Kolumny 5.0 a bass

Big-Apple

New member
Czy jest w takich zestawach w ogóle jakikolwiek bass słyszalny ?

Za czasów jak było się u rodzinki jak jeszcze nic własnego się nie miało to pamiętam że były to czasy gdzie Subwooferów osobnych takich jakich są dziś nie było za to bassy były w kolumnach tych wysokich lwa i prawa.

Po wklepaniu nawet na stronie saturna zestawy kina czyli Ampli + głośniki nawet ceny do 2000zł
Większośc zestawów to są właśnie 5.0 jaki tam jest bass?

Jeśli taki zestaw podłaczylibyśmy do tunera sat oraz do blu raya i nic poza tym. Moc wystarczy do 600W .

Nie wiem czy jest sens zakupu amplitunera z opcja 7.1 skoro będzie się korzystało tylko z 5.0 5.1
oraz czy pakować się w ampli z dab+
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Strasznie chaotycznie to napisałeś. O jakim zestawie 5.0 mówimy? O plastikowym All in one czy o osobnych komponentach? Jak chcesz podłączyć osobne komponenty do samego odtwarzacza BD bez wzmacniacza? Piszesz o zestawie stereo czy zestawie 5.0 do kina domowego?, bo kiedyś słuchalo się tylko stereo a o KD nikt jeszcze nie słyszał. Dodatkowo kiedyś w latach 80's jaki miałeś wybór sprzętu?, a o subwooferze to chyba Nasi rodzice mogli tylko pomarzyć, jak jeszcze wiedzieli co to jest. W tamtych czasach w wielu domach stały Altusy, Unitry, czyli kolumny o sporych przetwornikach niskotonowych ale z jakością basu to mialo niewiele wspólnego. Dzisiaj masz kolumny o lepszym basie z mniejszych przetworników, a sam subwoofer jeśli myslisz o zestawach do KD to podstawa. W KD to sub przejmuje całe dolne pasmo. Jaki masz salon, o jakie 600W Ci chodzi ( kolumn, wzmacniacza...?)?
 

Big-Apple

New member
Strasznie chaotycznie to napisałeś. O jakim zestawie 5.0 mówimy? O plastikowym All in one czy o osobnych komponentach? Jak chcesz podłączyć osobne komponenty do samego odtwarzacza BD bez wzmacniacza? Piszesz o zestawie stereo czy zestawie 5.0 do kina domowego?, bo kiedyś słuchalo się tylko stereo a o KD nikt jeszcze nie słyszał. Dodatkowo kiedyś w latach 80's jaki miałeś wybór sprzętu?, a o subwooferze to chyba Nasi rodzice mogli tylko pomarzyć, jak jeszcze wiedzieli co to jest. W tamtych czasach w wielu domach stały Altusy, Unitry, czyli kolumny o sporych przetwornikach niskotonowych ale z jakością basu to mialo niewiele wspólnego. Dzisiaj masz kolumny o lepszym basie z mniejszych przetworników, a sam subwoofer jeśli myslisz o zestawach do KD to podstawa. W KD to sub przejmuje całe dolne pasmo. Jaki masz salon, o jakie 600W Ci chodzi ( kolumn, wzmacniacza...?)?

Chodzi o zestaw kolumn drewnianych JBL VK KODA.............

NA allegroszu są zestawy 5.0 niektórzy sprzedawcy informują że we frontowych są subwoofery że nie trzeba podłaczać zew Suba po LFE.

Znajomek miał zestaw 2.0 byłem u niego w roku 1996 testowaliśmy titanica i 1 sensacje will smithem w małym pokoju to bassy były takie jak w obecnych Subach 80-200Watt.

O takie coś mi chodzi:

KINO DOMOWE KOLUMNY VK-7620-5 CZARNE MOCNE 220W (4881475627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ma być do klasa średnia czyli dla widza nie wymagającego [senior] a bassy nie takie że szyby rozwala tylko takie by było słychać 80W nawet starczy.

Chodzi o ten przedział cenowy bo do tego jeszcze amplituner Yamaszka

YAMAHA HTR 4066 + TAGA TAV 506 DEALER KIELCE (4888701232) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Przykładowy zestaw jeśli chodzi o ampli jednak ten zestaw głośników raczej jest bez subwoofera

Największym minusem jest to że głośniki mogą mieć max 28cm szerokości ciężko znależć Suba o takich rozmiarach

Wszystko będzie siedziało miedzy szafką a kominem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie napisałeś jaki masz metraż? Kolumny dobiera się pod wielkośc danego pomieszczenia oraz pod elektronikę. Są kolumny z wbudowanym wzmacniaczem np. firma Definitive Technology, która posiada w swojej ofercie kolumny półaktywne z wbudowanym subwooferem, ale ceny to już konkret. Te wszystkie kolumny z bocznym niskotonowcem, to zwyczajne kolumny pasywne tylko o takiej konstrukcji. Do 2k cięzko Ci będzie skompletować dobrze grający zestaw z subem. Popatrz na ofertę Jamo. Możesz też kupić sprzęt z drugiej ręki, ale od pewnego sprzedawcy. Ja bym tanich kolumn VK nie kupował. Znajomy kupił i gorzej to grało niż jego stare kolumny Unitry.
 

