Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

zieloony

New member
Późno ale jest,
zrobiłem teścik z jednym tytułem (46 plików m2ts wczytanych z jednego folderu) kamera Canon pliki 1920x1080, wszystko działa poprawnie.
 

Attachments

  • vlcsnap-2010-02-15-20h48m59s141.jpg
    vlcsnap-2010-02-15-20h48m59s141.jpg
    55,2 KB · Wyś: 68

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wiemy więc coraz więcej.

Zrobiłem mały test pokazu slajdów w multiAVCHD:
-podniesienie bitrate do 10000 Kb/s spowodowało, że już nie jest widoczna żadna siatka z makroblokami
-utrzymanie bitrate na poziomie 4000 Kb/s i przy ostrych przejściach między slajdami, daje lepszą jakość niż przy zastosowaniu efektów przejścia (tu obniżałem też liczbę klatek kluczowych)
-przy bitrate 10000 Kb/s z efektem slajdu, zgineły niektóre slajdy-czy ktoś to może potwierdzić?
Potrzebne są dalsze, bardziej poszerzone testy z zastosowaniem różnych ustawień - zachęcam.

Edit
Dzisiaj pierwszy raz na podstawie wczytanej playlisty, udało mi się zrobić strukturę AVCHD z zachowaniem oryginalnych plików filmowych (nie połączonych) i z dobrymi ikonami dla wszystkich rozdziałów. Zgodnie z sugestią Deana poszukałem materiału AVCHD z plalistą zawierającą stosunkowo małą liczbę ujęć filmowych. Sięgnąłem więc do płytek nagranych kamerą Sony (jej używam do filmowania podwodnego, gdyż mam specjalną obudowę i do filmowania silnie nasłonecznionych zimowych stoków, gdyż w takich przypadkach Panasonic "wypala" szczegóły). Playlistę z 15 ujęciami wczytałem do multiAVCHD wprost z płytki włożonej do napędu PC.
Będę oczywiście robił dalsze testy, aby ustalić przyczynę poprzednich niepowodzeń, kiedy to otrzymywałem czarne ikony - i czy tutaj ma rzeczywiście znaczenie ilość plików filmowych przynależnych do danej playlisty.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Muszę stwierdzić, że pokaz slajdów mnie zraził. Wczoraj dodałem 74 zdjęcia (podzieliło mi to na 4 tytuły) do jednego dodałem dźwięk (mp3).
Program przerabiał to 3 godziny, masakra jak dla mnie, zdecydowanie lepszy sposób na slajdy, w większej ilości, to PS3 i ten program w zdjęciach, photo... (same przejścia w tym programie płynniejsze)
Oczywiście nieocenione pozostaje wrzucenie kilku zdjęć pomiędzy tytuły filmowe, taki był pewnie zamysł autora (jeżeli chodzi o same slajdy- jak dla mnie - odpada)

P.S.
Sydon postaram się zrobić test, (po pracy oczywiście)
 

Tomanek

New member
Cieszę się Sydon , że udało Ci się znaleźć źródło problemu odnośnie źle wyświetlanych ikon rozdziałów.
Odniosłem wrażenie , że jestes zły na mnie bo pokazałes mi sposób na łaczenie a u mnie było OK. ;-)
Dlaczego tak sie dzieje z plikami kamery Sony to musiałby sie Dean wypowiedzieć.
Pomocnym byłoby też wykonanie takiego testu przez osobe która ma kamerę nagrywajacą w rozdzielczości 1440x1080 - wtedy więcej byłoby wiadomo.

Odnośnie slideshow.
Funkcja ta w miarę działa (nie licząc czasu kompilacji) ale denerwujące były makrobloki i pod tym kątem wykonałem parę testów.
Nie wiem czy Dean coś poprawił czy trafiłem dzisiaj na inne zdjęcia ale nie zaobserwowałem w procesie wynikowym nic niepokojacego.
Wykonałem 4 testy - poprawnośc wyświetlania sprawdzam na kompie.
Czas trwania zdjęcia 4 s, Resize do 16:9
test 1 - transkodowanie materiału do 7000 Kb/s bez efektów przejscia - WYNIK - makrobloków brak.
test 2 - bez transkodowania - bez efektów przejścia - WYNIK - makrobloków brak.
test 3 - bez transkodowania - przejscia "random" - WYNIK - o dziwo dzisiaj OK.
test 4 - transkodowanie materiału do 7000 Kb/s - przejścia ustawione na "random"
edit: - po powtórzeniu testu musze stwierdzić że tutaj też jest OK. (wcześniej coś sie źle wygenerowało)

Gdy nie używamy przejść zdjęcia można wczytać do jednego tytułu (test 67 zdjęć pozytywny) - bez przesady oczywiście bo przy 157 zdjęciach program odmówił współpracy :)
Jeżeli chcemy mieć przejścia to zdjęcia muszą być w grupach po 20 bo inaczej program się wywala.
[10:52:23] *** Encoding : One pass - content: [00:02:33]
[10:52:23] Cannot detect file size: (C:\Program Files\multiAVCHD\templates\temp\Picture slideshow (38 pictures)[MAVCPSS-001].[1920x1080-23.976].264)
[10:52:23] *** Speed : 23640.95 fps (elapsed: 00:00:00 - Realtime x 986.03)
[10:52:23] Cannot detect file size: (C:\Program Files\multiAVCHD\templates\temp\Picture slideshow (38 pictures)[MAVCPSS-001].[1920x1080-23.976].264)
[10:52:23] *** Transcoding failed!
[10:52:23] *** Check ffdshow/avisynth/haali (reinstall)!
[10:52:23] *** DEBUG: Try to play [C:\Program Files\multiAVCHD\tools\20100216-105223-uncrop-running.avs] in MPC or other player, which supports AviSynth scripts and report the error to the author!
[10:52:23] tsMuxeR failed to process [C:\Program Files\multiAVCHD\templates\temp\Picture slideshow (38 pictures)[MAVCPSS-001].avs]...
[10:52:23] No compatible folders/files processed...
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Muszę stwierdzić, że pokaz slajdów mnie zraził. Wczoraj dodałem 74 zdjęcia (podzieliło mi to na 4 tytuły) do jednego dodałem dźwięk (mp3).
Program przerabiał to 3 godziny

I guess you just have a slow computer or not enough memory... I get 70 pictures converted to slideshow in about 20 minutes...

@sydon:

About your test with sony .mts files... Are you sure that ALL files have the same resolution and framerate? If at least one file has different interlacement or resolution it may lead to the problem you have.

Dean
 

deank

New member
Well I'm using a laptop, too 2ghz 2gb ram...

And about version 3.0 - you're very very wrong. Almost everything in 3.1 is 3 to 20 times faster than in 3.0.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W kolejnych testach z wczytywaniem playlisty z płytki Sony, potwierdza się, że ilość chyba ma jednak znaczenie. Najpierw wczytałem playlistę dla 76 plików filmowych i w trakcie edycji własności tytułu, zapomniałem zmienić mod z "f" na "p"-uruchomiłem kompilację i zająłem się swoją pracą. Po pewnym czasie, gdy kompilacja została zakończona, zdziwiłem się, że we folderze HDAVCTN są wszystkie ikony, ale prawie jednakowe dla każdego rozdziału. Gdy popatrzyłem do STREAM wszystko stało się jasne - pliki filmowe zostały połączone w jeden. Stąd wniosek, że zarówno przy łączeniu plików (z mojej kamery Sony) w multiAVCHD metodą 1 jak i 2 (wg poprzedniego opisu) uzyskuje się nieprawidłowe ikony dla rozdziałów.
Następnie jeszcze raz wczytałem ten sam plik .mpls, ustawiłem mod na "p" oraz dodałem foto własne dla całego tytułu. W czasie kompilacji nie wystąpił żaden błąd. Poniżej zamieszczam istotniejsze fragmenty pliku LOG tej kompilacji (całość przekracza limit długości obowiązujący na forum):

View attachment Fragment LOG.txt

Po uruchomieniu otrzymanej struktury, okazało się, że menu tytułowe jest poprawne:

Poprawne menu tytułowe.jpg

Natomiast menu rozdziałów zawiera znów czarne ikony:

Czarne ikony dla rozdziałów.jpg

Dość nieoczekiwana była też zawartość HDAVCTN. Na pierwszej pozycji było podstawione foto, a dalej były owe czarne ikony w liczbie 76, a jeszcze dalej powielone podstawione foto też w liczbie 76, jakby przygotowane dla jakichś 76 tytułów.
Poniżej fragment zawartości tego folderu:

Fragment zawartości HDAVCTN.jpg

Zamieszczam te wszystkie elementy, bo być może Dean będzie mógł wyciągnąć bardziej daleko idące wnioski.
Moje wnioski z tej kompilacji są takie:
1-dla większej ilości plików filmowych dostępna aktualizacja multiAVCHD, nie daje możliwości uzyskania poprawnego wyniku w pierwszej kompilacji, gdy pliki filmowe nie są łączone. (Można to uzyskać przy mniejszej liczbie plików-ale jakiej ? - potwierdzono to dla 15 plików). W drugiej kompilacji można byłoby podstawić w miejsce tych 76 ikon czarnych jakieś własne i uazyska się całkowicie poprawną strukturę. Ale...nie o to przecież chodzi.
2-Opisana kompilacja dla 76 plików nie wykazała błędów dlatego, że zostało podstawione z zewnątrz foto tytułowe
3-Prawdopodobnie przy kompilacji playlisty z innych kamer, uzyska się podobne wyniki-to jednak trzeba dopiero potwierdzić
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
............
@sydon:

About your test with sony .mts files... Are you sure that ALL files have the same resolution and framerate? If at least one file has different interlacement or resolution it may lead to the problem you have.

Dean

I am sure that (1440x1080, 25 fps). I tested several sets of files. The final result is always the same
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
A simple test you can make...
1) Import the playlist again
2) Set menu type to MOTION
3) Click "Main menu" preview button...

If I'm correct you'll see black motion background, too.
If it happens check for 2 menu-preview .avs files in multiAVCHD folder and send them to me or try to play them with MPC.

Also make sure to use the updated 730RC http://multiAVCHD.deanbg.com/multiAVCHD_730RC.rar

Dean
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Hi Dean,
I have a small problem.
I want to create a structure with all the hidden menu buttons and a hidden button "Play". To hide the navigation box I set the opacity of the IG to "0". Here everything is fine. But when I will come to "Chapter Menu" by POP-UP menu navigation is not displayed.
It is possible to separate the graphics in the main navigation menu and the rest?

Less important issue.
On Tvix 6500 player, run without "click-sound"
edit:
Background audio "default" - works good.
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Dean you are great.
Thank you very much :)

edit:
After test.
Something is wrong - the sub-menu navigation is still not visible.
Additional note.
In the slider changes do not change the display value of % opacity (displays only the last value)
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A simple test you can make...
1) Import the playlist again
2) Set menu type to MOTION
3) Click "Main menu" preview button...

If I'm correct you'll see black motion background, too.
If it happens check for 2 menu-preview .avs files in multiAVCHD folder and send them to me or try to play them with MPC.

Also make sure to use the updated 730RC http://multiAVCHD.deanbg.com/multiAVCHD_730RC.rar

Dean

If I click the "Main Menu" button in the preview .. please wait ... and nothing on the screen to see
After loading the MPC .avs file is an error:

Komunikat.jpg

"ovbg=directshowsource("e:\bdmv76\stream\00000.m2ts", audio=false).ChangeFPS(24000,1001).convertfps(24000,1001)"
The same is true in the case .mpls for 15 .m2ts files. To compile this file was good.
Do I have to send files .avs to you? Or whether I can put these files in my forum post?
 

deank

New member
If I click the "Main Menu" button in the preview .. please wait ... and nothing on the screen to see
After loading the MPC .avs file is an error:

View attachment 4258

"ovbg=directshowsource("e:\bdmv76\stream\00000.m2ts", audio=false).ChangeFPS(24000,1001).convertfps(24000,1001)"
The same is true in the case .mpls for 15 .m2ts files. To compile this file was good.
Do I have to send files .avs to you? Or whether I can put these files in my forum post?

I believe the problem comes from having 50i (25fps)... I wonder why it works with panasonic recordings and not with sony's... Is the panasonic recording in 1080i (50i/25fps) too?

@Tomanek: Re-download the archive...
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Dean.
Is still the same. Slider from the main menu regulates both the menu.

edit:
Now works perfectly. :smile:
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dean
Yes, The Panasonic recording in 1080i (50i/25fps, 1920x1080)

Może ja będę pisał po polsku. Lepiej mnie będziesz rozumiał przez "Google" niż z mojego angielskiego (i polscy użytkownicy też lepiej będą rozumieć).
Przez dłuższy czas nie mogłem się dostać na forum, bo serwer był przeciążony.

Są 2 różne problemy:
1-Przy łączeniu plików .m2ts z kamery Sony, zawsze otrzymuje się złe ikony dla rozdziałów. Są to ikony o pełnej rozdzielczości (nie są czarne), ale nie te co powinny być. W przypadku łączenia plików z Panasonic zawsze otrzymuje się dobre wyniki.
Wczoraj ustaliłem, że ma to miejsce przy metodzie 1 (wczytywanie plików z folderu). Dzisiaj dodatkowo ustaliłem, że tak się dzieje również, gdy pliki łączy się metodą 2 (poprzez plik .mpls i "f")
2-Gdy wczyta się playlist do multiAVCHD z płytki DVD nagranej przez kamerę SONY ( mod "p" - pliki nie są łączone):
-gdy było 15 plików .m2ts dla wczytanego pliku .mpls - cała otrzymana struktura AVCHD jest dobra (całe menu i wszystkie ikony)
-gdy było 76 plików .m2ts dla wczytanego pliku .mpls - ikony rozdziałów są czarne
ad 2 -teraz zauważyłem, że płytka z 15 plikami w .mpls była finalizowana i ma menu ( w PS3 można ją odtworzyć), natomist ta płytka z 76 plikami .m2ts nie była finalizowana (w PS3 nie da się jej odtworzyć). Czy to ma jakiś wpływ?
Będę testował dalej, aby się coś więcej dowiedzieć. Już bardzo dużo wiadomo i myślę, że wszystko wktótce się wyjaśni do końca.
Gdyby ktoś jeszcze się włączył do testowania metody 2, to byłbym wdzięczny.
 

deank

New member
Dean.
Is still the same. Slider from the main menu regulates both the menu.

I guess I'm uploading the wrong .rar to my server. I checked it now and it is okay. Opacity is different for both menu/submenu. Redownload it.. it has timestamp 19:00 (my time) - I guess 18:00 your time...

@Sydon: I guess it has to do with the number of segments (m2ts files) or the resolution. Seems there is no direct way to test I'll need to figure something... I don't know what yet.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wziąłem płytę Sony po finalizacji i wczytałem playlistę .mpls obejmującą 53 pliki .m2ts (metodą chwyć- przeciągnij ..- w multiAVCHD to działa). Zmieniłem Mod na "p" i nie podstawiałem żadnego zewnętrznego foto dla tytułu. Podczas kompilacji niestety wystąpił błąd: Failed to extract title thumbnail for title #1. Wiedziałem co to oznacza, ale nie przerwałem kompilacji. Jak już można się było spodziewać, w otrzymanej strukturze wynikowej, menu tytułowe zawiera tylko napisy i ramki-pozostały ekran jest czarny. Wynika to oczywiście z faktu, że ekstrakcja żadnego pliku .jpg nie powiodła się (we folderze HDAVCTN zarówno dla tytułu jak i dla rozdziałów wszystkie .jpg są czarne - łącznie 54 .jpg 128x128

Wnioski
1. Finalizacja płytki Sony z AVCHD lub jej brak, nie wpływa na wynik końcowy rozważanego przypadku kompilacji
2. Wygląda na to, że istnieje aktualnie pewna graniczna wartość w ilości plików .m2ts w danej playlist. Poniżej tej wartości kompilacja kończy się dobrym wynikiem czyli ekstrakcja .jpg jest prawidłowa, a powyżej tej wartości ekstrakcja w całym zakresie jest błędna. W tej sytuacji można przypuszczać, że nie jest to "wina" plików Sony
3. Dla pewności dokonałem też kompilacji tej playlist z 53 plikami także w multiAVCHD v. 3.0 build 729 i orzymałem rezultat całkowicie poprawny (oczywiście tylko z 12 rozdziałami)


Edit
Wyniki testów dla plików .MPL wczytywanych z karty SDHC kamery Panasonic, potwierdzają wnioski wynikające z testów dla plików z kamery Sony. Dla małej ilości plków dla .MTS program multi AVCHD v. 3.1 build 730 daje poprawne wyniki przy kompilacji bez łączenia plików. Natomiast dla kompilacji .MPL dla 42 plików wszystkie ekstrakcje .jpg nie powiodły się (43 czarne kwadraty 128x128 )
 
Ostatnia edycja:
Do góry