Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

bluray

Banned
Szkoda,że nie możemy tego zobaczyć i posłuchać.
A jak z tymi Chaprerami sobie poradziłeś - wprowadzałeś jakieś .jpg

- jak niebawem będę z siebie zadowolony to zamieszę screeny;
- posłuchać Audio HD to jest "to o co chodzi", ale to offtop jest
- Chaptery: nic nie robię. I tak powinno być. To zresztą jeszcze przede mną.
Właśnie nad tym pracuję.
W innym programie szukam właśnie czasów (pozycjonuję) kolejnych pozycji = utworów.
Wpiszę ja w edytowalne czasy Chapterów, tabeli (prawa-góra) screenu [properties] dla całości.
Przypomnę, że w moim projekcie jest tylko jeden film/plik m2ts (mpeg2).

[2] Twk wprowadziłem externakl jpg jako reprezentujący całość. I on jest widziany w ikonie tytułu.

ps.
straszny problemy z nomenklaturą (tj. sposobem nazywania).
Warto by ją ujednolicić.
Tu demokracja jest wysoce niepożądana. Niech więc BIG-BOSS znaczy się SYDON8777 decyduje i zbuduje słowniczek określeń PL.
Pomożemy.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dobrze, że się pojawiłeś w tym wątku, bo jakby zagospodarowujesz jeszcze dziewiczy teren w ramach multiAVCHD. Czekamy na dalsze doniesienia.

nagdob
Jak już opisałem build 732 dostarcza nam nową opcję Split. Jesto to coś, co wskoczyło dość niespodzianie i dla nas będzie bardzo przydatne. Na forum Doom9 Dean poinformował też, że planuje jeszcze opcję Merge. Łatwo było zauważyć, że zestawienie takich opcji stwarza zupełnie nowe możliwości - dotychczas nigdzie nie dostępne. Wszedłem więc w temat napomykając, że mam pewne wyobrażenie jaką funkcję opcja Merge powinna spełniać, aby stworzyć te nowe możliwości. Dean poprosił, abym opisał swój punkt widzenia na ten temat - co i zrobiłem. W odpowiedzi uzyskałem informacje jak to Dean chce zrealizować. Jego implementacja idzie nawet dalej, niż to sugerowałem, więc wyraziłem wielkie zadowolenie z tego tytułu. Ponieważ Dean w tak krótkom czasie realizuje dwie zupełnie nowe funkcje, więc korzystająg z jego rozmachu twórczego w zakresie playlist, zaproponowałem mu jeszcze jeden pokrewny temat z operacji na playlistach. Wyjaśnił mi, że to dla niego w tej chwili byłoby zbyt kłopotliwe i szczegółowo uzasadnił. Z tym co powiedział trzeba absolutnie się zgodzić. Istotnie, my możemy we własnym zakresie, w dość prosty sposób uzyskać sugerowany wynik poprzez łączne, niezależne wykorzystanie opcji Split i Merge. Nie wdaję się w tej chwili w szczegóły, bo jak się pojawi Merge, to spróboję coś bliżej o tych nowych opcjach napisać oraz podać możliwości ich praktycznego wykorzystania.
W tej chwili multiAVCHD jest już nie tylko fantastycznym programem do authoringu, ale zarazem staje się bardzo ważnym narzędziem do Edycji playlist. Tego dotychczas nie oferował żaden znay mi program.
Tak jak już pisałem: Dean wyznacza nowe kierunki rozwoju oprogramowania już nie tyko do samego authoringu, ale także w zakresie całego zaplecza warsztatowego, związanego z przygotowaniem wsadu filmowego do tego procesu.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzisiaj w nocy (widać więc, że pracuje nocami) drelin założył wątek pt "Custom Graphic Packs for Menus (Download Shared)"
AVCHD / Blu-ray tools (by dean) • View topic - Custom Graphic Packs for Menus (Download Shared)
Jego pierwszy post informuje ogólnie jak będą wyglądały pakiety zawierające materiał do niestandardowych menu. Oprócz pliku podstawowego "template" używanego przez multiAVCHD, będą zamieszczane jeszcze 3 pliki .jpg (jako BG dla Main/Setup/Chapters menu) i plik PSD
Plik PSD pochodzi z PhotoShop i zawiera elementy wykorzystane do tworzenia BG. Na tej bazie użytkownik może wprowadzać sobie własne napisy w oparciu o fonty pobrane z netu. W te sposób rozwiązana będzie kwestia wprowadzania napisów w języku narodowym. Plik PSD pozwoli także na indywidualne dokonywanie pewnych zmian w BG z użyciem PhotoShop (obiekty są tu rozmieszczane na określonych warstwach i mogą być odpowiednio grupowane - zagadnienie to jest znane także z innych programów graficznych).
W tym nowo utworzonym wątku będą podawane linki do serwera, skąd można będzie pobierać wspomniane pakiety.
Autor strony podaje, że pierwszy pakiet i próbki obrazków będzie dostępny już jutro (ale nie wiem co znaczy jutro, gdyż pisane było to o 2:33 w nocy - prawdopodobnie miał na uwadze dzisiejszy dzień)
W uzupełnieniu dodam, że drelin już udostępnił swego czasu tutorial i szablon PDS dla menu jednotytułowego
Custom Menu.rar
Informuje o tym tutaj AVCHD / Blu-ray tools (by dean) • View topic - Custom Menu Page for One Title video , gdzie również zamieszcza przykład takiej strony. Tam też można zapoznać się z wypowiedziami w tej sprawie Deana i innych (użytkownik Flaviometal załącza też stronę tytułową wykonaną o oparciu o wspomniany tutorial drelina - swój szablon zamieszcza tu multiAVCHD Custom Menu 300.rar)
Pewne informacje z omawianej tematyki drelin zawarł też tu multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD - Page 224 - Doom9's Forum
Tak jak przypuszczałem, do tworzenia tła ruchomego dla menu, stosowana jest obróbka filmu w firmowych programach (może to być Premiere, Vegas, After Effect) i drelin tworzy kompozycję z warstwami PSD, video i "green mask" (jest to odpowiednik "blue screen" w filmach FX)
Mamy więc już duży zasób wiedzy ogólnej w temacie template i BG

Edit
Opisane wyżej pakiety są już dostępne do pobrania.

Pakiet1.jpg

Pakiet2.jpg

Pakiet3.jpg

Pakiet4.jpg

Pakiet5.jpg
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ale się dzieje - istne szaleństwo!
Ponieważ MERGE PLAYLISTS już dostępne, to kilka uwag do nowych opcji
Jak można się było zorientować z wcześniejszego mojego postu, opcja Split służy do podziału tytułów tworzonych przez playlisty obejmujące więcej niż 1 plik filmowy. Po jej zastosowaniu, w wyniku kompilacji otrzymamy tyle niezależnych jednotytułowych struktur zapisanych we folderach BDMV, ile było plików filmowych. Oznacza to także, że playlista dla wielu plików filmowych zostaje jakby rozłożona na samodzielne playlisty związane już teraz z każdym plikiem filmowym indywidualnie. Idea stworzenia opcji Split wywodzi się z zapotrzebowania, aby duże srukrury BR zapisywane np na płytkach BD, mogły być dzielone na struktury podstawowe, które można selekcjonować i zapisywać już na nośnikach o mniejszej pojemności. Funkcja Split może być jednak użyteczna dla posiadaczy kamer HD. Jak wiemy kamery tworzą playlisty kierując się swoimi zasadami, które często użytkownikowi mogą nie odpowiadać. Przykładowo:
Jeżeli w danym dniu zrobiono tylko kilka ujęć filmowych, to kamera przypisze im jedną playlistę. Taka playlista z kilkoma plikami naogół nie nadaje się do przypisania jej miana tytułu w projektowanej strukturze AVCHD/BR. Może być i tak, że w jakimś dniu robimy bardzo dużo nagrań i to o różnej tematyce. Kamera natomiast będzie grupowała te nagrania w pakiety (najczęściej po 99 plików) i każdemu pakietowi przypisze jedną playlistę. Jeżeli przed południem byliśmy na wycieczce turystycznej, po południu filmowaliśmy sceny z życia rodzinnego, a wieczorem jakiś mecz lub koncert, to podział dokonany przez kamerę prawdopodobie dokona podziału plików filmowych zupełnie niezgodnie z ich tematyką. Potrzebne zatem jest narzędzie, które pozwoliłoby użytkownikowi dokonać podziału plików wg własnych potrzeb i przypisać im oddzielne playlisty, które będą tworzyć tytuły w przyszłych strukturach AVCHD/BR. W tej chwili takie narzędzie jest niestety jeszcze niedostępne. Niemniej jednak pośredno, korzystając z opcji Split i Merge można dokonać takiej operacji. Opcją Split możemy bowiem rozbić plalysty z kamery na podstawowe, dotyczące każdego pliku filmowego z osobna. Następnie te podstawowe playlisty można grupować w większe poprzez stosowanie Merge. Celem tych zabiegów jest stworzenie własnej struktury AVCHD/BR, w której tytuły będą obejmowały dokładnie taki zakres materiału filmowego, jaki chce widzieć użytkownik, a same pliki filmowe zachowają nadal źródłowy charakter tzn nie będą łączone. Oczywiści ci użytkownicy, którzy chcą mieć tytuły powstałe z fizycznego połączenia określonych plików filmowych, będą stosowali techniki dotychczasowe i nie muszą się zajmować tymi nowymi opcjami. Wybór należy do użytkownika.

Zdążyłem się już pobawić pakietami drelina. Szczególnie mnie interesowało jak wygląda to maskowanie kursora w nawigacji. Tu wszystko jest jak być powinno. Wczasie podglądu przy każdym elemencie nawigacyjnym widoczny jest kursor. Przy odtwarzaniu wynikowej struktury, kursor jest widoczny tam, gdzie go ustawimy i sterowanie działa jak powinno.
Jeżeli zrobimy zrzut ekranu, to oczywiście kursora nigdzie nie będzie widać-co pokazano poniżej.
Pobrane template z dowolnego pakietu możemy oczywiście modyfikować wg uznania, ale nie należy dodawać żadnych napisów do elementów nawigacyjnych, ani zmieniać ich położenia. Poniższy obrazek jest typowo testowy, więc nie należy go bynajmniej traktować jako odniesienie do własnych porjektów. Tu dodałem ikonę tytułu, choć w źródłowym template jej nie ma - to wszystko w ramach testu, aby zobaczyć jak to działa, co można zmieniać i w jakim kierunku iść.

Template z pak3.jpg

Ponieważ już wszystko wiadomo, to może ktoś zrobi jakiś w miarę sensowny projekcik.
Ja teraz odkładam pakiety, bo czas zapoznać się bliżej z MERGE.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Chyba wszyscy wyjechali na wczasy zimowe, więc jeszcze raz ja i oddaje wam "pałęczkę"
Testy opcji "merge playlist" mam za sobą. Wszystko działa poprawnie. Kilka wyjaśnień na ten temat:
Wczytujemy dwie lub więcej playlist - nic się nie dzieje, gdy to są playlisty oryginalne, które jeszcze nie były kompilowane w multiAVCHD. W tym przypadku należy wejść we "Właściwości tytułów", zamienić wszyskim playlistom 'f" na "p" i naciśnąć OK.
Gdy nastąpi powrót do strony głównej zauważymy, że przyciśk "transcode" zamienił się na "merge playlist" co pokazano poniżej.

1 merge playlist.jpg

Po nasiśnięciu tego przycisku multiAVCHD zapyta, gdzie zapisać wynik i następnie podejmuje proces MERGE. Postęp tego procesu możemy śledzić w dolnej części strony głównej. Po jego zakończeniu w oknie LOG pojawi się komunikat "Merge completed!". Ale to nie koniec. Teraz program usunie z okna mediów stare playlisty i wczyta playlistę nową i zacznie ją analizować (skanować) jako pochodzącą już ze starej kompilacji multAVCHD. Fragment zawartości okna LOG pokazano poniżej

2 Fragment LOG.jpg

W oknie Media zobaczymy już tylko nową playlistę, a użyty poprzednio przycisk "merge playlist" powróci do opisu "transcode"
Po wykryciu wszystkich plików wchodzących w skład nowej playlisty, program wyświetli informację końcową o czasie trwania całego filmu i przejdzie w stan oczekiwania na dalsze zlecenia przez użytkownika.

