Która plazma lepsza?Samsung PS50C530 czy LG 50PK550?

rafi123

New member
Witam upatrzyłem sobie te dwa modele i zastanawiam się który kupić. Chciałbym poznać opinie fachowców w tej dziedzinie m.in. chodzi mi który z nich jest lepszy jakie posiada wady i zalety. Ponieważ nie znam się na specyfikacjach wiec proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej plazmy :smile:
Z góry dziękuje.
 

rafi123

New member
Tak wiem czytałem ale nie ma tam bezpośredniej odpowiedzi która plazma jest lepsza. Nie chcę popełnić błędu z zakupem TV :) Mam małe pytanko obydwaj producenci podają (chyba magiczne 600Hz) czy to jest rzeczywiste odświeżanie? Chciałbym się dowiedzieć ile rzeczywiście Hz mają obydwie plazmy. Z góry dziękuje
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Nikt ci nie da jasnej odpowiedzi która jest lepsza bo dla każdego użytkownika inne wartości są ważniejsze. Dla mnie lepsza byłaby pk550 gdyby to nie było takie lustro
Zdjęcie robione w lekko jasnym pokoju:
pk250.jpg

Wprawdzie to pk250 ale to te same ekrany.
A tu już pk550 we własnej osobie:
lg-1.jpg

Wyobraź sobie że masz okna niżej niż gośc który robił zdjęcia. Kawałek okien odbija się u góry ekranu, w dzień nie będzie widać nic na tym ekranie.

I jeszcze te wadliwe matryce Lg (bad piksele itp)....

C550 (C530) ma troche gorsze recenzje ale ekran ma dość dobry filtr, nie odbija światła i to w sumie bardzo dobry telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Jaras73

New member
Witam upatrzyłem sobie te dwa modele i zastanawiam się który kupić. Chciałbym poznać opinie fachowców w tej dziedzinie m.in. chodzi mi który z nich jest lepszy jakie posiada wady i zalety. Ponieważ nie znam się na specyfikacjach wiec proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej plazmy :smile:
Z góry dziękuje.

Miałem ten sam dylemat - Samsung 50 C550/LG 50 PK 550. Kolega Cactusek "promował" Sama 50 C550, a ja wybrałem Sama 50 C6500. :lol:
 

rafi123

New member
A jak sprawa wygląda z tym odświeżaniem? A te wadliwe matryce często się zdarzają przy LG?
 
Ostatnia edycja:

rafi123

New member
Pokój mam od północnej strony więc słońce świeci w okna tylko rano, to nie powinien być problem przy LG (tak myślę) czy zjawisko powidoków jest bardzo widoczne i czy zdarza się również przy Samsungu?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
LG o wiele lepszy. Samsung 530 to produkt niskobudżetowy o niższym kontraście, wyższym zużyciu prądu i tańszych komponentach.
 

cactusek

New member
Bez reklam
LG o wiele lepszy. Samsung 530 to produkt niskobudżetowy o niższym kontraście, wyższym zużyciu prądu i tańszych komponentach.

recenzje by Chad B
Samsung C550:
The resulting black level was a surprisingly good .011 fL, and the modified ANSI contrast ratio was a superb 2470:1!
LG PK550
the pre-dimmed black level measured around .0132 fL, ASI contrast measured a very good 2000:1
Pomierzone profesjonalnie a nie jakieś dywagacje internetowe.

Ogólnie to może i bym się zgodziłz tym że pk550 to lepszy tv (pomijając ten kontrast i czerń) ale co z tego skoro ma skopany ekran którego nie da sie oglądać w dzień :/

pk5504.jpg

pk5503.jpg

pk5502.jpg

pk5501.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry