nBox + hdmi

tomicher

Member
Witam !
Jestem tutaj nowy i chciałem wszystkich przy okazji przywitać.
Posiadam Samsunga LE-46F86.

Na samym początku telewizor nie chciał się połączyć z Nboxem. Zmieniłem ręcznie rozdzielczość na 1080 i telewizor połączył się z dekoderem za pomocą hdmi. ALE:

-na ponad połowie kanałów niema dźwięku

-podczas włączania nBoxa pojawia się jakiś komunikat o błędzie, ale takszybko samo znika to okieno że nie jestem w stanie go odczytać jedynesłowo które rozszyfrowałem to "ochrona". Na głownym panelu nBoxa pojawiłsię wykrzyknik jakoby występował jakiś błąd.

-telewizor przy tym podłączeniu hdmi wydaje stosunkowo niepokojącydźwięk takiego trzasku, pyknięcia - to napewno nie jest dobry odgłos.Rozłączyłem go po chwili nie chcąc zbutnio kombinować - wole o tympocztyać co i jak jest nie tak

Poczytałem w instrukcji ze gdy dłużej przytrzymie klawisz RES to enkasama dobierze sobie optymalne ustawienie rozdzielczości, wtedy dekoderdobiera mi 576i, złącze DVI

Co z tym fantem począć ?

pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc panowie i panie : )



P.S
Skorzystałem z opcji szukaj i niestety nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

pawek

New member
Sprubuj tak ustwa hdmi jak na poczatku a w ustawieniech n boxa wybierz telewizor i dolby digital ustaw na Nie.

Dlugie trzymanie RES zmienia tylko pomiedzy HDMI a DVI.
 
Ostatnia edycja:

fiaam

New member
Jak już będziesz miał tryb DVI to ustaw 1080i, włączaj najpierw telewizor, a potem nboxa - powinno działać. W trybie DVI musisz podłączyć dzwięk poprzec kabel cinch.
 

tomicher

Member
nBox

nBox jest już podłączony do TV ale czasami na głownym panelu nBoxa pojawia się wykrzyknik oznaczający błąd.

1.Czy posiadacie gdzieś na forum gotowe ustawiania takie setup`y obrazu dla np. DVD/ dekodera HDMI itd. ? Wiem, że to kwestia gustu kto co jak dostraja ale chciałbym mieć dobrą baze od ludzi którzy juz przesiedzieli nad tym telewizorem pare dobrych godzin...
Jęzeli tak to bardzo prosiłbym o linka gdyż niestety nie potrafiłem ich nigdzie znaleść na forum.

2Co przedstawia lepszy obraz film DVD podłączony przez HDMI Czy telewizja HD ? Zastanawia mnie to bo czuje się rozczarowany jakością filmów DVD po podłączeniu go kablem SCART. W najbliższym czasie musze wymienić je na takie które posiada już złącze HDMI. Jakoś filmów DVD na SCART na chwile obecną jest jak film z kamery VHS... Rozmyty, nie ostry, zwykła kasza. Czy jakość filmów gdy podobne je przez HDMI wróci do "normalności" której spodziewam się po filmie DVD ?


Z góry wielkie dzięki za pomoc ! =)
 
Do góry