niedrogi FullHD player-wystarczy Ferguson D880HX ?

walczy

New member
Witam forumowiczów :)
To mój pierwszy post na tym forum. W ciągu 2-3 tygodni zagości u mnie plazma Panasonic TH 42PY8. Na 99% będzie to ten model. Wybór m.in dzięki lekturze tego forum.
Wybrałem FullHD jako rozwiązanie przyszłościowe, pomimo że zdaję sobie sprawę z nikłej póki co dostępności tego sygnału.
Skoro jednak FullHD się pojawi, to powstaje potrzeba zapewnienia mu jakiegoś żródła sygnału FullHD 1920x1080. Sygnał z kablówki na razie pomińmy w rozważaniach. Zostają odtwarzacze. I tu mam pytania:

1. raczej nie podlega dyskusji że dobrym źródłem jest Blue Ray lub HD DVD. Ale z tego co czytam, to te standardy walczą ze sobą, i nie wiadomo na który postawić. Poza tym playery kosztują około 1000 zł, co jest dużą dla mnie kwotą. Przyzwyczaiłem się że kupuje się Mantę, Wiwę itp sprzęty i wszystko na nich działa. Ewentualnie czasem firmware trzeba wrzucić nowe. Tak przynajmniej miałem do tej pory i było OK.
Pytanie: czy BlueRay HD DVD to jedyne prawdziwe odtwarzacze płyt nagranych w FullHD ?

2. jest na allegro chwalony na forum odtwarzacz Ferguson D 880 HX. Ma on wg opisu upscaler FullHD 1080p. Czy to znaczy, żę jest źródłem w pełni wartościowego sygnału 1080p na równi z BlueRay/HD DVD ?. Obecnie użytkuję i bardzo sobie chwalę DVD/Divx player Wiwa138B, i takie urządzenie tyle że obsługujące FullHD w pełni by mnie zadowoliło. Sciągam dużo filmów z sieci, i coraz więcej pojawia się ich w wysokiej rozdzielczości.
Pytanie: czy ten Ferguson, to tak naprawdę odtwarzacz FullHD na równi z BlueRay/HD DVD ?. Czy odtwarza on filmy (ripy) w internetu w wysokiej rozdzielczości ?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam !
Andrzej

p.s.
przeczytałem posty o Fergusonie, ale nie znalazłem tam bezpośredniej odpowiedzi na moje laickie pytania :)
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
Naprawdę nikt nie wie ?
Chyba trzeba będzie do producenta się zwrócić z tym pytaniem, czy odtworzy ripy w HD czy nie.
Rozszerzenia to avi i/lub mkv
Typowe parametry filmów ktore chciałbym oglądać to np:
[ViDEO]
Codec: x264
Resolution: 1920x800
Bitrate: 8903 kb/s
Frame Rate: 23.976 fps

[AUDiO]
Codec: DTS
Bitrate: 1536 kb/s (6ch)
Frequency Sample: 48000Hz
----------------------------------------------

[ViDEO]
Codec: x264
Resolution: 1280x688 (1.86:1)
Bitrate: 5027 kb/s
Frame Rate: 23.976 fps

[AUDiO]
Codec: DTS
Bitrate: 1536 kb/s (6ch)
Frequency Sample: 48000Hz
-----------------------------------------------

ViDEO&AUDiO
ViDEO CODEC...: x264
ViDEO BiTRATE..: 5675 kbps
AUDiO CODEC...: AC3
AUDiO BiTRATE..: 640 kbps
RESOLUTiON......: 1280x720
FRAME RATE......: 23.976 fps
 
Ostatnia edycja:

maxus3000

New member
Zacznijmy od tego ze wojna formatow dawno sie skonczyla !

Uznano Blue Raya .

Wiec nie wiem o co ci chodzi w zdaniu , w ktorym piszesz ze nie wiesz na jaki format postawic ....
 

bubu54142

New member
Jedyne co ma wspólne Ferguson D 880 HX z Blu-ray jest wyjście HDMI które pozwala skalować filmy DVD i X-vid do odpowiedniego formatu na ekranie LCD.Żadnego z podanych ripów x264 nie odtworzy.Potrafią to komputer PC (z odpowiednią kartą grafiki i mocą obliczeniową) i maszynki typu Popcorn Hour.
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
Dzięki koledzy za wyjaśnienia. Teraz już wiem że tak sztucznie podbity FullHD mnie nie interesuje.
M. in. z powodu wysokich cen playerów HD zrezygnowałem z TV FullHD i stwierdziłem że HD Ready będzie i tak dużym skokiem w przód, w stosunku do poczciwego PAL-a na CRT. Cena TV także ma oczywiście duże znaczenie.
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
trzeba czekac niestety, w tej chwili to tak jak ju bylo pisane, najlepiej PC
nigdy odtwarzacze nie byly usiwersalne, a kodeki sa rozne
 

mudol

Member
Hehe, a ja się cały weekend dziwię czemu mi krótkich filmików z rodzielczosci 720 i 1080 niechce odtwarzac na moim ferdku HAHA, to sie porobiłem kupując ten odtwarzacz jakieś dwa miechy temu:/

Czyli, żeby odtwarzać te min 1080 potrzeba odtw blue ray?
 

MMrozo

New member
popcornhour

Wpisz w google popcornhour i zobacz Popcorn Hour A-110 with WN-100
Wygląda fajnie ale tak jak wcześniej było napisane stosuje się różne kodeki więc nie ma gwarancji, że każdy film będzie działać - najtańsze. Zobacz HTPC (komputer do kina domowego) uniwersalny, może być w małej obudowie problemem może być sterowanie - wyższa cena. Ja mam PS3 ale też nie jest pozbawione wad, brak obsługi mkv i nie wczytuje napisów z pliku (trzeba konwertować i "dołączać" napisy) ale rewelacyjnie upskaluje, czyta BD i można pograć - cena porównywalna do HTCP (zależy od konfiguracji).
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Dużo było na ten temat przy wątkach związanych z plikami AVCHD. Chyba wciąż najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem pozostaje odtwarzacz TVix firmy Dvico. Oczywiście on nie posiada napędu optycznego, ale wydaje się że dzisiaj to nie jest wielki problem - zależy od oczekiwań.
 
Do góry