Kolumny do Yamahy RX-V675, 2000-3000zł, TV/filmy

msmyla

New member
Szukam kolumn do kina domowego dla moich rodziców. Chyba 5.1, ale jeśli polecacie inną, wg Was lepiej brzmiącą konfigurację, to jestem otwarty na propozycje. Budżet jest ostateczny, więc proszę nie piszcie "teraz to, a za rok dokupisz to, a za dwa lata jeszcze to i to!" :p:p:p

Budżet: 2000-3000zł (3000zł max). Używane kolumny jak najbardziej wchodzą w grę!!!
Przeznaczenie: TV i filmy. Muzyka nigdy, gry bardzo rzadko. Ważne żeby dobrze było słychać mowę/dialog w filmach.
Amplituner: Yamaha RX-V675.
Rozstawienie kolumn: Takie jak na obrazku. Nie ma możliwości innego ustawienia (oprócz subwoofera). Kolumny 2,9m od siebie, przednie od tylnych 5,7m -> wychodzi 16,5m2. Jednak cały pokój ma 34m2 i jest otwarty na pokój 13m2 (jak na obrazku).
Inne: Fajnie by było gdyby kolor kolumn był czarny/grafitowy, ale jakość dźwięku ważniejsza.

Z góry dzięki i czekam na odpowiedzi :)
Kolumny_zpschlfz2r3.png
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomieszczenie nie małe. Mino, że część odsłuchowa nie jest duża to reszta pokoju pewnie wpłynie na akustykę. Trochę mnie martwi lewa kolumna mocno wścieknięta w róg. Chyba, że w rzeczywistości jest inaczej. Gdyby nie to, poleciłbym ostatnio mocno chwalone Audio Pro avanto + jakiś sub za 800-1000zł. Pod filmy fajne też będą Klipsch F20-C10-B20. Tylko tu na suba braknie :(
 

msmyla

New member
Niestety kolumna prawy front (na obrazku po lewej stronie) jest wciśnięta w róg :( I nie ma innej opcji ustawienia.

Z tego co widzę (patrząc na OLX oraz aukcje zakończone Allegro), można dostać zestaw 5.0 Audio Pro Avanto w okolicach 2000zł. Link1 Link2 Link3
Klipsche widzę że też spokojnie za 2k Link1 Link2
Wtedy mieszczę się w budżecie 3000zł z subem za 800-1000 ;)

Czy ktoś ma jeszcze inne propozycje? Może coś starszego z wyższej półki, ale używane -> niższa cena?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz Roth OLI RA, Melodika BL, Taga Platinum - seria slim.
Powiem szczerze, że na początek lepiej kupić bez suba i mieć lepszej jakości dźwięk.
Posłuchaj w jakimś salonie, są to stosunkowo dobre konstrukcje w swoich cenach.
 

lobos

New member
Bez reklam
W Twoim układzie pomieszczenia Klipsch byłyby najlepsze.
Mają przedni bas-refleks i najłatwiej będzie je ustawić (wcisnąć w kąt).
Popytaj blackninja o ceny, bo może uda się kupić F20 w założonym budżecie.
 

msmyla

New member
Ale właśnie problem w tym, żeby się zmieścić ostatecznie w 3000zł ze wszystkim :) Nie chodzi o to, że brakuje pieniędzy, raczej o to, że rodzice nie uważają żeby kino domowe było warte większego wydatku. Mnie nie musicie tego tłumaczyć, ale oni nie są typem ludzi, którzy będą rozbudowywać i inwestować w zestaw.

Więc max 3k za wszystko i tego się trzymajmy :) Tak jak pisałem, może być coś używanego

EDIT: Spytam Blackninja o cenę F20
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
Niestety Blackninja nie ma F20, jedynie F10 - które, jak podejrzewam, będą za słabe.

Czyli póki co wniosek jest taki, że najlepszą opcją jest polować na F20-C10-B20 w okolicy 2000zł. I kupić suba za ~1000zł. Pytanie - jaki sub do tego zestawu?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do kina domowego F10 będą ok. Oczywiście wsparte subem. W stereo na samych kolumnach może brakować basu. Jak znajdziesz F20 to będę jednak na Twój metraż trochę lepsze niż F10.
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
Teraz dopiero zorientowałem się, że wysyłałem linki do F10 a nie F20, i to F10 były za ~2k zł. F20 raczej w tej cenie nie znajdę, wszystko oscyluje wokół ~3,5k za zestaw 5.0. A gdzie sub...

Co powiecie na temat starszych Klipschów F2? Używany zestaw F2-B2-C2 spokojnie da się kupić grubo poniżej 2000 zł.
 

msmyla

New member
Teraz jestem troszkę zmieszany, czy naprawdę F2/F20 będą za duże? Chodzi o to że czytałem też inne wątki i nie spotkałem się z taką opinią, choćby w 2011 Blackninja polecałeś F2 zamiast F1 w pokoju który miał mniej niż 20m2 :smile: Nie chcę nic nikomu wypominać, po prostu jestem ciekaw i chcę wybrać jak najlepszy zestaw dla siebie. Jeśli faktycznie F10 będą dla mnie lepsze od F2, to jasne że wolę F10.

Za 2000zł spokojnie kupię używany zestaw F2/B2/C2.
Jak się postaram to za 2k z małym hakię kupię F3 i do tego B2/C2. Albo RF-52 + B2/C2, z tym że RF-52 mają bass reflex z tyłu i nie wiem czy to dobrze.

:?::?::?:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sądzę, że BN zasugerował się tymi 16m2. A tak na prawdę Twój pokój trzeba liczyć min 26m2 i jeszcze reszta powierzchni otwartej też wpłynie na akustykę. Szczególne to pomieszczenie za kanapą.
 

msmyla

New member
Też myślę że zasugerował się 16m2 :)

Które fronty byłyby najlepsze, F2, F3 czy RF-52, zakładając że centralna/satelity to najprawdopodobniej będą B2 i C2? F2 wiadomo najtańsze, szczególnie że można od razu kupić cały zestaw 5.0. Czy jeszcze coś innego polecacie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno jakościowo najlepsze RF52. Na F3 moim zdaniem nie masz warunków. Za bardzo kolumna wepchnięta w róg. Może byc problem z basem przy tak potężnych kolumnach. Ja bym wybierał między RF52 (idealne by były RF62 :)) i F2.
 

msmyla

New member
Rozumiem :) Z RF-62 będzie ciężko, zdecydowanie wykroczę poza budżet.

O RF-52 czytałem wiele dobrych opinii. Może nawet dałoby się na nich przyjemnie posłuchać muzyki, nie tylko służyłyby jako kino domowe :) Z tym że mają bass reflex z tyłu (F2 z przodu) i nie wiem w jakim stopniu to przeszkadza. Załączam zdjęcia żebyście widzieli jak dokładnie są ustawione kolumny. Ewentuaaaalnie jeden front można by o te ~40cm wysunąć z tego rogu (zaznaczyłem czerwonym x-em na zdjęciu), niestety lewego frontu już aż tak nie wysunę, bo rodzicom chyba bardziej zależy żeby dobrze wyglądało niż dobrze grało, a tył kolumny to będzie wówczas pierwsza rzecz widoczna przy wejściu do salonu.

20150403_115857_zps84lm7jnt.jpg


20150403_115842_zpszqhnqij4.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szafka do przerobienia ;) Jakby była węższa o te jedne drzwiczki to by było idealnie :) Ale domyślam się, że to odpada. Fronty dobrze by było jakby stały w jednej linii. Przy tylnym bassreflexie dobrze by było jakby z tyłu zostało z 20-30cm przestrzeni.
 

msmyla

New member
Myślę że obydwa fronty będzie się dało odsunąć od ściany o 20-25cm. Problem byłby gdyby było to 40cm. Czy przy takim ustawieniu brać RF-52?
 

Henry

Active member
Bez reklam
To szafeczka z Ikea, taka z dwóch elementów?
Jeśli tak, to ja na twoim miejscu dał tylko jeden, centralnie pod TV i automatycznie zrobiłoby się fajne miejsce
 

msmyla

New member
Tak, z Ikea, ale jakiekolwiek zmiany ustawienia szafek nie wchodzą w grę. Jak już pisałem, szukam kolumn dla rodziców, nie dla mnie. Poza tym nad telewizorem jest analogiczne ustawienie szafek, są one wypełnione po brzegi, a za nimi jest schowane mnóstwo gniazdek i kanały na kable.
 
Ostatnia edycja:
Do góry