Big-Apple

New member
Nie napisałeś jaki masz metraż? Kolumny dobiera się pod wielkośc danego pomieszczenia oraz pod elektronikę. Są kolumny z wbudowanym wzmacniaczem np. firma Definitive Technology, która posiada w swojej ofercie kolumny półaktywne z wbudowanym subwooferem, ale ceny to już konkret. Te wszystkie kolumny z bocznym niskotonowcem, to zwyczajne kolumny pasywne tylko o takiej konstrukcji. Do 2k cięzko Ci będzie skompletować dobrze grający zestaw z subem. Popatrz na ofertę Jamo. Możesz też kupić sprzęt z drugiej ręki, ale od pewnego sprzedawcy. Ja bym tanich kolumn VK nie kupował. Znajomy kupił i gorzej to grało niż jego stare kolumny Unitry.

56m2

Nie porównuj mi Unitry bo je znam [miałem ] i są lepsze niż to co w tej chwili mam :D i chce się tego pozbyć to była największa pomyłka.

Posiadam w innym miejscu właśnie VK wraz z Subem jedynie centralke mam Tonsila ale ten zestaw jest gdzie indziej dlatego się wzoruje + dużo mniejsze pomieszczenie.
Rozumiem jednak krytyke :lol:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To nie krytyka, a jedynie subiektywna ocena. Każdy kupuje na co go stać, tylko jak szukasz jakości to idzie ona w parze z ceną kolumn. Do tego, z Twojego salonu można by zrobić 2 pokoje o też nie małych rozmiarach, a na taki metraz nie wystarczy słaby wzmacniacz i małe kolumny. Tutaj znowu kłania się kasa, bo im mocniejszy sprzęt tym trzeba więcej zainwestować. Mówiąc szczerze, to na taki salon za 2k można kupić jedynie pojedynczą kolumnę np. Klipsch RF 82, Paradigm Monitor 11 v.7, JBL Studio 290, Dali Lektor 8, Klipsch F30, Dali Ikon 7, Taga Platinum F 120 itd. Tutaj można mówić o pewnej jakości brzmienia, plus oczywiście odpowiednia elektronika. Z tańszych możesz zobaczyć Magnat Quantum 677. Tak czy inaczej w budżecie się niestety nie zmieścisz:(
 

Big-Apple

New member
To nie krytyka, a jedynie subiektywna ocena. Każdy kupuje na co go stać, tylko jak szukasz jakości to idzie ona w parze z ceną kolumn. Do tego, z Twojego salonu można by zrobić 2 pokoje o też nie małych rozmiarach, a na taki metraz nie wystarczy słaby wzmacniacz i małe kolumny. Tutaj znowu kłania się kasa, bo im mocniejszy sprzęt tym trzeba więcej zainwestować. Mówiąc szczerze, to na taki salon za 2k można kupić jedynie pojedynczą kolumnę np. Klipsch RF 82, Paradigm Monitor 11 v.7, JBL Studio 290, Dali Lektor 8, Klipsch F30, Dali Ikon 7, Taga Platinum F 120 itd. Tutaj można mówić o pewnej jakości brzmienia, plus oczywiście odpowiednia elektronika. Z tańszych możesz zobaczyć Magnat Quantum 677. Tak czy inaczej w budżecie się niestety nie zmieścisz:(

Tyle tylko że ten zestaw ma być dla seniorów :-D

Ja szukam amplitunera z opcja wyjścia audio out by podłaczyć głośniki tylne po wifi [ onie nie znosza kabli na ziemi]

Jedyny ampli który znalazłem
ONKYO TX-NR535 Wi-Fi JAMO S426HCS3 ŁUKÓW 2 KOLORY (4888463126) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

zobacz tylni panel ma wyjście zone out i tutaj moge je podłaczyć

Marmitek Surround Anywhere 220 Wireless Audio System Sound Transmitter 5 8 GHZ | eBay

Jednak to wszystko na później na teraz to ampli i głosniki + blu ray player który poradzi sobie z płytaki BD-RE 50gb


Jak znajde zestaw jaki miałem i sprzedałem to tutaj wkleje bo wszystkie głośniki były małe z subwooferem oraz Yamaha głośniki były po 1.100zł Yamaha 1200zł i to grało tak jak chciałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry