Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

nagdob

Member
Bez reklam
Walczę cały dzień i niestety nie mogę dojść do ładu z ikonami chapterów.
Mam np. strukturę BDMV pochodzącą z PMB nagraną na płytę DVD i skopiowaną na dysk twardy (podczas kompilacji na płytę w PMB zanaczono łączenie plików).
W katalogu STREAM są dwa pliki: 0000.mts i 0001.mts (ten mniej ważny).
Importuję do multiAVCHD playlistę 0000.
W properties tytułu (jest tylko jeden) mam takie Chaptersy jak ujęcia w kamerze.
W oknie Compilatiom mój tytuł jest jako [f].
W zakładce Menu Thumbnails klikam na auto i automatycznie wchodzą Thumbnails z odpowiednimi czasami Chapterów.
Kompiluję tą strukturę (bez żadnych wodotrysków przy static Slide) i wszystko jest ok oprócz ikon, które przy odtwarzaniu w Menu - Rozdziały są CZARNE! A odtwarzam zarówno w Power DVD9, jak i PS3. Nie ma to znaczenia.
Proszę i jakieś wskazówki bo już wysiadam.
 

bluray

Banned
Udało mi się wymusić drugą pod-stronę chapterów;
Mój sposób:
W oknie z czasami [Chapters] dokonałem edycji.
Poprostu dopisałem ręcznie 13,14,15,16 czasy chapterów.
Teraz mam oznaczenie w menu Chapter 1/2 i po zmianie 2/2 i ładnie się przełącza.


Tak w ogóle do w drugiej części dnia wszystko mi zaczeło wychodzić.
Niebawem "sensacyjne" screeny które obiegną świat !
BD się jeszcze wypala.
Sporo fajnych dodatków w dzisiejszym updacie !

Żeby jeszcze Dean zrobił trzy opcje do thumbnailsów:
- thumbnails + text
- thumbnails only
- text only
Co pociąga za sobą konieczność nowe edytowalnej zakładki: thumbnails opis TXT.
Albo jeszcze prościej opcja alternatywna [or]:
thumbnails or opis TXT


DEAN PLEASE: DO IT !!!
I LOVE YOU.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Próbowałem chyba wszystkiego. Dodawanie kolejnych tytułów nie działa poprawnie.
Najbliżej byłem gdy zaznaczyłem opcję [x] "never re-encode....", ustawiłem wszystko w menu tak jak było ustawione w oryginalnej strukturze (ruchome ikony, ruchome menu,bez tworzenia setup),
Wszystko ładnie się zrobiło (szybko ok 1h, z kopiowaniem plików). w log wyglądało to bardzo dobrze, lecz wynik pozostawia nie smak. Wszyskie 22 tytuły wyglądają ok ale brak 23. jak przejdę dalej strzałą w dół po chwili czarnego ekranu wyskakuje brakujący 23 tytuł (i wtedy już widzę poprzednie, 22,21,20) jak chcę wrócić na 22 tytuł to znów chwila, czarny ekran i widzę 22 tytuły a 23 nie ma.
Jak dam Title List to widzę wszystkie 23 tytuły.
Próbowałem to samo robić bez zaznaczonej opcji [ ] "never re-encode..." ale wtedy wszystkie tytuły menu są tworzone od nowa.
[23:19:17] Encoding motion XMB menu page [1/23] [Motion title thumbnail].
[23:28:28] Encoding motion XMB menu page [1/23]: Chapter page [1/2].
[23:28:48] Encoding motion XMB menu page [1/23]: Chapter page [2/2].

[23:29:15] Encoding motion XMB menu page [2/23] [Motion title thumbnail].
[23:41:26] Encoding motion XMB menu page [2/23]: Chapter page [1/4].
[23:41:48] Encoding motion XMB menu page [2/23]: Chapter page [2/4].
[23:42:06] Encoding motion XMB menu page [2/23]: Chapter page [3/4].
[23:42:21] Encoding motion XMB menu page [2/23]: Chapter page [4/4].

[23:42:43] Encoding motion XMB menu page [3/23] [Motion title thumbnail].
[23:55:46] Encoding motion XMB menu page [3/23]: Chapter page [1/2].
[23:56:08] Encoding motion XMB menu page [3/23]: Chapter page [2/2].

