[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Jesteś wariat Bipo ;-) Widać, że cała ta zabawa to dla Ciebie pasja :eek:k:
Rewelacyjnie wygląda ten sub! Całość jak dla mnie #1 na naszym forum :blagam:
Kolekcja w tle również okazała :) Brawo za sprzęt, gust i dbałość o detale :) To lubię! :eek:k: :-D

Oj tam Wariat, no może troszeczkę....:p Kolekcja nie duża ale w końcu w jednym miejscu, pomalutku się co chwilę rozrasta...;-) Przyznaje się, że lubię dbałość w detalach, które później uzupełniają końcowy efekt...;-)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Pięknie, gratuluję odwagi w malowaniu :)
Przez Ciebie Bipo zacząłem brać pod uwagę kolumny w bieli, bo rozmyślam nad zmianą :) wcześniej jakoś nie zwracałem na nie uwagi. Ale Twój zestaw robi wrażenie i bardzo mi się podoba.
Jeszcze raz gratki :)
 

marstef

Member
Bez reklam
Super, wygląda jakby z fabryki taki wyjechał. Wyślij zdjęcia do producenta, może wyjdzie biała seria :) Już kiedyś pytałem, ten potwór to w bloku gra?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Yes! Yes! Yes! I po temacie. :D
"Krzysztof" kiedy fotki doczekamy się?
Dobrze, widzę, że mnie ciśniecie ;) W tym tygodniu ponoć mają do mnie przyjechać obudowy do sufitówek. Skoro tak, to zmusi mnie to do podziurawienia sufitu, demontażu zabudowy w celu przeciągnięcia i pochowania kabli. Na przyszłość zostanie tylko wymiana ampli.
Ogólnie wizualnie czy wystrojowo za wiele się nie zmieni, sufitówki to tylko cztery dodatkowe kółka na suficie. Poszerzymy nieco galerię również o fotki lepszej jakości ;)
Powoli ogarniam tematy w pracy, więc możliwe, że jak uporam się z zaległościami, to będzie trochę czasu na zabawę ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Super, wygląda jakby z fabryki taki wyjechał. Wyślij zdjęcia do producenta, może wyjdzie biała seria :) Już kiedyś pytałem, ten potwór to w bloku gra?

Tak, w bloku i nadal mam dobre stosunki z sąsiadami....:D

Dobrze, widzę, że mnie ciśniecie ;) W tym tygodniu ponoć mają do mnie przyjechać obudowy do sufitówek. Skoro tak, to zmusi mnie to do podziurawienia sufitu, demontażu zabudowy w celu przeciągnięcia i pochowania kabli. Na przyszłość zostanie tylko wymiana ampli.
Ogólnie wizualnie czy wystrojowo za wiele się nie zmieni, sufitówki to tylko cztery dodatkowe kółka na suficie. Poszerzymy nieco galerię również o fotki lepszej jakości ;)
Powoli ogarniam tematy w pracy, więc możliwe, że jak uporam się z zaległościami, to będzie trochę czasu na zabawę ;)

Krzysztof zawsze to jakieś mody, niby 4 kółka w suficie a robią różnice. Większe zmiany raczej są na froncie przed słuchaczem ....:D Czekamy na fotki, może znajdziesz chwilkę i cykniesz kilka fotek w dobrej jakości...;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Bipo, pięknie Ci wyszedł ten biały kolorek.
Miejmy nadzieje, że nie popęka lakier od drgań ;)
Bądźmy dobrej myśli :) Za taką kasę (5 stów) to ten lakier powinien być bardzo dobrej jakości.
Myślę, że nie ma obaw. W razie czego reklamacja ;-)

A ja się szczypie z moim Jamo 210 :) Tak się zastanawiam czy dźwięk idzie bardziej w górę czy w dół :)
Eee... tam. Małe wibracje sufitu nikomu nie zaszkodzą ;-)
Swoją drogą taki tygrys w bloku to ufff... :shock:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, pięknie Ci wyszedł ten biały kolorek.
Miejmy nadzieje, że nie popęka lakier od drgań ;)

Ja też mam taką nadzieje, pożyjemy zobaczymy...:smile:

A ja się szczypie z moim Jamo 210 :) Tak się zastanawiam czy dźwięk idzie bardziej w górę czy w dół :)

Tu nie o to chodzi aby było słychać u sąsiadów bo to większość niskobudżetowych subów Ci zapewni jak zwiększysz głośność tylko o ciśnienie które odczujesz na sobie...;-)
Powiem wam że po obejrzeniu ok. 20 filmów na tym subie odczuwam nowe doznania i efekty na które wcześniej nie zwracałem uwagi... A zejście tego subika jest niesamowicie głębokie co jak co ale 12" głośnik potrafi zrobić swoje już nie mówię co by było z większym. Jak na moje warunki to podejrzewam że jest w sam raz. Jak będzie się sprawował dobrze to długo pozostanie ze mną...;-)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, wpadłem na to teraz, ale wydaje mi się prezent od Savrona (doniczka) miał być chyba obudową do przetwornika subbasowego. Pewnie to była taka mała sugestia, byś wcześniej zakończył poszukiwania... :)
 

marstef

Member
Bez reklam
Tu nie o to chodzi aby było słychać u sąsiadów bo to większość niskobudżetowych subów Ci zapewni jak zwiększysz głośność tylko o ciśnienie które odczujesz na sobie...;-)

