Musze kupować karte muzyczną do komputera?

adi_sc

New member
witam posiadam stary komputer i mam w tyle tylko 3 wyjscie mikrofon, słuchawki i jeszcze jedno (te standardowe co są) i teraz zastanawiam sie czy lepiej kupić jakąś karte muzyczna do komputera, a jak to jaką (niezbyt drogą) i chciałem komputer podłaczyć pod amplituner tam mam dużo wejść, ale mam pytanie czy uzuskam dźwiek 5.1 ? cy tylko stereo?
 
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
mam stary komputer co w karcie muzycznej ma wejscie liniowe, wyjscie (słuchawki/głośniki) i mikrofonik. mam tez nowszy komputer z kartą muzyczną z identycznymi wejsciami-wyjsciami, ale potrafiącej na tych 3 jackach obsłużyć dzwiek 5.1. I analogicznie mam laptopa z wyjsciem sluchawkowym i wejsciem mikrofonowym i mimo, ze karta opisywana jest jako HD i w ogole, to na 2 jackach nie zrobisz dzwieku przestrzennego.


Jak sam widzisz -3 opcje i 3 wnioski.
 

timbot

New member
Bez reklam
naprawdpodobniej masz w lapku w minijacku na słuchawki wbudowane również wyjscie cyfrowe optyczne 5.1, które bez problemu puscisz to ampli i bedziesz mial 5.1

jesli interesuje cie podlaczenie lapka, to napisz jaki to model, rocznik i nazwe karty muzycznej
 
Do góry