Lg 50pk550 vs. Samsung ps-50c550

blazej_t

New member
Proponuję porównanie tych modeli, z tym, że od razu zaznaczam aby w tym porównaniu zapomnieć o dwóch cechach tych tv, o których wszyscy wiedzą tj. o tym, że Samsung buczy oraz, że LG błyszczy. Co zatem przemawia za kupnem LG bądź Samsunga? Oba praktycznie w tej samej cenie, oba zgarniają dobre recki.

Jeżeli o mnie chodzi za LG przemawia Design i Certyfikat THX i jakość obrazu, za Samsungiem jakość obrazu, możliwość podpięcia pod net,szybkie menu, duża dostępność.

Co jeszcze?
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
PK550 nie ma wejscia ethernetowego... dopiero od pk750 w gorę LG je daje. A co do usb w samsungu to nie radzi sobie z dużym bitratem w mkv, wymieka czasem nawet przy 720p (kilka razy w ciągu filmu na skomplikowanych scenach), przy 1080p prawie cały czas tnie (obraz i dzwięk). Ale oglądałem tylko 5-6 filmow HD wiec słaba statystyka.
Na plus za Samsungiem przemawia czytelniejsze i ladniejsze menu, w LG jest takie od siekiery i przekolorowane.
 
Ostatnia edycja:

belt

New member
Jest jeszcze różnica w odtwarzaniu 24p. LG nie ma problemów a w Samsungu występowały i można to było obejść poprzez zmianę ustawień servisowych.. Tyle , że te dane mam ze stycznia i nie odnalazlem, czy przypadkiem Samsung nie poprawił tego mankamentu.
Wg nie da się porównać tych telewizorów z pominięciem ich największych wad.
Jeszcze dziś rano byłem zdecydowany na PK550, wiedząc o odbiciach (sądziłem, że nic nie może odbijać światła mocniej niż mój CRT Panasonica, więc nie bałem się problemu) Jako, że nie można go praktycznie teraz w Polsce dostać w dobrej cenie uruchomiłem niemieckie znajomości.
Dziś w sklepie porównałem stojące obok siebie C530 i PK350.
Te odbicia jednak mogą wpłynąć na decyzję, bo już zamówiłem C550.
A teraz czytam fora i aż się boję co to będzie jak przyjdzie i okaże sę, że buczy :)
już mnie głowa boli.
 
Do góry