Nagrywarka sygnału wysokiej rozdzielczości FulHD z twardym dyskiem

alek91

New member
Jeśli ktoś wie o istnieniu takiego urządzenia to będę wdzięczny za informację. Żadna ze znanych mi kilkuset nagyrwarek DVD z twardym dyskiem nie ma wejścia HDMI ani wejścia component, by można było nagrywać, a potem oczywiście odtwarzać, sygnał (strumień H264/MPEG4 AVC) High Definition.

Wszystkie nagrywarki nagrywają jedynie sygnał niskiej rozdzielczości przez SCART lub compozyt i mają jedynie WYJŚCiE HDMI, po którym można na tlewizorze FULL HD oglądać przeskalowany, a więc o pogorszonej jakości, wgrany w niskiej rozdzielczości obraz.

Problem, który zmusza mnie do poszukiwania w/w urządzenia wynika z niedoskonałości nbox HDTV, który ma tylko 70 GB na nagranie własnych programów i których w najprostszy nawet sposób nie można edytować, np. wyciąć reklamy, czy niechciane fragmenty.

Rozwiązaniem tego problemu byłoby wyeksportowanie strumienia High Definition na zewnętrzną nagrywarkę lub do PC i tam poddanie ich edycji. Lecz jak już mówiłem nie mogę znaleźć w handlu takiej nagrywarki ani też karty video z wejściem na sygnał wysokiej rozdzielczości. Mam kartę ATI Radeon HD 4670 z wyjściem HDMI, lecz jest to tylko wyjście. Nie znalazłem ani karty ATI ani Nvidi, która miałaby VIVO (wejście-wyjście) na HDMI. Może ktoś spotkał się z taką kartą? Będę wdzięczny za informację!

Są oczywiście tunery satelitarne HDTV z możliwością nagrywania przez USB na zewnętrznym dysku, ma potem myślę można by obrabiać strumień High Definition na PC, lecz nie ma możliwości odbierania na nich kodowanych programów HD z polskich platform satelitarnych, czy może się mylę?

Aleksander
 
Ostatnia edycja:

djwozik79

New member
Nie zauważylem nagrywarki nagrywarki Dvd nagrywajacej fullhd, a sygnal z tunera satelitarnego to tezchyba w tej chwili max hd ready a nie full. Nie wiem czy urządzenia typu Popcorn czy tvix tego nie potrafią. - szukaj.
 
Do góry