[23:56:26] Encoding motion XMB menu page [4/23] [Motion title thumbnail].
etc.

Myślałem, że niedziela nie pójdzie na marne :( no nic idę spać jutro praca
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Każde testowanie coś wnosi i przybliża nas do celu, czyli do takiego poznania i ukształtowania programu multiAVCHD, aby zawsze ten program robił to co ma robić.
Ja postanowiłem podejść do systematycznych testów z pełną kontrolą ich realizacj i po wprowadzaniu każdorazowo niewielkich zmian. Moje pierwsze kroki są takie:
1. Wykonałem całkowicie od początku kompilacje dla 15 tytułów korzystając z usług build 734. To jest moja struktura "bazowa", którą mam zamiar wielokrotnie używać do dalszych testów. W kompilacji tej wszystkie ustawienia dla menu były wykonane poprzez opcję "custom" z wykorzystaniem własnego template, który był pewną modyfikacją template "-default". Te ustawienia zostały wstępnie przypisane wszystkim tytułom poprzez "Applay to all". To moje template wymagało wykonania "static " dla tła oraz "Montion menu humbnail". Następnie dla tytułów SD i HD Sony wprowadziłem ustawienia dla ikon tytułowych "static". Wszystkie strony menu były całkowicie od nowa kodowane, ale w tym procesie wykorzystałem ikony zpoprzednich kompilacji. Kompilacja przebiegła całkowicie poprawnie i wynik odtwarza się też, przy braku jakichkolwiek zastrzeżeń. Struktura końcowa ma ok. 24 GB. Wszystkie strony menu na wszystkich poziomach nawigacyjny mają wszystkie elementy zgodne z projektem łącznie z wielowierszowymi nazwami. Czas wykonania wszystkich stron menu wyniósł 3:59:33. Czyli na tym etapie pełny sukces i to jest duży powód do zadowolenia.

View attachment Fragment LOG encoding.txt

2. Wczytałem tę powyższą strukturę "bazową" do multiAVCHD także build 734 i na wstępie odpowiedziałem "tak", na zapytanie czy chcę zachować istniejące menu, jeżeli ono nie będzie wymagać powtórnego kodowania. Do właściwości tytułów nawet nie zaglądałem, a więc ustawienia zostały takie same jak zaprojektowano w strukturze bazowej. Opcja "Never re-encode unchanged neighbor menu page" była odhaczykowana. Cała kompilacja przebiegła poprawnie. Tworzenie całego menu zajęło 17 min i 6 sekund. Wszystkie strony menu dla tytułów HD bazującch na plikach z kamery Panasonic zostały przejęte z poprzedniej struktury w całości. Natomias strony ze statycznymi ikonami dla tytułów (a więc te z kamery Sony SD i HD) zostały na powtórnie zakodowane, mimo że ustawienia dla nich nie uległy zmianie. Czyli właściwie od tego czasu 17 min i 6 sek., możnaby odjąć ok. 5 min, gdyby te strony dla "static menu" nie były powtórnie kodowane. To jednak jest bez większego znaczenia. Otrzymana struktura wynikowa jest dokładnie taka sama jak struktura bazowa. Jest to więc drugi powód do dużego zadowolenia, bo oznacza, że nowo wprowadzona opcja dla wymienionych warunków działa całkowicie poprawnie (zgodnie z ustawieniami) i daje naprawdę imponujący zysk na czasie jej trwania w stosunku dokompilacji klasycznej.

View attachment Fragment LOG muxing.txt

Na bazie tych dwóch testów można jeszcze wyciągnąć pewien wniosek przyszłościowy:
Czas trwania całej kompilacji bazowej wyniósł 4 godz 16 min 9 sec. Czas trwania całej tej drugiej kompilacji wyniósł 1 godz 26 min 48 sek. W wyniku porównania tych dwu czasów widzę jeszcze znaczące rezerwy. To znaczy, że możnaby jeszcze znacząco obniżyć ten drugi czas. W jaki sposób to zrobić, już wstępnie zasugerowałem i myślę, że Dean da się na to namówić. Wprowadzenie dodatkowej opcji, która to będzie mogła wykonać podniesie walory użytkowe multiAVCHD na najwyższy możliwy poziom.
A teraz czas na dalsze kroki w testowaniu tego co jest i wyciąganie kolejnych wniosków. Jakieby one nie były, ich wydźwięk końcowy zawsze będzie pozytywny. I z tym optymistycznym nastawieniem zabieram się do kolejnych testów (w miarę możliwości czasowych).
Każde inne testy, wykonane przez innych użytkowników, mogą przybliżyć finał tej zabawy.
 

zieloony

New member
czy tą drugą kompilację w jakiś sposób edytowałeś ?? dodałeś jakiś tytuł ??
dobrze, że Ty chociaż masz jakieś pozytywne wnioski. (mnie wczoraj już sz... trafił):evil:
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W tej drugiej kompilacji nic nie edytowałem, wszystkie ustawienia jak w bazowej. Tu chciałem uzyskać potwierdzenie, że w takim przypadku przejmie wszystkie strony menu prawidłowo. Teraz dopiero do tej bazowej kompilacji (gdzie nadal nic nie zmieniam) dodaje jeden tytuł na końcu z indywidualnym ustawieniem menu.- to jest w trakcie wykonywania. O wyniku napiszę.
 

bluray

Banned
Nadob:
Podobnie jak Ty walczę z ikonami chapterów, bo w projekcie OVERTIME jeden tytuł i 22 chaptery (songi). Pisałem, że mi suę raz to prawie udało bo wyszło mi 19 ikon. Ape późniek zrozumiełem, że nie wiem jak to się stało.
Teraz odbieram z tamej wersji plik mpf i walczę przez modyfikacje dalej.
Wgrywam tamten projekt przez wskazanie pliku mpf.
Powodzenia nam życzę.

Kilka bugów małych:
poruszanie sie międzu [play], [setup] [chapters] nie jest prawidłowe. Strzałki nie działają intuicyjnie. A strzałka w dół wywołuje złą reakcję.
Mój proj jest bardzo procty: jeden tytuł itp.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Z tymi strzałkami (kursorem) to rzeczywiście tak jest. Ale jak się zastanowiłem, to dochodzę do wniosku, że Dean nie mógł inaczej to rozwiązać. Chyba przyjął rozwiązanie najlepsze z możliwych. Przecież przyciski kierunkowe (góra, dół) przy "Play" są zajęte do zmiany tytułu i w tej sytuacji staje się zrozumiale dlaczego "Play" jest odsunięte w bok - trzeba się do tego przyzwyczaić.

Wracam do opisu testów:
Wczytuję opisaną poprzednio strukturę bazową, doczytuję jednotytułową strukturę z HD Sony (kompilowaną w 734-wcześniej w miejsce czarnych ikon podstawiłem własne). Wszystkie ustawienia pozostawiam niezmienione jako custom (wyrywkowo sprawdzam tylko czy jest tak jak chciałem - tu nic się nie zmieniło). Kompiluję z kopiowaniem plików filmowych - trochę to zajmuje czasu przekopiowanie tych 24 GB, ale chcę wprowadzać stopniowe zmiany, aby łatwo wychwycić co powoduje ewentualny błąd. I...obserwacja LOG wskazuje, że nie idzie to zgodnie z oczekiwaniem. Zestaw stron menu dla pierwszego tytułu nie jest przejmowany ze starej kompilacji, a jest kodowany od nowa. To samo dotyczy drugiego i trzeciego tytułu

[11:56:21] Preparing menu pages...

[11:56:22] Encoding static XMB menu page [1/16] [Motion title thumbnail].
[12:11:05] Encoding static XMB menu page [1/16]: Chapter page [1/1].
[12:11:28] Encoding static XMB menu page [1/16]: Setup page (audio/subtitle).

[12:11:43] Encoding static XMB menu page [2/16] [Motion title thumbnail].
[12:25:14] Encoding static XMB menu page [2/16]: Chapter page [1/4].
[12:25:39] Encoding static XMB menu page [2/16]: Chapter page [2/4].
[12:26:04] Encoding static XMB menu page [2/16]: Chapter page [3/4].
[12:26:29] Encoding static XMB menu page [2/16]: Chapter page [4/4].
[12:26:57] Encoding static XMB menu page [2/16]: Setup page (audio/subtitle).

[12:27:14] Encoding static XMB menu page [3/16] [Motion title thumbnail

Jestem tym zaskoczony i teraz muszę ustalić dlaczego tak się dzieje. Czy ja coś przeoczyłem? Przerwam kompilację i zacznę śledztwo. Może będę musiał powtórzyć kompilację, ale po drobiazgowym przeglądzie ustawień
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
no właśnie to robiłem przez cały wczorajszy dzień (dobrze, że dziś w pracy jestem bo w domu bym oszalał przy tych kompilacjach :) )
pisałem wcześniej, że nic ciekawego mi z tego nie wyszło.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Pamiętałem, że przy pierwszej kompilacji (tej dużej) na pytanie czy zatrzymać menu odpowiedziałem "tak", a przy tej dodawanej odpowiedziałem "nie", bo chciałem zastąpić te czarne ikony dobrymi. Aby się upewnić czy to wypowiedziane "nie" w czymś nie przeszkodziło, powtórzyłem tę kompilacjię odpowiadając dwa razy "tak". Przy powtórzeniu program również zaczął od nowa kompilować strony menu, więc przerwałem mu pracę.
Ponieważ przy powtórce korzystałem z przesunięcia plików filmowych (a nie ich kopiowania), musiałem ręcznie zrekonstruować kompilację "bazową" i dodawaną, bo z nich niewiele zostało. Ale zanim to zrobiłem, wykonałem mały test, który miał mnie upewnić, czy taka szczątkowa struktura (brak podstawowych plików filmowych i przynależnych do nich plików playlist i clipinf) naprawdę da się uruchomić. Wynik wypadł pozytywnie. Krótko mówiąc wszystkie pliki tworzące menu są samodzielną strukturą AVCHD, poprawnie funkcjonującą nawet bez bazy filmowej. Możecie to sprawdzić. Jeżeli tak jest, to znaczy, że nie ma przeszkód, aby przy dodawaniu do kompilacji nowych tytułów nie zmodyfikować tylko owego "dachu" jakim jest zestaw plików dotyczących menu, po wcześniejszym dostawieniu dodawanych plików filmowych na końcu tych istniejących (których zupełnie nie trzeba ruszać łącznie z przynależnymi plikami playlist i clipinf). Teraz tylko trzeba zmienić pliki .BDM i całość będzie ze sobą współpracowała (takie rzczy robiłem w BDedit). Ale to taka dygresja, którą mam nadzieję będziemy "konsumować" w najbliższym czasie.

Teraz powracam do testów podstawowych istniejącej opcji:
Po zrekonstruowaniu kompilacji "bazowej" zdecydowałem się jednak przekompilować tę, która z niej poprzednio powstała i to bez jakichkolwiek zmian, aby się upewnić, że wszystko będzie jak poprzednio.
I znowu kompilacja zaczęła przebiegać dokładnie tak samo jak pierwotnie tzn, że kolejne strony menu nie były powtórnie kodowane, lecz przejęte z "bazowej". Czyżby więc sam fakt dodania tytułu powodował błąd? Czyli, że dotychczasowe niepowodzenia mają głębszą przyczynę i tkwią w programie? To mi się znowu kłóci z wczorajszymi doświadczeniami, gdzie przy dodawaniu tytułów, część menu była przejmowana z pierwotnej kompilacji (że wynikowe menu nie całkiem było poprawne, to już inna sprawa). To prawda, że te testy traktowałem jako zabawę, ale nie sądziłem, że to testy się zaczną mną bawić.
Teraz pozwoliłem programowi zakończyć tę kompilacjię. I tu znowu małe zdźiwienie, ale raczej pozytywne. Przejęte zostały także te strony menu (SD i HD Sony), które poprzednio były powtórnie kodowane. Dla formalności dodam, że oczywiście cała kompilacja odtwarza się całkowicie poprawnie i ikony we wszystkich rozdziałach są również dobrze. To jest fragment LOG, który można porównać z poprzednim:

[15:24:37] * Muxing static XMB menu page [10/15]: Chapter page [5/7] [80105.MTS]
[15:24:45] * Muxing static XMB menu page [10/15]: Chapter page [6/7] [80106.MTS]
[15:24:52] * Muxing static XMB menu page [10/15]: Chapter page [7/7] [80107.MTS]
[15:25:00] * Muxing static XMB menu page [10/15]: Setup page (audio/subtitle) [80109.MTS]
[15:25:06] Encoding static XMB menu page [11/15] [Static title thumbnail].
[15:25:07] * Muxing original menu [80110.MTS]...
[15:25:19] * Muxing static XMB menu page [11/15]: Chapter page [1/2] [80111.MTS]
[15:25:26] * Muxing static XMB menu page [11/15]: Chapter page [2/2] [80112.MTS]
[15:25:36] * Muxing static XMB menu page [11/15]: Setup page (audio/subtitle) [80119.MTS]
[15:25:41] Encoding static XMB menu page [12/15] [Motion title thumbnail].
[15:25:49] * Muxing original menu [80120.MTS]...
[15:26:02] * Muxing static XMB menu page [12/15]: Chapter page [1/1] [80121.MTS]
[15:26:09] * Muxing static XMB menu page [12/15]: Setup page (audio/subtitle) [80129.MTS]
[15:26:14] Encoding static XMB menu page [13/15] [Motion title thumbnail].
[15:26:23] * Muxing original menu [80130.MTS]...
[15:26:35] * Muxing static XMB menu page [13/15]: Chapter page [1/1] [80131.MTS]
[15:26:43] * Muxing static XMB menu page [13/15]: Setup page (audio/subtitle) [80139.MTS]
[15:26:48] Encoding static XMB menu page [14/15] [Static title thumbnail].
[15:26:50] * Muxing original menu [80140.MTS]...
[15:27:01] * Muxing static XMB menu page [14/15]: Chapter page [1/1] [80141.MTS]
[15:27:08] * Muxing static XMB menu page [14/15]: Setup page (audio/subtitle) [80149.MTS]
[15:27:14] Encoding static XMB menu page [15/15] [Static title thumbnail].
[15:27:16] * Muxing original menu [80150.MTS]...
[15:27:26] * Muxing static XMB menu page [15/15]: Chapter page [1/1] [80151.MTS]
[15:27:35] * Muxing static XMB menu page [15/15]: Setup page (audio/subtitle) [80159.MTS]
[15:27:38] Menu authoring completed.

Nie lubię jak się ktoś lub coś bawi moim kosztem, więc nie odpuszczam. Może włączycie się do zabawy?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie będę się dziwił, gdy nie uwierzycie jeżeli napiszę, iż wziąłem ostatnią kompilację i dodałem tę jednotytułową (nie dokonując nigdzie żadnych zmian i odpowiadając 2x"tak"), to kompilacja przebiega już z pełnym "muxingiem". Ja też w to nie mogę uwierzyć, ale to jest prawda i na to mam materialne dowody. Jest to pełny sukces i ja już wycofuję się z dalszych testów (aby nie zapeszyć i robić to co zaniedbałem). Jeżeli w świecie materii istnieje absolutna powtarzalność zjawisk w tych samych uwarunkowaniach, to mój dukces możecie powtórzyć.
Proszę napiszcie, że u was to też działa. Wówczas będę miał odwagę podjąć inne testy z operacjami na strukturach AVCHD/BR

View attachment Fragment LOG z dodania tytułu.txt

A oto jeszcze ciepły fragment LOG prezentujący "muxing" od pierwszego zestawu stron menu, aż do 15 tytułu. Tytuł 16 został zakwalifikowany przez program do "encodingu", czego mogłem się spodziewać. Zapewne dopiero przy kolejnej kompilacji dopiero zostałby przejęty z tej opisywanej.

Jaki mechanizm ustawień został zastosowany, łatwo będzie ustalić na podstawie poniższych
ekraników:

