Muza 50% - Kino 50%

decybel

New member
Minal ponad rok, a ja nadal nie mam sprzetu i ogladam filmy na pierdziawkach wiec chyba ostatecznie trzeba cos wybrac i kupic. Z ostatnich postów wyszlo, ze moze nie bedzie tak zle z tym naglosnieniem mojego pomieszczenia ale sam w to nie wierze do konca :) dla przypomnienia rzut salonu:

drive.google.com/uc?export=view&id=0BzwRmrYBFd9CWEh4UUd0dHE4VHM
"Salon w "kwadracie" 5x5 metrów, otwarty z 2 stron (przedpokoj, kuchnia). Na "jedyną" sciane w salonie jest rzucany obraz z projektora umieszczonego pod sufitem z drugiej strony (zielony prostokat). Rozstawienie mebli (kanapa, fotel, planowana niska szafka RTV) zaznaczone na brązowo. Barek mam na mysli lade (wysoka na okolo 1.1m) w planach dwa krzesla barowe . Obok wyjscia tarasowego na scianie wisi kaloryfer. Na scianie za naroznikiem szafki. Czesc szara to obnizony sufit o okolo 40 cm. Czarne elementy to planowane naglosnienie czyli 2 fronty + cenralny lezacy na szfce RTV + tyly powieszone na scianie (doprowadzone kable na wysokosci okolo 2m od podlogi. Wyjscie tarasowe zasłania materialowa roleta rzymska."

Do czego:
Skoro salon i projektor no to niby fimy ale musi grac to tez w muzie - i tu nie ma - jak wlacze QOTSA to ma byc DRIVE! :D. Czyli generalnie muza to wszelkiej maści rock, troche elektroniki typu Chemicalsi czy Duft Punk, czasem cos spokojnego po cichu jak Radiohead czy Massive Attack albo Sigur Ros.

Z upodobań do dźwięku to chyba lubie jak jest bass i góra uwydatniona. Do dzisiaj katuje 8letnie Senheissery HD202 bo na nowe słuchawy za podobna cene nie ma sensu, a na lepsze musiałbym przeznaczyc wieeeecej :)

(nie robilem odsluchow;/ i jakos mało czasu zeby to ogarnąć) Z tego co czytam to chyba najbardziej odpowiednie bylyby dla mnie Klipsche i do tego jakis HK.

Generalnie jesli chodzi o ampli to nie mam szczególnych wymagań fajnie jak bedzie AirPlay, moze byc Preout jakby cos nie tak chodziło w stereo (ale nie sądze).

Ogolnie celuje w zestaw 5.0. Budzet hmmm to jest trudna sprawa bo nie chcialbym wydawac bardzo duzo bo jednak sie boje, ze w tym pomieszczeniu bedzie kicha. Zona mowi 5k :) i tu nie mam pojecia ale moze cos sie znajdzie. Myśle ze koło 7-8k już coś bliżej udałoby się ustukać.

Jakieś pomysly? Dzięki
 

decybel

New member
pewnie poslucham tez tych JBL'ow bo są w sklepie w poblizu. Tego dokładnie Harmana chyba mi sie nie uda, jedynie AVR 171 ale nie wiem na ile bedzie zbliżony do tej 370. Do Klipshow zostal mi polecony apli Yamahy np rx-v777. Duzo opini, ze yamaha sie nie zgrywa ale juz dwa razy mi polecano Yamahe hmmm nie wiem co o tym myslec ;). Sam tego poslucham na 99% w tym tygodniu (Klipsch RP-260F, JBL 280, HK avr 171, YAMAHA rx-v777 - moze cos z Denon i Onkyo) ale potem wiadomo jak na gorąco się podejmuje decyzje :).

Czy ktos ma do czynienia z Klipsch + Yamaha ? czy to juz legenda nieaktualna skoro 2 ludzi mi to polecalo ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na kolumny Dali Zensor 7, Melodika BL4, Wharfadale Diamond 10.7, z elektroniki na Denony od X3000/X3100 w górę, z Marantza SR5008/9; SR6008/9
Mi brzmienie tych amplitunerów z wymienionymi kolumnami bardzo pasowało, a takiej muzy też słucham

Oczywiście nową serię JBL'a Studio też posłuchaj, bo fajnie gra ;)
 

decybel

New member
bylem na odsluchu i w sumie wybor padl na nową serie Klipsch'a (reference premiere). Z kolumn tak do porównania posłuchałem sobie jeszcze jakis Jamo tańszych, żeby sie przekonać, że jest różnica "w cenie". Tak sie w te Klipsche nowe zapatrzyłem (wyglądają też naprawdę nieźle), że zapomniałem o tych JBL'ach (a były i miałem posluchac) :).

Jeśli chodzi o ampli to sluchalem HK 171 i Yamahe v777. Generalnie to yamaha super góra, no miodzio po prostu, talerze perki i szczegółowość no po prostu super znacznie lepiej niz Harman ale ... jednak generalnie całość dzwieku HK bardziej mi lezy wiec teraz do dzis wieczora musze sie zdecydowac czy AVR 171 czy moze pokusic sie na cos wyzej :) a to jakies +800zl na AVR 370 :/.
 

lobos

New member
Bez reklam
W którym sklepie słuchałeś Klipsch Premier?
Z tego co wiem to jeszcze ich namacalnie nie mają ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
No to ładnie :) Podobno nowe Premier są świetne.
Ciekawe jak wypadną w porównaniu z RF-II?
 

decybel

New member
no dla grają mnie OK :) niestety nie moge porównać bo nie miałem okazji rf-ii przesluchac i juz nie będe mieć :)

Na pewno wyglądają naprawde niezle i moge powiedziec, ze wygladają znacznie lepiej niz poprzednia seria :) Nawet żonie wpadły w oko bo na poprzednie jak pokazywałem rb-61ii, "że to takie tylko wieksze" to kreciła nosem delikatnie i sie pytała "czy nie ma takich zasłonek jak na tych innych ?" ;D ciekawe czy ta kosmetyka w sumie nie odbije się na dźwięku :)
 
Do góry