Kupno kina - ok. 3000 zł - kłopotliwy rozkład mieszkania

marty12343

New member
Na samym początku oświadczam, że jestem kompletnym laikiem w sprawach kina domowego.
Chciałbym kupić kino domowe w budżecie 3000 zł. z ewentualnym haczykiem.
Kino będzie wykorzystywane do:
- oglądania filmów 25% czasu
- granie na PS4 35%
- słuchanie muzyki 20%
- słuchania radia (najlepiej internetowego, ale może być FM) 20%
Kino będzie zlokalizowane w pokoju 17 metrów kwadratowych.

Po przeczytaniu wątków na forum najbardziej do gustu przypadł mi zestaw AVR161 + HKTS16. W zasadzie ma wszystko to czego potrzebuję. Rozważam zamianę AVR 161 na Denona AVR-X110 głównie ze względu na obsługę WIFI (zawsze to jeden kabelek mniej) oraz sądząc z recenzji bardziej przemyślaną obsługę. Czy przy takiej zamianie nie stracę na jakości dźwięku?
Zastanawiałem się także czy nie warto zamiast HKTS16 zakupić model wyższy czyli HKTS30. Czy taki zakup ma sens?

Generalnie chciałbym zawiesić głośniki na ścianach. Mój pokój ma mało optymalny rozkład jeśli chodzi o ulokowanie kina - chodzi głównie o brak miejsca po bokach telewizora na przednie kolumny. Telewizor stoi na stoliku przylegającym do ściany. Szerokość telewizora to 115 cm. Tymczasem ściana do której dosunięty jest stolik z telewizorem ma 140 cm (pomiędzy rogiem pokoju a drzwiami balkonowymi). Przeniesienie telewizora na inną ścianę nie wchodzi w grę.
Producent głośników zaleca, aby głośniki przednie były rozlokowane po bokach telewizora, natomiast głośnik centralny pod albo nad telewizorem. Jednak przy takim ustawieniu telewizor, który stoi na stoiku w praktyce zasłaniałby głośniki. Dlatego mam pytanie czy mógłbym umieścić głośnik przednie tuż nad telewizorem? Czy takie ułożenie głośników nie zepsuje efektu podczas oglądania filmów. Co o tym sądzicie?

Biorąc pod uwagę problemy z optymalnym rozłożeniem kolumn rozważałem zakup soundbara zamiast kina domowego. Brałem pod uwagę np. Philips Fidelio B5. Ale soundbary generalnie nie mają wbudowanego radia, natomiast w tym konkretnie przypadku mamy jeszcze do czynienia z małą liczbą wejść hdmi, a żonglowanie kablami przy przełączaniu urządzeń nie należy do przyjemności.

Dlatego czekam na Wasze uwagi i propozycję.
 
Ostatnia edycja:

marty12343

New member
Poczytałem troszeczkę o Marantz 1504 i zaczynam się przekonywać. Natomiast cena
Wharfadali MOVIESTAR DX-1 HCP przekracza mój budżet. Czy Marantz 1504 może grać razem z głośnikami Harmana HKTS16 lub HKTS35 ewentualnie innymi w podobnym pułapie cenowym?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Poczytałem troszeczkę o Marantz 1504 i zaczynam się przekonywać. Natomiast cena
Wharfadali MOVIESTAR DX-1 HCP przekracza mój budżet. Czy Marantz 1504 może grać razem z głośnikami Harmana HKTS16 lub HKTS35 ewentualnie innymi w podobnym pułapie cenowym?

Oczywiście, może grać ;)

Napisz ws. cen do kolego blackninja.
Kupując całość jako zestaw możesz sporo utargować, więc może się okazać, że zakładany budżet tylko niewiele przekroczysz.

Tutaj masz jeszcze amplituner Marantza od jednego forumowych kolegów, ten model bardzo fajnie sprawuje się w stereo http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/117331-marantz-sr5007.html
 
Ostatnia edycja:

marty12343

New member
A co sądzicie o umieszczeniu głośników przednich nad telewizorem, a nie po jego bokach? Czy nie wpłynie to negatywnie na odbiór materiału filmowego?
 

marty12343

New member
Grzebiąc na forum znalazłem jeszcze modele ampli Yamaha RX-V577 lub Yamaha RX-V675 w moim przedziale cenowym. Na papierze wyglądają fajnie, do tego mają (zwłaszcza model 577) wiele dodatkowych feature-ów związanych ze strumieniowaniem. Co o nich sądzicie? Warto?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najlepiej będzie jak gdzieś odsłuchasz i porównasz. Yamaha ma charakterystyczne brzmienie i nie każdemu podchodzi w muzyce, w kinie większość amplitunerów z tego przedziału cenowego bedzie podobna.
Do muzyki proponowałbym bardziej neutralne amplitunery jak HK, Denon czy Marantz, ale wszystko kwestia gustu, to co mi pasuje nie musi pasować innym, więc odsłuch i będziesz wiedział, w którym kierunku iść ;)
 
Do góry