Strona menu dla dodanego tytułu.jpg
Strona menu dla przedostatniego tytułu.jpg

Widać wyraźnie, że pochodzą one z innych "template" i to będzie zapewne klucz do wyjaśnienia wszystkich innych dziwności, których ostatnio doświadczamy. Łatwo zauważyć też, że na stronie menu przedostatniego tytułu nie została umieszczona ikona tytułu ostatniego. To zapewne jest zadanie dla tej opcji, którą Dean nie zalecał używać. Natomiast na stronie menu ostatniego tytułu, z pełnym "honorem" została umieszczona ikona tytułu przedostatniego.
Zobaczyłem "światło w tunelu" i chyba wkrótce z niego wszyscy wyjdziemy.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Sydon doszedłeś do tego, co ja miałem wczoraj (opisywałem to, ale może mało zrozumiale) dodatkowo przy przejściu z ostatniego tytułu na przedostatni (i odwrotnie) nie ma płynnego przejścia, tylko jest przez chwilę czarny ekran (kilka sekund) i dopiero kolejny tytuł.
Ja z tego już nie widzę wyjścia i czekam aż komuś się uda (ewentualnie dean potwierdzi jakąś nową poprawkę)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To nie jest to samo. Ja uzyskałem pełnowartościowe menu. Przechodzenie z tytułu na tytuł jest bez żadnych zacięć i czarnych ekranów, wszystko działa najnormalniej, czyli tak jak powinno. Tak jak podejrzewałem wcześniej skąd się biorą wasze kłopoty, tak ja sam wpadłem w tę pułapkę - ale teraz już dla mnie jest wszystko jasne. To, że brakuje ikony ostatniego tytułu na stronie tytułu przedostatniego, jest wynikiem takiego zaprogramowania przez Deana. I dlatego później wprowadził tę dodatkową opcję z sąsiadami. Innymi słowy, jeżeli nie chcesz przekodowywać stron sąsiadów-nie dajesz haczyka. W takim przypadku będzie brakować ikon na ostatniej stronie tytułowej starej kompilacji. Menu jednak będzie działać zupełnie normalnie. Jeżeli jednak chcesz to proszę bardzo - zahczykuj. Program wówczas wstecznie musi od nowa zakodować strony trzech poprzednich tytułów, a jeżeli to będzie we wnętrzu, to dodatkowo trzech następnych tytułów. Wybór należy do użytkownika. Tak to zostało zaprojektowane i jest w tym sens.
Jeżeli teraz wiemy skąd pochodzą nieporozumienia, to już potrafimy ich unikać. Być może każdy z nas miał inną sytuację. W moim przypadku było tak, że gdy Dean udostępnił ostatnie opcje (z tymi ustawieniamy położenia kursorów) zacząłem je testować w static menu i program to sobie zapisał, a ja nie zwróciłem na to uwagi. Teraz łatwo było mi zauważyć, że układ sterowania odpowiada SLIDE menu, a przecież ja byłem przekonany, że dla menu ruchomego i statycznego mam dokładnie te same ustawienia i nigdy rozłożenia kursorów w poziomie jak dla SLIDE.. Ta nieświadoma podmiana "template" wyjaśnia, dlaczego program kwalifikuje menu statyczne do ponownego kodowania. Bo to ja nieświadomie mu takie zlecenie wydałem. I wyjaśnia też dlaczego dopiero za drugim podejścem było przejmowanie stron menu bez przekodowania.
Dlaczego piszesz, że nie widzisz wyjścia - przecież go wyraźnie pokazałem. Wychodź bez obaw.
Oczywiście mogą pojawić się jeszcze jakieś inne pułapki, ale dopiero musimy przetestować różne inne przypadki, aby je ewentualnie wykryć. Aktualnie jednak wszystko dobrze rokuje.
 

zieloony

New member
Moja struktura również działa poprawnie, całe menu chodzi OK (poza przejściem z przed ostatniego tytułu do ostatniego i z powrotem (może źle opisałem ten czarny ekran, wygląda to tak jak przejście z ostatniego tytułu to pierwszego-trochę dłużej się wczytuje) u Ciebie tego nie ma ??
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ja z kolei doszedłem wreszcie do moich czarnych ikon. Pomimo, że już wcześniej miałem podobne doświadczenia, jakoś z nich nie korzystałem, bo myślałem, że nie o to chodzi. A mianowicie właśnie o to chodzi, że odinstalowałem wszystkie kodeki z systemu i zainstalowałem jedynie K-Lite_Codec_Pack_570_Full. I wszystko jest ok. Ikony aż iskrzą. Wiadomą jest rzeczą, że człowiek nieraz instaluje różne programy, playery, choćby na próbę. I pomimo ich późniejszego odinstalowywania, niekiedy pozostają jakieś wpisy w rejestrze, które destabilizują pracę innych programów. Tak najprawdopodobniej było w moim przypadku, pomimo, iż zawsze odinstalowując jakiś program czyszczę rejestr programem ccleaner. Widać, że to nie wystarcza.
Najważniejsze, że teraz mogę zająć się nowymi funkcjami programu, które trochę poznałem robiąc próby z moimi ikonami. Ale teraz do dzieła.

