LCD HDMI DVI - Komputer - dziwny problem.

cosby

New member
Pomóżcie - problem mam następujący.
Podpinam TV przez HDMI a w kompie do DVI. Nie mogę niestety ustawić we właściwościach karty rozdziałki typowej dla tego modelu LCDka czyli 1366x768 a jedynie 1280x720. Od biedy jakoś to działa ale obraz mam wrażenie jest gorszej jakości. Największym mankamentem i dla mnie dziwnym jest jednak działanie gier na tej konfiguracji. Otóż jaką grę bym nie odpalił to działa ona jakbym miał znaaacznie słabszą grafikę tzn kilkanaście klatek ok potem pół sekundy przestój i tak wkoło. Do tego mam wrażenie że więcej jak 20 klatek nie wyciągam a reakcja na klawisze czy mychę jest opóźniona. Co może być przyczyną? FILMY w HDTV nawet w 1080p śmigają. Karta do słabych też nie należy, zresztą po podpięciu monitora wszystko wraca do normy. Czy kabel może mieć znaczenie? Dziwne to bo to transmisja cyfrowa przecież. A może TV nie wyrabia? I co zrobić by udało się odpalić kartę w nominalnej dla TV rozdzielczości?

Dodam że kwestie sterowników, ustawień itp. przeleciałem - siedzę w branży IT ale do czynienia z HDMI mam od 24 godzin....;)
 
Do góry