lg 50ps3000 full hd 600hz, za bezcen jak sie sprawdza?

zenon69

New member
mam ten tv od paru dni.
jestem realista i niestety nie zarabiam milionow.dlatego jakosc sprzetu prownuje rowniez do ceny.kazdy wie,ze pioneer kuro za 5000€ jest najlepszym telewizorem na rynku.
ale biorac pod uwage,ze lg 50ps3000 kosztuje tyko 899€ to trzeba przyznac,ze korelacja cena/jakosc jest lepsza niz w kuro.nie sadze aby kuro byl lepszy o 6 razy od tego lg (jesli w ogole taka "lepszosc" mozna zmierzyc).

nigdy nie bylem lg-filem.po prostu przez przypadek zobaczylem tego lg w sklepie i po porownaniu go z samsungiem,panasoniciem i philipsem zamowilem go w necie.
najwieksza niespodzianka byl dobry obraz sd (zrodlo to receiver dvb-s).obraz sd w tej plazmie jest znacznie lepszy od wszystkich lcd jakie do tej pory mialem przyjemnosc ogladac.

50ps3000 moge kazdemu polecic.kazdemu,kto trzezwo podchodzi do tematu i nie jest fetyszysta specyfikacji w ulotkach oraz nie skresla danego sprzetu z zasady (sa spece,ktorzy twierdza ze 100 lat temu kupili telewizor marki x i tej marki dlatego juz nigdy nie kupia) :)

za 899€ trudno bedzie znalezc lepszy sprzet :)
 

wgierasimowicz

New member
Mam tego LG od dwóch dni i jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony jakoscia obrazu SD. Spodziewałem się słabej jakości lub zbytniego wyostrzania, jak u mojego brata, który ma LCD Philipsa. A tutaj rewelacja. SD wygląda praktycznie tak samo (a dzięki rozmiarowi lepiej) niż w moim starym kineskopowym 32'' Panasonicu 100Hz.
 

jankes3

New member
już jestem prawie zdecydowany na zakup 50ps3000 ale ma pytanko do posiadaczy , jak to jest z auto kalibracją czyli czy przechodzi tv automatycznie z formatu 4:3 na 16:9 i odwrotnie tak jak jest w panasie bo czytałem wiele wypowiedzi o tym że własnie nie ma tej auto kalibracji LG i trzeba przełączać ręcznie pilotem?
 

marfm76

New member
jankes3 napisał:
już jestem prawie zdecydowany na zakup 50ps3000 ale ma pytanko do posiadaczy , jak to jest z auto kalibracją czyli czy przechodzi tv automatycznie z formatu 4:3 na 16:9 i odwrotnie tak jak jest w panasie bo czytałem wiele wypowiedzi o tym że właśnie nie ma tej auto kalibracji LG i trzeba przełączać ręcznie pilotem?
To jest największa niedogodność w LG -nie ma "auto-zoomu" :(
Wprawdzie samo przełączanie między pozycjami "4:2", "16:9" a "zoom" jest banalnie łatwe za pomocą jednego klawisza, ale denerwujące jest to, że TV nie zapamiętuje ustawienia "zoom".
Wygląda to w skrócie tak: włączasz sobie np. TVN -na tym kanale masz czarne pasy z góry i z dołu. Żeby ich się pozbyć przełączasz na "zoom" i wchodzisz w ustawienia, żeby ładnie sobie rozciągnąć obraz na cały ekran. Następnie gdy chcesz oglądać coś na Polsacie przełączasz sobie na "16:9". Niestety gdy ponownie wrócisz na TVN i zmienisz z "16:9" na "zoom" to znowu musisz jeszcze raz dopasowywać wielkość obrazu do okna :(
Jeśli chodzi o resztę moich spostrzeżeń na temat tego modelu LG to znajdziesz je w wielu moich wypowiedziach (min. tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=409441#post409441) -nie ma sensu przepisywać tego samego 100 razy w różnych miejscach na forum :)
Dodam jeszcze tylko tyle, że jeśli jeszcze raz kupował bym TV to na pewno kupił bym TEN SAM model mimo tych drobnych niedogodności.
Pozdrawiam :)
 
Do góry