Kupujesz dużą plazmę full HD? Może to ci się przyda...

cactusek

New member
Bez reklam
Ale to nie jest minimalny spadek czerni tylko trzykrotny. Tą szarość zamiast czerni wyraźnie widać w modelach z 2009r. Jeśli podobnie byłoby w modelach z tego roku to jest to dramatycznie słaby wynik panasonica bo lepsze parametry będą dawać tanie Samsungi i LG a nawet niektóre LCD. Więc stąd się wziął cały ten temat spadku czerni na forum AVS.
Na razie problemu tego nie widać u użytkowników z plazmami z 2010r ale jak bedzie przekonamy się za kilka miesięcy.
 

don111

Banned
to nie jest wina panelu ani niczego innego, elektronika miała zaimplementowane takie a nie inne algorytmy sterowania napięciem i to wszystko... to było zamierzone przez Panasonica (dlaczego dokładnie nie wiadomo) a spadek czerni to efekt uboczny

@ Cactusek
i tak Twój pierwszy post mocno wprowadza ludzi w błąd, możliwość problemu a istnienie problemu to 2 różne rzeczy
zamiast twierdzenia powinieneś napisać że to tylko przypuszczenie (do tego jak na razie w ogóle nie sprawdzające się)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Dzięki za wyjaśnienia,po prostu jestem ciekaw rozwoju tego problemu ale sam piszesz o efekcie ubocznym utraty czerni więc jakiś problem jest,a z tego co czytałem może ten problem wystąpić dopiero po 3-4 latach czyli gwarancja ''psu w d...'',a czy te kombinacje panasonica ze sterowaniem napięcia były zamierzone to według mnie to tylko ich wymówka.Wciąż nie wiadomo co będzie po kilku latach użytkowania,ale mam nadzieję że okaże się że niepotrzebnie i zbyt szybko rozdmuchano całą aferę.
 

cactusek

New member
Bez reklam
@ Cactusek
i tak Twój pierwszy post mocno wprowadza ludzi w błąd, możliwość problemu a istnienie problemu to 2 różne rzeczy
zamiast twierdzenia powinieneś napisać że to tylko przypuszczenie (do tego jak na razie w ogóle nie sprawdzające się)

No własnie o to chodzi że w wątku który linkuje jasno jest napisane że nie jest to przypuszczenie tylko pewnik, że po pewnym czasie czerń na pewno się posypie. I jest to nieoficjalnie stwierdzone przez ludzi z Panasonica. Przynajmniej jeśli wierzyć userom to piszącym.
Nie jest dokładnie tak jak piszesz z tym algorytmem, oni próbowali to łatać za pomocą software'u ale problem tkwi raczej w technologii panelów neoPDP przynajmniej jak tak to zrozumiałem. Jest tam sporo kumatych ludzi i nawet wspierają sie wykresami więc nie są to takie słowa lamerów albo troli.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Także widzisz ''don'' nie chcę mieszać w tej sprawie,ale moje podejrzenia od samego początku tej sprawy były skierowane na kombinacje z fosforem w celu uzyskania mniejszego zużycia prądu(nie jestem chemikiem i nie wiem czy to jest możliwe)a sterowanie napięciem miało być tylko wymówką.Znasz przecież wymijające odpowiedzi ze strony panasonica,które stawiają znaki zapytania a pozostają bez odpowiedzi.
 

don111

Banned
z tego co ja tam wyczytałem to tylko ten D-Nice rzekomo się kontaktował z kimś z Panasonica, więc tak naprawdę przesądzać o czymś co twierdzi jedna osoba to przegięcie
z tego co czytałem to chodziło o spadek z wiekiem jasności panelu a ten zabieg miał to neutralizować, tak czy inaczej jeśli to prawda to jest to minus ale nie zmienia to faktu że 1 post z tego tematu nie jest prawdą, po 1000h nie zmienia się czerń, nie wiadomo też czy zmieni się o 20% w górę czy o 30% czy o 200-300% jak pisze Cactusek, to są wszystko przypuszczenia a o przypuszczeniach nie pisze się że to pewnik
gdybym nie orientował się w temacie to bym został zwyczajnie oszukany tym postem, lepiej niech go Cactusek wyedytuje i napisze tak jak powinno być - krótkie wyjaśnienie, że czerń po dłuższym użytkowaniu to niepewny grunt w przypadku Panasonica na podstawie starszej serii czy coś w tym stylu
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Przykro mi ''don'' ale stanę trochę w obronie Cactuska bo jak sam widzisz nie chodzi o spadek czerni po 1000h tylko o dłuższe użytkowanie,jedynie co można napisać w tej sprawie to ostrzeżenie potencjalnych nabywców że jest to zakup o podwyższonym ryzyku.
 

digitalus

Banned
spadek czerni, rozdmuchany przez producentow lcd. to kolejna bajka, dla posiadaczy mikroskopow:)
niedlugo ktos napisze ze plazme trzeba napelniac gazem:)
LED TV szum marketingowy czy zwykłe oszustwo
Led tv szum marketingowy czy zwykle oszustwo :: ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław
podzielam zdanie internauty ktory napisal , cytuje
od dawna wiadomo, że najlepszą jakość obrazu z pośród popularnych technologii oferują telewizory kineskopowe, następnie za nimi są plazmy, później LCD z podświetleniem LED, dopiero na końcu LCD ze starym podświetleniem
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
A co ma ''piernik do wiatraka''?-kupujcie u mnie plazmy!!Tu chodzi o wyjaśnienie problemu związanego z technologią neoPDP.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
''digitalus'' wczytaj się dokładnie w to o czym piszemy-jeszcze nie ma problemu ale z czasem może ale nie musi się pojawić,a różne doniesienia na to wskazują i nie napawają optymizmem.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Dlatego radzę zawsze czytać wątek od początku,bo mogą ale nie muszą to być ważne informacje i również dotyczyć potencjalnych nabywców tegorocznych modeli.Tak czy inaczej proszę podchodzić do tego tematu z dystansem ale mieć go na uwadze.
 

don111

Banned
Przykro mi ''don'' ale stanę trochę w obronie Cactuska bo jak sam widzisz nie chodzi o spadek czerni po 1000h tylko o dłuższe użytkowanie,jedynie co można napisać w tej sprawie to ostrzeżenie potencjalnych nabywców że jest to zakup o podwyższonym ryzyku.
no właśnie tu nie chodzi o dłuższe użytkowanie tylko o 1000h, zobacz na 1 post w tym temacie
a nawet jeśli by chodziło o dłuższe użytkowanie to wartałoby napisać o problemie tak jak należy a nie używać formy twierdzącej tak jak Cactusek to zrobił, to wszystko to są domysły na podstawie niektórych egzemplarzy ze starej serii, a w nowych seriach jak na razie nic z tego się nie potwierdza
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W tym ci oczywiście przyznaję rację,ale wiąże się to ogólnie z problematyką tego tematu który w moim odczuciu jest wart uwagi i weryfikacji posiadanej wiedzy na ten temat,a co do nowej serii to jeszcze jest za wcześnie żeby można było coś więcej powiedzieć w tej kwestii.Pożyjemy zobaczymy,przecież nie ma technologi bez wad które i tak są jeszcze na etapie rozwoju.
 

darekn12

Member
przeczytalem caly watek mam 42s10 e wlasnie sprawdzilem licznik po ponad roku uzytkowania na licznikiu 2935h i 1192 wlaczenia,ja nie widze roznicy w czerni od nowosci jak go kupilem a nawet po kilku mieisacachjak byl u nas to obraz sie polepszyl i tak jest do dzisiaj ja polceam z calego serca.pozdro
 

cactusek

New member
Bez reklam
S10 chyba nie miały jeszcze neoPDP a poza tym każde takie wrażenie bez miernika nie jest miarodajne bo człowiek nie jest w stanie zauważyć różnicy parametru który zmienia sie w długim okresie czasu i to nie w sposob skokowy tylko bardzo powoli.
 
Do góry