3 Merge zakończone.jpg

W ten sposób można uznać, że kolejny etap rozwoju multiAVCHD został zakończony sukcesem. A zatem kolejne ( już "n''-te) gratulacje dla Deana !!!!!
Nie pozostało teraz już nic innego jak korzystać z programu i gdy spełnia on oczekiwania, trzeba wesprzeć jego Autora, do czego zachęcam (u góry okna LOG jest specjalny przycisk do tego celu)
 

Tomanek

New member
Sydon - niestety na wczasy zimowe nie ma czasu.
Praca przede wszystkim a w wolnych chwilach zabawa z multiAVCHD.
Pobawiłem się trochę nowymi możliwościami tworzenia BG menu i muszę powiedziec, że możliwości są przeogromne. Jak tylko troche ludzi siedzących w grafice udostępni swoje prace to będzie super.
Ja tylko pozwoliłem sobie zmodyfikowac to co opracował @drelin i wyszło mi coś takiego.
Template.JPG

Zachęcam też inne osoby aby pokazywały swoje prace.

edit:
Jak by jeszcze programisci TVIX-a M6500 dopracowali poruszanie sie po menu abu za każdym razem nie wczytywał kolejnej strony to juz by była pełnia szczęścia...
Przy okazji pytanie do kolegi @bluray który pisałe , że "Tvix pięknie obsługuje munu z pena" czy znalazłeś sposób aby menu główne przewijało się płynnie ??
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Bardzo ładnie to wygląda. To jeszcze pochwal się swoim warsztatem. Czy ten środkowy element, został zdjęty z "warstwy" PSD jako obiekt i przeniesiony do nowego środowiska i tu odpowiednio ułożony z dodanym napisem. Czy też on został wycięty z .jpg i odpowiednio wklejony z wyretuszowanym napisem. Napisz też jakim programem się posłużyłeś (PhotoShop, Corel czy coś innego). Tak czy inaczej przeniesienie obiektu związanego z nawigacją na własną stronę ściśle dostosowaną do filmu, jest metodą godną polecenia dla wszystkich. Właściwie to mógłbyś już udostępnić ten "obiekt" do wykorzystania przez polskich użytkowników + mały instruktaż. Ten napis tytułowy wykonany "fontami" z programu, czy jakimiś zewnętrznymi?
 

Tomanek

New member
Wszystko wykonane w PS - zacząłem się bawić warstwami za wzór biorąc przykłady @drelina.
Tło jak i napisy można bardzo szybko podstawić swoje a projekt zapisac pod inną nazwą.
Udostępniać nie ma co bo wykonałem tylko menu "Rozdziały" .
Jak się zdecyduję przerobić wszystko na ten styl (wypukły) to wtedy udostępnię bo inaczej to nie ma sensu.
Z tutoralem też może być problem bo robiłem wszystko na czuja tylko i wyłacznie dla testów patrząc co wychodzi jak coś zmienię.
A, że z efektu końcowego jestem nawet zadowolony to postanowiłem pokazać co może na szybko laik zrobić...
Sydon teraz jestem w domu i nie pamietam jaki font został uzyty jako napis tytułowy.
Część fontów dogrywałem i nie wiem czy to jest jakiś z systemu czy ten dograny.
Jutro sprawdzę to Ci napiszę nazwę fonta.
 

bluray

Banned
Jak by jeszcze programisci TVIX-a M6500 dopracowali poruszanie sie po menu abu za każdym razem nie wczytywał kolejnej strony to juz by była pełnia szczęścia...
Przy okazji pytanie do kolegi @bluray który pisałe , że "Tvix pięknie obsługuje munu z pena" czy znalazłeś sposób aby menu główne przewijało się płynnie ??
To cecha systemu buforowania. I prawdopodobnie nie do uratowania.
Na każdą zmianę trzeba czekać. Niestety nie jest to płynna akcja.
Teraz walczę wyłącznie na PS3 a tam jest o niebo lepiej.
Za to Dvico krócej uruchamia menu. Ale to są różnice sekundowe.
Pewnie z powodu buforowania kolejnych akcji przez PS3 trwa to nieco dłużej.
I wniosek do Deana:
W linii Audio powtarzane słowo Other jest całkowicie zbyteczna.

