piqs
 
Do góry