Najtańsze 85 cali

adamzzz

New member
Witam wszystkich. Jako że mój samsung UE60J6240 już kończy swój żywot to szukam nowego tv. Oglądamy z odległości 3-5m(najczęściej 5), salon jest mocno doświetlony przez wielkie przeszklenia , sygnał to klasyka tv naziemna, YT, Netflix.
Dużego wyboru nie ma bo okolice 5 tys za 85 cali więc najtańsze co jest na rynku.
Na początku myślałem o tym najtańszym.xiaomi tv a pro2025 75 cali ale może by dołożyć i kupić 85. Na dźwięku mi nie zależy bo mam świetny soundbar canton i subwoofer velodyne. Czy któreś z poniższych tv jest warte czegoś? Nie jestem kinomaniakiem, bardzo mało oglądam, moja żona wieczorami Netflix, dzieci yt. Nie mamy dużych wymagań co do tv ale też jak to ma być jakiś szajs, którego oglądać się nie da to odpuszczę.
TCL 85T7B
TCL 85V6B
TCL 85P745
Hisense 85A6K 85"
Samsung GU85AU7179
Dziękuję za cenne porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ze sprawdzonych o bardzo dobrym obrazie i możliwościach masz 85P745.
Masz największą jasność , wszystkie HDRy, aplikacje i otwarty system.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś 85P745 będzie naprawdę wystarczający i bez przepłacania.
Masz za 5399 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Pakiet
  • kalibracja
  • wtyczki
  • sprawdzenie
  • aktualizacja
  • montaż
  • dostawa.
Kiedy planujesz zakup ?
 

adamzzz

New member
Nie mam jakiegoś terminu zakupu, może być i już. Zastanawia mnie tylko czy qled nie byłby jaszniejszy. Popołudniu jak zaświeci słońce to na obecnym tv mało widać. Mam wysoki salon i okna na 4 m wysokie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myśmy je montowali kilkadziesiąt razy. I właśne polecaliśmy do jasnych pomieszczeń, bo jako jedyne sprawdzone dawały radę.
I tak trzeba je kalibrować , żeby schodzić z podświetlenia bo jest za jasno.

Jaka to miejscowość ?
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kosztował 5900 zł - ale to model sprzed pół roku - nie ma i nie będzie
Jest już od dawna 85C655 i kosztuje 6199 zł dla członków forum z pełnym pakietem.
O ile masz na dopłatę.
Ale ten P745 - jest naprawdę dobry i bez dopłaty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , dostarczamy z pakietem na terenie całej Polski i z montażem gratis.
Małopolska - jedzie czwartek/piątek - ale musisz wszystko potwierdzić do 15.00 - żeby wszystko przygotować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja oglądam piłkę w domu na ekranie.....:)
Wszystkie telewizje nadają teraz w 50-6Hz , więc skalowanie 1 : 1.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@kiki ....
to co napisał @Pawulon1987
warto może się rozejrzeć za 100/120 Hz
to częstotliwość odświeżania ekranu a nie skalowanie .W przypadku transmisji sportowych ,i nie tylko ,ten parametr ma dość duże znaczenie.
Wszystkie telewizje nadają teraz w 50-6Hz ,
Żadna telewizja nie nadaje w 50-60 Hz.Bo to jest parametr telewizorów a nie stacji nadających programy. Więc o żadnym
skalowanie 1 : 1.
skalowaniu w tym przypadku nie ma mowy.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Ja oglądam piłkę w domu na ekranie.....:)
Wszystkie telewizje nadają teraz w 50-6Hz , więc skalowanie 1 : 1.
Telewizja w PL nadaje w 25 klatkach na sekundę. Matryca 100hz vs 50hz powoduje że ruch jest bardziej płynny. Do tego jeszcze procesowanie obrazu które w Samsungu i Sony bije to TCLowiskie na głowę.
 
Do góry