Kupujesz dużą plazmę full HD? Może to ci się przyda...

don111

Banned
"po 1000h czerń jaśnieje dwu a nawet trzykrotnie"

ta informacja sama w sobie jest nieprawdziwa
po pierwsze to nowe modele i jak dotąd nie było ani jednego przypadku pogorszenia czerni, nawet Panasonic oficjalnie napisał że algorytmy zmiany napięcia są w tegorocznych modelach inne
więc nie wiem na jakiej podstawie taką informację w ogóle zamieściłeś
jeśli już to bardziej odpowiednie byłoby napisać o takiej ewentualności na podstawie niektórych egzemplarzy w starszych modelach

a 5 tys. h na rok ? tyle to raczej tv u nikogo nie chodzi (13,5h/dzień) ;)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie możesz na podstawie jednego przypadku stwierdzać że tak nie jest, tymbardziej że jest to portal promujący telewizory, głownie panasonici. Na forum AVS ciągle panuje ogólna opinia że czerń jaśnieje.
 

bramarz

New member
najgorsze opninie nie widziałem ale gdzieś słyszałem coś czytałem i powielam dalej poprostu :spam: nikt nie zmierzył opisanego problemu z czernią i dokońca nie wiadomo jak to jest a może poprostu konkurencja nie śpi i walczy a może to...... albo tamto ....zadużo tego może ............


co Samsunga C6500 do problemów można zaliczyć odświezanie 50Hz
 

don111

Banned
Nie możesz na podstawie jednego przypadku stwierdzać że tak nie jest, tymbardziej że jest to portal promujący telewizory, głownie panasonici. Na forum AVS ciągle panuje ogólna opinia że czerń jaśnieje.
bzdura, żadna taka opinia nie panuje, jest tylko niepewność czy aby nie będzie to samo co z serią 10
nie wiem co CNET promuje ale identyczny test specjalnie robili na Panasonic G10

This represents an ~66% reduction in the Contrast Ratio at identical settings--eg. 5000:1 down to 1700:1
[/URL]

Has anyone measured ANY black rise in 2011 Panasonics? - AVS Forum
 

kennybar

New member
Witam.

W nawiązaniu do zestawienia Cactuska miałbym pytanie o podobne informacje na temat Samsunga 50B550. Nie mogę się zdecydować czy wybrać ten model czy Panasa S20. W tej chwili mam innego Panasonica (42 cale HD Ready - o ile dobrze pamiętam to model PV80) i jestem bardzo zaodowolony dlatego wolałbym nie zmieniać na Samsunga. Zachętą na korzyść B550 jest cena - przy pomyślnych lotach około 700zł różnicy na korzyść Samsunga.

Co byście poradzili?
 

ORTEK

New member
Pfffffff dla mnie te wszystkie wady plazm to i tak mały pikuś w porównaniu do wad LCD a już w szczególności LED... Zresztą moim zdaniem wiele z tych niby wad jest mocno wyolbrzymionych jak np. ten mityczny już spadek czerni w Panasonikach. Jeśli ktoś nie ma zboczenia na punkcie super dokładnych pomiarów TV tylko normalnie ogląda sobie na nim filmy to większości z tych wad z całą pewnością nie zauważy.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Tak naprawde o jasniejącej czerni (bądź nie) przekonamy sie dopiero za kilka miesiecy kiedy te telewizory będą miały wieksze przebiegi. Może te wszystkie opinie to tylko piramida postów i panasonic poradzil sobie z problemem znanym z 2009r.

Witam.

W nawiązaniu do zestawienia Cactuska miałbym pytanie o podobne informacje na temat Samsunga 50B550. Nie mogę się zdecydować czy wybrać ten model czy Panasa S20. W tej chwili mam innego Panasonica (42 cale HD Ready - o ile dobrze pamiętam to model PV80) i jestem bardzo zaodowolony dlatego wolałbym nie zmieniać na Samsunga. Zachętą na korzyść B550 jest cena - przy pomyślnych lotach około 700zł różnicy na korzyść Samsunga.

Co byście poradzili?


B550 ma te same wady co C550 tyle że efekt migotania czerni jest o wiele bardziej wyraźny. B550 ma za to lepsze możliwosci kalibracji i ustawień kolorów. Buczy tak samo.
 
Ostatnia edycja:

kennybar

New member
B550 ma te same wady co C550 tyle że efekt migotania czerni jest o wiele bardziej wyraźny. B550 ma za to lepsze możliwosci kalibracji i ustawień kolorów. Buczy tak samo.


A Twoim zdaniem wady Samsunga są na tyle istotne żeby poświęcić te 700zł na s20?
Dodam, że pokój jest dość mocno nasłoneczniony, tv będzie wykorzystywany głównie do kanałów informacyjnych (w ciągu dnia), xboxa i filmów (tu raczej wieczorami).
Martwi mnie to słynne buczenie - w moim panasonicu niczego niepokojącego nie słyszę więc ciężko powiedzić na ile to będzie upierdliwe...
 

ORTEK

New member
Zdecydowana większość Samsungów buczy czy bzyczy a nawet bzyka, niestety ale taka jest prawda.
37-calowe LCD-ki tegoż producenta również. Sorry Szajsung, no bonus...
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
A Twoim zdaniem wady Samsunga są na tyle istotne żeby poświęcić te 700zł na s20?

W moim przypadku było na tyle głośne i wkurzające że telewizor oddałem do sklepu a gdy go kupowalem to myslalem: " co tam buczenie, przecież nie może aż tak przeszkadzać".
Ja S20 nie kupiłem z dwoch powodów:
-odbicia
-beznadziejny wygląd
 

don111

Banned
Tak naprawde o jasniejącej czerni (bądź nie) przekonamy sie dopiero za kilka miesiecy kiedy te telewizory będą miały wieksze przebiegi. Może te wszystkie opinie to tylko piramida postów i panasonic poradzil sobie z problemem znanym z 2009r.
co nie zmienia faktu, że tym co napisałeś w 1 poście wprowadzasz ludzi w błąd, rozjaśnienia czerni po 1000h (i więcej godzinach) jak na razie u nikogo nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie a napisałeś tak jakby to było oczywiste (bazując tylko na starych modelach) a tak naprawdę to tylko przypuszczenie
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Więc po co piszą o konieczności przeprowadzenia kalibracji co 1000h,bo jestem ciekaw czy mogę z czystym sumieniem sprzedać swojego 42g10 tym bardziej że może to być ktoś znajomy?Jak myślicie?
 

don111

Banned
jeśli nie miałeś tego skoku jasności to jest to bzdura

tak czy inaczej - nie ma to nic wspólnego z tematem, ten jest o nowych seriach
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ale całe nagłośnienie tego problemu utraty czerni w panasonicu zaczęło się właśnie od g10.Czyżby cała ta ''cudowna'' technologia ''NeoPDP'' to kit?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
nie jest to problem panelu neo/nie neo tylko elektroniki i sterowania obrazem
Tak mówią ale jednak jak widzę problem pozostał i to mnie zastanawia,przecież ''cactusek'' sobie tego nie wymyślił a ceny tegorocznych modeli miały być w pewnym sensie rekompensatą (co zresztą odbiło się na jakości).Fakt jest faktem że coś jest nie tak i dlatego śledzę wątek.
 

don111

Banned
Tak mówią ale jednak jak widzę problem pozostał i to mnie zastanawia,przecież ''cactusek'' sobie tego nie wymyślił ...
raczej nie możesz widzieć, że problem pozostał ponieważ do tej pory nie było przecież ani jednego przypadku spadku czerni, są za to przypadki w drugą stronę (>1000h a nawet >2000h bez zmiany czerni)
a Cactusek zrobił założenie że na pewno będzie tak samo jak się zdarzało w poprzedniej serii (tak apropo niej to spadek czerni nie był nawet tam regułą)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie był regułą albo nie wszyscy widzą ten problem bo już przyzwyczaili sobie wzrok i tak samo jak z ''......''-iem przyzwyczaili sobie słuch.Na pewno warto śledzić temat na bieżąco.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wklejam obiecany link o dyskusji na temat pogorszenia czerni w modelach na rok 2010:
Did Panasonic fix its "diminishing black levels" for its 2010 Plasmas? - Page 2 - AVS Forum
Gość o nicku D-Nice pisze że panasonic zmienił tylko troche algorytm sterowania napieciem matrycy co opoźnia i spowalnia proces pogarszania czerni ale nic sie w tym temacie nie zmieniło jesli chodzi o technologię. Info ponoć bezposrednio od inzynierów Panasonica. Nie czytałem całego wątku z braku czasu ale jak ktoś bedzie miał ochotę to poczyta i może skróci tu najważniejsze wnioski.
 
Pfffffff dla mnie te wszystkie wady plazm to i tak mały pikuś w porównaniu do wad LCD a już w szczególności LED... Zresztą moim zdaniem wiele z tych niby wad jest mocno wyolbrzymionych jak np. ten mityczny już spadek czerni w Panasonikach. Jeśli ktoś nie ma zboczenia na punkcie super dokładnych pomiarów TV tylko normalnie ogląda sobie na nim filmy to większości z tych wad z całą pewnością nie zauważy.

Zgodzę się w całej rozciągłości, może 3 na 100 użytkowników zauważy minimalny spadek czerni, jeśli w ogóle taki nastąpi. Jeśli ktoś chce kupić TV żeby czynić na nim pomiary i badania naukowe to już inna bajka.
 
Do góry