Mam pierwsze, skromne ale własne manu do pokazania z trzema trakami audio.
Zrzut ekranu wykonany tak:
odtwarzam w VLC plik m2ts z menu,
pauza,
klawisz [Prt Scr],
wklejam do Paint Shop Pro,
kadruje ekran i zachowuję.
Background wykonany w MS VISIO.
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
@bluray dzieki za odpowiedź.
Dean cos pisał kiedyś , że jacyś goście z Korei (tylko nie wiem czy z DVICO) do niego pisali aby wyjaśnił im jak działa AVCHD.
Mam nadzieje , że dobrze to zrozumiałem bo jeżeli tak to może coś się ruszy w tym temacie. Myślę , ze jest to kwestia zaimplemenotowania odpowiedniego programu który za to odpowiada (bo kodeki ma wszystkie co trzeba)a procek na pewno spoko sobie z tym poradzi.
 

zieloony

New member
nagrałem strukturę z filmem animowanym i skorzystałem z nowych menu, wygląda to tak:

z tym, że chciałem aby wyszło jak na zdj 3 (dodałem w tle scenę z filmu), edytowałem plik .psd ale nic z tego nie wyszło bo przecież importuje się plik .mmt

Co robię nie tak ?
 

Attachments

  • vlcsnap-2010-02-24-22h59m06s193.jpg
    vlcsnap-2010-02-24-22h59m06s193.jpg
    205,9 KB · Wyś: 99
  • vlcsnap-2010-02-24-22h59m17s39.jpg
    vlcsnap-2010-02-24-22h59m17s39.jpg
    251,4 KB · Wyś: 94
  • test.jpg
    test.jpg
    28,2 KB · Wyś: 88

deank

New member
@zieloony: You need to save this background to a .jpg file and then use it as a custom BG. Editing the photoshop file has no effect on multiAVCHD menu generation.
 

zieloony

New member
dzięki deank za podpowiedź. mam co chciałem :)
 

Attachments

  • odlot ok.jpg
    odlot ok.jpg
    149,3 KB · Wyś: 280
  • odlot chapt.jpg
    odlot chapt.jpg
    168,5 KB · Wyś: 374

bluray

Banned
Do Deana:
W przypadku koncertów mamy na wejściu jeden duży plik kontentowy.
Bardzo potrzebne jest sub-menu w formie listy tytułów utworów muzycznych !
Czyli nazwy melodii w kolejności. Aby zagrać konkretny utwór.
Coś jakby lista chapterów bez ikon ale z tytułami.
Powinno być: sposób pokazania chaptera jako jednej z trzech opcji:
[1] ikona
[2] ikona + opis
[3] sam opis

I nic wiecej dla muzyki od multiAVCHD nie trzeba !

uwaga:
zwracam uwagę, że dzielenie plików przebiega różnie dla każdego z trzech typów;
- mpeg 2
- AVC
- VC-1.
Zdaża się, że w określonej sekundzie plik się nie da podzielić.
Trzeba wtedy próbować z inną wartością czasu.

Ciekawy link do strony systematyzującej typy HD Video:
Technical Statistics Page - Blu-rayStats.com
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dalsze udogodnienia w multiAVCHD
Doom9's Forum - View Single Post - multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD

Ale ja zajmę się menu, bo mamy już przynajmniej dwóch profesjonalnych grafików, którzy rozeznali edycję plików .psd z pakietów drelina. Nadal jest jednak wielu, którzy nie wiedzą o czym tu piszemy i warto ich stopniowo wprowadzić w temat. Ja zrobię kilka wstępnych uwag na ten temat, a liczę na to, że Tomanek i zieloony (a może ktoś z "tła" tej dyskusji?) rozwiną go, bo ja się już dość upisałem.
Jeżeli plik .psd wczyta się do PhotoShop to orzymamy przykładowo taki obraz:

Obraz z pliku .psd.jpg

Widzimy tu zgromadzone elementy z trzech menu (menu tytułowe, menu rozdziałów i menu ustawień). Każdy z widocznych elementów rozłożony jest na kilku warstwach (layers), ponieważ składa się z kilku obiektów. Te wszystkie "części składowe" doskonale są uwidocznione w okienku Layers:

Okno Layers.jpg

Ponieważ w tym przypadku warstw jest dużo, więc nie wszystkie sa jednocześnie widoczne, ale z prawej strony mamy suwaczek do przewijania zawartości okna. Jak widać, każdemu elementowi autor pliku przypisał określoną nazwę (którą sobie możemy dowolnie zmienić, gdy będzie taka wola). Zarówno te nazwy jak i miniaturki umieszczone obok, pozwalają na identyfikowanie obiektów w oknie głównym. Pole widzenia w oknie głównych możemy sobie dowolnie zmieniać suwakiem navigatora:

Navigator.jpg

Cała idea polega na tym, aby to co nam w danej chwili nie jest potrzebne usunąć na edytowanym obrazie. Jest to łatwe, bo elemeny (obiekty) są "rozgrupowane", czyli jakby luźno poukładane na warstwach. Jeżeli edytujemy menu rozdziałów to usuwamy te elementy, które do tego menu nie przynależą. Każdy napis też jest ustawiony na określonej warstwie i możemy je wszystkie pousuwać. W ten sposób możemy sobie zapisać takie trzy bazowe pliki .psd (dla każdego typu menu jeden), które wielokrotnie możemy wykorzystywać przy projektowaniu coraz to innych stron menu.
Same "okienka" nawigacyjne też możemy modyfikować. Przykładem takiej ciekawej modyfikacji, jest to co zamieścił Tomanek.
Oczywiście możemy też dodawać różne elementy. Przykładem może tu być projekt, który zamieścił zieloony.
Podstawową sprawą jest wprowadzenie polskich napisów. Z tym nie ma problemu, bo mamy już czyste miejsca po napisach angielskich. Wybiera się więc tryb tekstowy z okienka narzędzi i w odpowiednim miejscu i na określonej warstwi umieszcza stosowny napis (dobierając wielkość i rodzaj czcionki). Najczęściej zechcemy też wprowadzić swoje tło. Ono też ma swoją warstwę i miniaturka aktualnego tła oraz nazwa "Background", pozwala łatwo wybrać tę warstwę. Nie należy zmieniać elementów nawigacyjnych, bo wówczas ustawienia zapisane w pliku .mmt nie będą pasować. Nie są to jednak elementy nietykalne. Możemy je przemieścić, ale później należy dopasować do nich ustawienia kursora nawigacyjnego. Nie jest to zbyt trudne, bo przecież teraz jest do dyspozycji szybki podgląd dla każdego typu menu. Dusza artysty tkwiąca w każdym użytkowniku podpowie jakie kolory dobrać, jakie faktury, cieniowania i wiele innych efektów.
Gdy już jesteśmy zadowoleni ze swego dzieła zapisujemy go jako plik .psd (bo przecież możemy chcieć jeszcze coś zmienić później) oraz jako .jpg (Save a Copy), który będzie potrzebny do podstawienia w odpowiednim miejscu jako bg.
To tak bardzo ogólnie, aby wprowadzić w temat osoby nie mające dotychczas styczności z tego typu działalnością.
A teraz zapraszam do wypowiedzi specjalistów od PS czyli profesora Tomanka i zieloonego (i oczywiście także tych z "tła"), aby uzupełnili, poprawili i zrobili co tam będą uważać, aby projektowanie menu do multiAVCHD dla każdego użytkownika stało się "bułką z masłem". Oni nauczą was szczegółów: jak zaznaczać, usuwać i dodawać w określone miejsca różne elementy obrazu. Jak posługiwać się kolorem i światłocieniem oraz fakturami i fontami.

Edit:
Tu nie ma być pisana instrukcja obsługi PS, jako taka, a tylko wybrane czynności w bardzo ograniczonym zakresie, potrzebane do zrobienia niestandardowych menu. Jeżeli ktoś chciałby pogłębić swą wiedzę, powinien posłużyć się stosownym podręcznikiem użytkownika. W języku polskim można pobrać np. stąd:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1411682.html
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jest też inna nowość w dzisiejszym update:
[Menu properties]:możliwość określenia skoku punktu podglądu nawet do 30 min.
Ważne dla określania czasów kolejnych scen.
Robiłem to w innym sofcie.

Jest kilka sposobów.
Mnie najbardzie podoba się rozwiązanie zastosowane w NeroVision;
1. wskazuje się (podświetlając) element albo
- godziny
- minuty
- sekundy
- 1/1000 sekundy
2. kursorem up/down ustalamy ostateczną pozycję czasową.
Cały czas mamy podgląd.

sposób drugi:
zoomowanie timelinu - zastosowane w VideReDo PLUS ( soft do mpeg2)

Niezwykle ważna opcja, bo precyzja startu chapterów w muzyce jest kluczowa.
Cisza, blackouty, zapowiedzi itp.
 

Tomanek

New member
@Sydon - bardzo dobry opis.
Czcionka o którą pytałeś nazywa sie "Gorgia" ale jest ona wczytana nie wprost tylko w PS jako warstwa odpowiednio zmodyfikowana aby uzyskać przejście z jasnego w ciemne.
Myślę, że osoby które nie mają pojęcia o projektowaniu nie powinny mieć tudności aby sobie dla własnych potrzeb jakiś projekt wykonać.
W gwoli uzupełnienia dodam tylko , że nie trzeba tworzyć trzech różnych projektów .PSD a wystarczy to czego nie chcemy widzieć po prostu wyłączyć poprzez odznaczenia "oka" przy danej warstwie lub grupie warstw.
Czasami przydatne jest mieć naraz wszystko na ekranie aby rożne warstwy do siebie dopasować (cienie, kolorystyka).
Po zostawieniu tego co nam potrzebne zapisujemy jako .jpeg i mamy gotowe tło do wczytania w multiAVCHD.
Łatwo i przyjemnie (choć nie szybko) możemy mieć na przykład coś takiego:
bg-static.jpg
bg-setup.jpg
bg-chaps.jpg
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
bluray
Widzę, że też nie sypiasz nocami. Orto?-nie ma się czym przejmować. Wiadomo, że działamy w pośpiechu i klawiatura różne rzeczy potrafi napisać, a przecież często już powtórnie nie czytamy swoich postów.
Oryginalne i pierwsze menu do Audio. Czyli już co nieco widzimy i szkoda tylko, że nic nie można słyszeć.
Program multiAVCHD nie jest Edytorem A/V i chyba nigdy nim nie ma zamiaru być. Te wszystkie funkcje edycyjne, są jakby dodatkami. Dodanie zakresu podglądu 250ms, to już bardzo zawężone pole działania, przy skoku co jedną klatkę. Musimy to docenić. Wiadomo, że każdy chciałby mieć wszystko w jednym i to w najlepszym wydaniu. Wartość programu wyznaczana jest przede wszystkim tym co ma, a nie tym czego nie ma. Tytuły audio też w pewnym sensie są dodatkiem i nie mogą zaspokoić wszystkich potrzeb szczególnie wymagających użytkowników, choć zapewne da się tu jeszcze co nieco uzupełnić. Dean w sposób ciągły zarzucany jest niekończącymi się propozycjami - stara się w miarę swego czasu i rozsądku wprowadzać różne opcje. Stwierdza jednak zarazem, że wszystkiego się nie da uwzględnić. Musimy być cierpliwi i zarazem wyrozumiali. Ja też mam kilka sugestii (już zresztą wstępnie określonych) i czekam na stosowny moment, aby do nich powrócić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry