Którą z wymienionych plazm kupić?

dab11

New member
Kapitał 3000-3500pln.

Wymagania plazma, z faktyczną płynnością obrazu (w miarę możliwości przy takim kapitale) , z jak najmniejszą skala prześwitów, rozmiarówka od 42-50cali. Konieczne 2 USB, HDMI min 3 gniazda, jakby były obecne podłączenia do kompa...to byłoby ciekawie.
Brzęczenie po wyłączeniu raczej nie będzie przeszkadzać...lecz poszukuję czegoś co po kilku miesiącach nie zacznie szwankować a jakość głośników będzie chociaż dobra. (póki nie zmontuję kina domowego:) ) i nie będą buczeć.

Wykorzystanie jak pisałem poniżej tv i filmy na dvd lub, dvix 60%, konsole 30% itp. + 10 odtwarzanie muzyki - lecz to w marginalnym przesłaniu.

Napisałem o tych dwóch modelach bo wydawały się najsensowniejsze, lecz o panasonicu ostatnio sporo nieprzyjemnych informacji napisano o serii g20 (mam na myśli wypowiedzi na tym forum) że głośniki zaczynają buczeć po kilku miesiącach, że loteria co się upoluje -jedne buczą inne nie.
Byłem już zdecydowany na tą plazmę lecz takie info poważnie mnie zmartwiło, do tego skargi że prześwity się powiększają dość szybki - więc zacząłem poszukiwać alternatywy.

W wyniku poszukiwań pojawił się model Samsunga C550 - lecz za dużo opinii o tym sprzęcie nie ma, tym bardziej jak się sprawdza po jakimś dłuższym czasie dlatego też pojawiły się moje wątpliwości i to zapytanie - składające się na prośbę byście jakoś poradzili :roll:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Skoro już trochę wiesz o wybranych modelach to skup teraz uwagę na lg(moja propozycja).Wszystkie informacje są zawarte w poszczególnych tematach.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Testowałem go dla jakości obrazu, co mnie najbardziej interesowało ale na to niestety nie zwróciłem uwagi(mój błąd!ale sprawdzałem jeszcze kilka innych modeli).
 

digitalus

Banned
Adrian85 czy orientujesz się jak jest modelu PJ350 lub PJ550 ze skalowaniem obrazu, a dokładniej czy jest automatyczne czy nie?
uwzam ze automatyczne skalowanie nie jest az tak potrzebne bo mozna na stale ustawic format panoramiczny(16:9) taki format obrazu jest zalecany.dlugotrwale ogladanie programow w 4:3 nawet nie jest zalecane w lcd bo moze doprowadzic do czegos takiego.
http://obrazki.elektroda.net/83_1228747918.jpg
to praktyczny przyklad aby kazdy wiedzial jak moze to pozniej wygladac.
 
Ostatnia edycja:

dab11

New member
Na plus to niezły obraz na minus brak zatyczek do uszu żeby nie było słychać ''bzyczenia'',jak chcesz się katować za własne pieniądze to życzę ''udanego'' zakupu.

Adrian...spokojnie:) pytam by dokonać prawidłowego wyboru. Dodatkowo intryguje mnie to, że o Panasonicu padły jakieś negatywne opinie bo to czy tam to, zaś o Samsungu po za bzyczeniem nie było jakichkolwiek negatywnych opinii. Dlatego też było to dla mnie podejrzane.

Tak jak pisałem myślę o Panasonicu lub Samsungu - sugerowałeś LG, lecz jakoś nie przemawia do mnie ten model. Chyba że napiszesz jakie są jego mocne strony, a jakie są poważniejsze minusy??

Końcowy wybór będzie jednak na tym nad czym myślę od tak długiego czasu....czyli Panasonic TX P42G20 ewent 46". Kurcze...zastanawia mnie ten LG :)
Mam już zawrót głowy :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Oprócz odblasków w niesprzyjających warunkach i strachu przed powidokami czyli wielogodzinne granie na konsoli poza tym same plusy,cena faktycznie skoczyła ale nie bez powodu(jakość i kłopoty z płynnością panasonica),ale pixmania oferuje w świetnej cenie pk760.Warunki i konsola-to przemyśl a jakość gwarantuję.
 

damiantomek2

New member
pixmania oferuje w świetnej cenie pk760.Warunki i konsola-to przemyśl a jakość gwarantuję.[/QUOTE]

Niestety ale nie takie super bo maja wysokie koszty transportu i w przypadku zwrotu w ciągu
10 dni tez płacimy za odwiezienie do Francji.
No ale sam jestem na siebie wściekły iz nie brałem pk760 lub nawet pk550, a teraz nawet
pk350 mało zostało w sklepach. Opinie o kłopotach Panasonica i sławetne bzyczenie w sumie
dobrych Samsungów oraz więcej pozytywów o LG napędziły ceny.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie mają prawa żądać zwrotu do Francji. Możesz oddać do 10 dni w miejscu gdzie znajduje sie fizyczna siedziba sklepu internetowego w PL, a nawet wystarczy powiadomić ich w ciągu 10dni o chęci zwrotu. Potem jest 14 dni na odesłanie tv.
Kiedyś pytałem o to Rzecznika praw konsumenta.
Nawet jeśli tv odbierasz osobiście a zakupiłes go przez internet to mają obowiązek przyjąć ci go tam gdzie wydali a nie zmuszać do wysyłki na drugi koniec kraju jak robi większość sklepów. Niestety ta druga wersja jest cieżko przez nich akceptowalna.
 
Ostatnia edycja:

markus96

New member
Panasonic X20 zakupiony w promocji w Media Expercie za 1690zł. Pierwsze wrażenia: widzę światło z lampy która stoi naprzeciwko, obraz w HD żyleta, cyfrowy SD jest dobrze (lepiej niż w LCD 32cale) skalowanie działa dobrze, kolory naturalne, piłka nożna wygląda rewelacyjnie, filmy w HD super. Nie pasuje mi obraz w trybie eco, mam wrażenie że po włączeniu tego trybu na caly obraz została nałożona szara maska, obraz staje się lekko przyciemniony. Nie wiem dokładnie jeszcze jak ustawić poszczególne parametry, żeby wyciągnąć z niego jak najlepszy obraz.


Pytanie z innej beczki, ile mogę chcieć za telewizor LCD Sharp LC32D44 zakupiony 2 lata temu (miesiąc już jest po gwarancji)?
 

digitalus

Banned
wiele razy pisalem ze plazma o rozdzielczosci 1024 x 768 pokona kazdego lcd-eka pod wzgledem jakosci obrazu sd, kanaly hd tez wygladaja lepiej w plazmie.
jesli chodzi o parametry to trzeba pobawic sie pilotem i dobrac takie ustawienia ktore nam odpowiadaja.
 
Do góry