W przypadku bloku to nie ważne czy to głosność czy ciśnienie. Ja nawet na swoim Jamo 210 mam efekt ciszy a drgają nogawki i wszystkie szklanki w komodzie :) Sąsiad też nie będzie słyszał, tylko będą mu drgały rolety w oknie ;)
Właśnie przeczytałem, że dźwięk w przypadku mieszkania w bloku rozchodzi się bardziej do góry. Tłumaczą to tak, że w przypadku kiedy masz sąsiada na górze to dźwięk nie jest tłumiony (goły sufit), a od dołu masz dywan, panel, gąbka i dzieki temu sąsiad na dole ma ciszej. Ciekawa teoria :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, wpadłem na to teraz, ale wydaje mi się prezent od Savrona (doniczka) miał być chyba obudową do przetwornika subbasowego. Pewnie to była taka mała sugestia, byś wcześniej zakończył poszukiwania... :)
Chyba tak.... tylko po co brałby ode mnie wymiary doniczki...:D

W przypadku bloku to nie ważne czy to głosność czy ciśnienie. Ja nawet na swoim Jamo 210 mam efekt ciszy a drgają nogawki i wszystkie szklanki w komodzie :) Sąsiad też nie będzie słyszał, tylko będą mu drgały rolety w oknie ;)
Właśnie przeczytałem, że dźwięk w przypadku mieszkania w bloku rozchodzi się bardziej do góry. Tłumaczą to tak, że w przypadku kiedy masz sąsiada na górze to dźwięk nie jest tłumiony (goły sufit), a od dołu masz dywan, panel, gąbka i dzieki temu sąsiad na dole ma ciszej. Ciekawa teoria :)

Dlatego właśnie kupiłem mieszkanie na ostatnim piętrze i mam wygluszoną podłogę tak aby jak najmniej sąsiad odczuł moje kino.. :grin::eek:k: Wiadomo że nie odetne się z dźwiękiem na 100% ale chociaż postaralem się o jak najlepsze materiał wygluszajacy pod panel dostępny na rynku oraz dodatkowe warstwy betonu wylanego na podloge..;) Cały pokój był robiony od podstaw z myślą o kinie domowym. Tak że jak np. Oglądam kino wyjdę na klatkę schodową i zamknę drzwi wejściowe to nic nie słychać. Kompletnie brak wychodzenia dźwięku ode mnie z mieszkania .. ;-) A np. U sąsiada jak gra radio w kuchni to ja go słyszę już na klatce, a u mnie Cisza... :) Cały projekt salonu z kinem zakładał aby móc swobodnie oglądać film bez szkody dla sąsiadów :) Także nie martwcie się o moich sąsiadów o nich też się zatroszczylem. W poprzednim mieszkaniu jak wynajmowalismy z zona miałem takiego sąsiada co jak przychodził z pracy lubił słuchać metalu. Ale w momencie kiedy włączal swoją ulubioną muzykę cały blok znał słowa i wykonawcę. Dlatego postaralem się aby moi sąsiedzi nie przechodzili tego co ja w poprzednim mieszkaniu. Fakt jest taki że sam salon pochłonął masę gotówki ale przynajmniej mam czyste sumienie ze zrobiłem co mogłem i mogę w spokoju delektować się kinem. ;-)

PS. Nie cierpie pisać postów na telefonie...
 
Ostatnia edycja:

marstef

Member
Bez reklam
Dlatego właśnie kupiłem mieszkanie na ostatnim piętrze i mam wygluszoną podłogę tak aby jak najmniej sąsiad odczuł moje kino.. :grin::eek:k: Wiadomo że nie odetniemy się z dźwiękiem na 100%

To Ty już mieszkanie kupowałeś pod kino? ;)
Ściany też masz wygłuszone? Jeżeli nie, to wytłumienie podłogi nie wiele dało. Dźwięk ze ścian nośnych i tak przeniesie się na strop, itd..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nowe budownictwo, to jest jakaś masakra, mimo najlepszych wygłuszeń i tak wszystko niesie.
Najlepsze są stare, wysokie kamienice.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Bipo dopiero ekłem doniczke, świetnie wygląda. Nasz forumowy spec robił??
Przyjalbym taki oryginalny stojak na vinyle, chyba złożę zamówienie ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U mnie tylko jedna ściana dzieli salon w którym jest kino z sąsiadem a za reszta ścian są moje pomieszczenia. Powiem wam że dużo dają grube kotary w okół pokoju co mam powieszone w trakcie seansu. ;-)

Doniczka by Savrona. .:)

Dokładnie Henry ja mieszkam w starym bloku gdzie ściany są bardzo grube, a jak szukaliśmy w nowym budownictwie to byłem światkiem jak dzecko plakalo w trakcie naszej wizji. Nic by w tym dziwnego niebo jak by to mieszkanie w którym to dziecko plakalo niebo oddalone o 2 mieszkania od tego w którym byliśmy. Normalnie jakaś masakra, te ścianki chyba były wykonane z samych regipsów. ..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
To Ty już mieszkanie kupowałeś pod kino? ;)

Salon robilem od podstaw pod kino z uwagi na to ze nie mieszkam w domu i nie mam osobnego pomieszczenia tylko do kina....:smile: Dlatego musiałem tak zaprojektować i pogodzić swoje hobby z użytkowaniem codziennym salonu przez resztę rodziny aby móc wycisnąć z kina ile się da a zarazem nie zakłócać podstawowych funkcji salonu jakie pełni na codzień i nie narażać się swojej kochanej małżonce...:D
 

lobos

New member
Bez reklam
Bipo, a co w sytuacji kiedy zmęczona Żonka idzie spać a Ty za ścianą jedziesz z projekcją?
Da radę spać czy musisz skręcić gałkę volume?
 
Do góry