Sydon.
Może się pokusisz o spolszczenie programu. Myślę, że nie tylko ja na to liczę. Dzięki za Twoje obszerne opisy, bo, przynajmniej ja, miałbym dużo kłopotów z odszyfrowywaniem funkcji tego doskonałego programu.
Pozdrawiam.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To fajnie, że odkryłeś przyczynę.
Aby robić polski plik językowy (spolszczenia) muszę mieć odpowiednik angielski, a tego Dean jeszcze nie opublikował i chyba jeszcze trochę musimy poczekać.

zieloony
Z powodu radości z uzyskanego wyniku i pośpiechu w opisaniu tego, prawdopodobnie dokonałem "nadinterpretacji" w zakresie tego co zaprogramował Dean. Nie koncentrowałem się na tej opcji z "sąsiadami", bo Dean jej nie zalecał. Gdy teraz przeczytałem jak jest opisana, to wygląda, że ma inne znaczenie niż jej przypisałem. Nie chcę jednak już zmieniać poprzedniego postu. Muszę jeszcze porobić testy i wrócę do sprawy - tu jednak nie ma miejsca na przypuszczenia.

Edit:
Miałem robić co innego, ale sytuacja wymusiła dalsze testy.
A oto dowody na to, że znając przyczynę niewłaściwych wyników łatwo i szybko można je poprawić.
Teraz już wszystko od "A" do "Z" jest takie jak powinno być:

View attachment Fragment LOG z dodania tytułu.txt

Strony menu dla tytułu od pierwszego do ostatniego zostały przejęte z poprzedniej kompilacji. Strony dla tytułu przedostatniego zostały na nowao zakodowane, bo należało uwzględnić ikonę ostatniego tytułu. Strona tytułu ostatniego została przekodowana, bo wprowadziłem zmiany "template" (już nie ma rozłożenia sterowania jak dla SLIDE - wszystko zostało ujednolicone). Na ekranach wygląda to teraz tak:

Strona menu dla ostatniego tytułu.jpg
Strona menu przedostatniego tytułu.jpg

Korekta wniosku w sprawie "sąsiadów":
W normalnym trybie tej opcji nie należy haczykować i wówczas otrzymuje się strony menu ze wszystkimi potrzebnymi ikonami. Jeżeli ją zahaczykuje się, to strony "sąsiadów" nie będą przekodowywane i w menu będzie brakować niektórych ikon
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
I'll try to explain the way it works:

By default the WHOLE menu (all pages) have to be reencoded - the way it was until yesterday.

Now when you load old multiAVCHD compilation (all playlists marked with [m]) you get the choice/prompt if you want to keep ALL existing menu pages from reencoding.

Then you add a title AT THE END of the compilation. To keep all intact and working, multiAVCHD needs to reencode the PREVIOUS 3 menu pages so you have them showing the added title.

If you CHANGE any title or move it UP/DOWN in the list ALL 3 title-menus UP and 3 title-menus DOWN will also need to be reencoded, because they must contain information about the MOVED/CHANGED title.

Using the new ALL-OVERRIDE option [x] Do not reencode neighbor...blabla will make multiAVCHD discard all the changes and to reencode only the new page. That's why I'd suggest not to use it, unless you start from ZERO titles... Then add one... then after few days you add another... then another... And then each menu page would look like as there is only one title, but you can scroll UP/DOWN (or LEFT/RIGHT) and get to it.

I repeat - any change affects 3 titles UP and 3 titles DOWN. For example if you load a new file at the end of the compilation and want to move it UP then each time you move it up in the compilation ALL 3+ 3- pages will need reencode... Like you have a compilation of 30 titles.. then you add a new one and move it to position 15... then all pages from 12 to 30 will be reencoded.

Dean
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Doświadczalnie to już wcześniej ustaliłem. Dzięki.

Edit
Jeszcze od siebie dodam odnośnie "template". Te różne ustawienia dla menu "template" dotyczą oczywiście momentu kiedy poszczególne kompilacje łączone były wykonywane, a nie momentu gdy je łączymy. Przykładowo w moim przypadku:
Część tytułów była dobra, część była zła. Dlatego tak się działo, bo kompilacje były wykonywane w innym czasie i przy innych ustawieniach. Łącząc te kompilacje program brał je do nowej, takie jakie były (i np nie zmieniał nazw). Te tytuły, które były kwalifikowane do przekodowania oczywiście otrzymywały to, co w projekcie aktualnie było ustawione. To z tego względu pierwsze kompilowanie prowadziło do pewnych błędów, a przy powtórnym kompilaowaniu się one naprawiały - bo to drugie kompilowanie przejmowało już dobrze ustawione parametry.
Ten dodawany tytuł przygotowałem dzisiaj, po tych zabawach ze zmianą położenia elementów sterowania, dlatego kompilacja przejęła sterowanie jak dla menu SLIDE. W inny tytułach tego nie było i o co chodzi dopiero zorientowałem się z ekraników.
Nie ma więc znaczenia jakie są ustawienia dla menu w projekcie podczas łączenia kompilacji, o ile tych ustawień wyraźnie nie przypiszemy jakiemuś tytułowi lub całości.
Myślę, że po tych moich perypetiach i wyjaśnieniach, a także wyjaśnieniach Deana już wszystko jest jasne.
Powodzenia w kompilowaniu.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie wiem co masz na myśli pytając o ustawienia. To dla ciebie nie powinno mieć żadnego znaczenia. Przecież ty możesz ustawiać poszczególne parametry dla menu wszystkich tytułów lub każdego z osobna dowolnie. Moją ideą było doprowadzenie wszystkich tytułów w kompilacjach, które chcę później łączyć, do takiego wyglądu ich stron menu w normalnym trybie (tzn jeszcze bez przejmowania stron tytułowych), abym mógł uważać, że wszystko jest docelowe. Gdy tak już będzie nie muszę się zastanawiać, jakie mają być ustwienia gdy łączę te kompilacje. To już nie ma znaczenia. Oczywiście na tym etapie, mogę jeszcze zmienić ustawienia dla konkretnego tytułu, ale będzie to jednoznaczne z jego skierowaniem do przekodowania ( a także ewentualnie jego "sąsiadów" o ile nie zaznaczę odpowiedniej opcji). Ja w pewnej mierze nie zastosowałem się do tej idei i narobiło się bałaganu, bo do końca nie wiedziałem jak to funkcjonuje. Przypomnę, że w projekcie łączącym zmieniałem np nazwy wszystkich tytułów i dziwiłem się, że te zmiany tylko w niektórych przypadkach są respektowane. Gdybym chciał, aby tak było, musiałbym indywidualnie je przypisywać kolejnym tytułom lub w template użyć- zastosuj do wszystkich-jest to oczywista oczywistość. Oznaczałoby to jednak, że wszystkie strony menu będą od nowa kodowane-a przecież tego nie chciałem. Nie wiem czy mnie dobrze rozumiesz. To wszystko co opisywałem to była jakby nauka na własnych błędach. I to co wyjaśnił tutaj Dean w zasadzie wiedziałem, bo przecież opisywał to na forum Doom9. Dean miał klarowny obraz sytuacji od początku, bo przecież sam go stworzył. Prawdopodobnie nawet mu nie przyszło do głowy, gdzie my się możemy wykładać. Nam tu brakowało pewnego innego spojrzenia na sprawę, w stosunku do dotychczasowego naszego doświadczenia. Program zawsze robił to co ustawialiśmy, a tu nagle jakby nas nie rozumiał.
Może zbyt szczegółowo to tłumaczę, opisując jakby ewolucję własnego spojrzenia. Myślę bowiem, że w twoim przypadku mogło być bardzo podobnie. To dlatego dzisiaj szedłem takimi maleńkimi kroczkami, a czasem nawet cofałem się, aby złapać ten wątek logiki - gdy to się stało, nagle wszelkie dziwności, których doznawałem, znalazły jedno wspólne wyjaśnienie.
Jak coś nie wiesz - pytaj, mam nadzieję, że będę mógł pomóc-przynjmniej w tym zakresie czego się sam nauczyłem.
 
Do góry