LE40C550 PS3 Media Server

Burszuras

New member
Witam,
Chciałbym postawić sobie serwer DLNA na laptopie i PC żeby oglądać filmy (głównie z napisami). Samsungowski program mi nie leży (nie podaje napisów i nie można przewijać) a słyszałem że PS3 jest porządny i posiada transkoding. Zainstalowałem go i uruchomiłem ale nie mogę nic na tv odtwarzać (ciągle wyskakuje nieobsługiwany format) al ten sam plik z pendraka leci bez problemu. Jak krok po kroku ustawić PS3 server pod ten TV lub ew inny serwer? Proszę o pomoc
Pozdawiam Paweł
 

muszyk

New member
Przetestowałem masę serwerów dlna z PS3 Media Server na czele. W każdym coś mi nie pasowało (rwanie, problem z odpaleniem napisów, brak współpracy z tv itd. itp.). Podstawowym kryterium w moim przypadku była możliwość postawienia serwera na linuxie (leciwy komp z odpalonym torrentem, sambą, xbmc mający problemy z mkv). Po tygodniu szukania i testów wkońcu znalazłem:

tvmobili

Darmowy, multiplatformowy, szybki z zarządzaniem przez www, napisy śmigają bez problemu (.srt) - na ubuntu z 40c650
 

muszyk

New member
Plik konfiguracyjny:

Windows:
Program Files\TVMOBiLi\conf\tvMobiliService.conf
Mac: /Applications/TVMOBiLi.app/Contents/conf/tvMobiliService.conf
Linux: /etc/TVMOBiLi/instances/<instance>/conf/tvMobiliService.conf

Zarządzanie po www wpisując w przeglądarkę IP_KOMPUTERA:30888
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
szkoda, ze polskich liter nie czyta, a przewijanie odbywa sie jak na programie od samsunga czyli strzalkami, myslalem, ze przyciskami dedykowanymi (<< >>) bo tymi strzalkami dziwnie sie przewija


ok w programie samsunga tez otwiera srt i z ogonkami szkoda, ze txt, zaden nie widzi
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Coś musisz mieć nie tak (kodowanie napisów), u mnie ogonki ok (ściągane przez xbmc od razu w srt).
Musialem otworzyc film z napisami srt przez samsunga share i wtedy dodala mi sie opcja napisy i musialem zmienic na europe srodkawa i teraz jest ok, ale mi bardziej sluzy samsung share, myslalem, ze to otwiera napisy txt i przewija sie normalnie << >>, a to tak samo jak w samsung share
 
Do góry