Kino domowe z małymi głośnikami - ok. 5000zł

B

brunekji

Guest
Witam wszystkich,

Jestem na etapie poszukiwania nowego kina domowego, jednak mój problem polega na niewielkich rozmiarach głośników. Mój kochany "hauskomando" tylko na takie głośniki wyraża zgodę w nowo wyremontowanym salonie.

Przechodząc do konkretów:
1. Stefa kina ma ok. 15m2 - strefa, ponieważ z jednej strony pomieszczenie jest otwarte na resztę piętra.
2. Zestaw głównie wykorzystywany do oglądania filmów, choć nie wykluczam słuchania muzyki na nowym sprzęcie.
3. Cena około 5000zł, choć chętnie wydałbym mniej... ;)
4. Z moich poszukiwań:
- Bose Lifestyle 510,
- Boston Acoustics Soundware S + Onkyo TX-NR535 (głównie ze względu na obsługę Deezera, choć nie jest to konieczna funkcja),
- HK BDS 775 (lub inny HK, dla mnie wszystkie wyglądają podobnie).

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych zestawach lub czy macie może inne propozycję?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.
 
B

brunekji

Guest
Philips Fidelio E5 był moim pierwszym pomysłem, wyglądają i grają świetnie, jednak są trochę za wysokie ze względu na to, że szafkę pod tv mam praktycznie równą szerokością telewizorowi.
 

Ruter19

New member
Jak z małych to tylko BOSE bo graja czysto !!! żadnych Philpisów !!! Philips = 0 jakości, głos przytłumiony jak byś workiem nakrył. Jak ktoś Ci doradza Philipsa to..... i wszystko jasne ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze kombinujesz ,Onkyo + Bose dobry zestaw

ex81n28o1jpw.jpg


y7tn1eur3uvh.jpg
 
B

brunekji

Guest
Do komputera mam podłączone Bose Companion 3 i jestem z nich bardzo zadowolony. Dlatego też na razie najbardziej myślę o Bose.

Szkoda, że u nas taki zestaw nie kosztuję 999 euro bo chętnie bym w takiej cenie go przygarnął... :) O ile się nie mylę są to Bose Acoustimass 10, które u nas kosztują najmarniej 4500zł. W połowie lutego będę na parę dni w Niemczech to mógłbym go kupić ale znając moje szczęście takiej promocji już nie będzie.

A co myślicie o Onkyo 535 + Bose Acoustimass 6?

EDIT:
Nie zauważyłem posta wcześniejszego.

A czemu nie np.:
Denon avr-x1000 lub x2000 z HKTS 35BQ ??
Spoko mieścisz się w cenie z dużym zapasam na oddzielny BD

Jest to na pewno też pomysł warty uwagi. Po opisie widzę, że masz HKTS65 BQ, jesteś z nich zadowolony? Jeszcze nie miałem styczności z tymi modelami HK i chyba będę musiał gdzieś się wybrać na odsłuch.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Do komputera mam podłączone Bose Companion 3 i jestem z nich bardzo zadowolony. Dlatego też na razie najbardziej myślę o Bose.

Szkoda, że u nas taki zestaw nie kosztuję 999 euro bo chętnie bym w takiej cenie go przygarnął... :) O ile się nie mylę są to Bose Acoustimass 10, które u nas kosztują najmarniej 4500zł. W połowie lutego będę na parę dni w Niemczech to mógłbym go kupić ale znając moje szczęście takiej promocji już nie będzie.

A co myślicie o Onkyo 535 + Bose Acoustimass 6?

EDIT:
Nie zauważyłem posta wcześniejszego.



Jest to na pewno też pomysł warty uwagi. Po opisie widzę, że masz HKTS65 BQ, jesteś z nich zadowolony? Jeszcze nie miałem styczności z tymi modelami HK i chyba będę musiał gdzieś się wybrać na odsłuch.

Jestem bardzo zadowolony. Wyglądają i grają naprawdę bardzo dobrze. Z Denonem skalibrowały sie bez problemu. Mój pokój to jakieś 17+6 i uwierz mi nigdy nie przekroczyłem przy nirmalnym słuchaniu poziomu 50. Przy 70-75 w domu jest niezła dyskoteka. HKTS65BQ to górna półka Harmana z kolumn podstawkowych.
 
B

brunekji

Guest
Chyba przekonaliście mnie do HK... :) Oglądałem dzisiaj HKTS65BQ i prezentują się bardzo przyzwoicie, niestety w MM nie chcieli mi ich podłączyć.

W tym budżecie Harman BDS880.

W zestawie BDS880 są głośniki HKTS65BQ czy jakiś inny model? Ten kombajn jest zrobiony na podstawie jakiegoś amplitunera HK AVR-XXX czy jest to zupełnie inna konstrukcja? Tylko cena tego zestawu jak patrzyłem jest w okolicach 7 tys. zł, więc troszkę ponad mój budżet ;)

W chwili obecnej nie zależy mi tak mocno na odtwarzaczu blu-ray, ponieważ w PS4 mam możliwość odpalania filmów. Odtwarzacz z czasem mogę sobie kupić.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja osobiście też wolałbym sam amplituner + głośniki. Takie zestawy all in one do mnie nie przemawiają ;)
HKTS'y są bardzo przyzwoite i w tych kompletach są dobre suby, dodatkowo przy wyborze ampli nie ograniczasz się do tej jednej marki, a wybierasz to co ci pasuje i z porządnym sprzętem zmieścisz się w budżecie.
Jak będziesz miał osobny amplituner to zawsze będziesz mógł kiedyś np. dokupić porządne fronty do słuchania muzyki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nie zależy Ci na blu to możesz kupić do tych kolumn amplituner HK np. avr171 lub avr 270. Napisz w sprawie oferty do blackninja. Na bardzo dobre ceny na HK.

Ja tak jak Henry wolałbym osobno amplituner. Co nie znaczy, że ten BDS słabo gra.
 
Ostatnia edycja:
B

brunekji

Guest
A co myślicie o Onkyo TX-NR535 i HKTS65BQ? Czy lepiej bezpiecznie iść w stronę AVR 171 lub 270?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lepiej w wyższe modele- HK270, Marantz SR5009, Denon X3100, jak Onkyo to min. 636
o ceny pisz do blackninja, nie sugeruj się tymi z netu ;)
 
B

brunekji

Guest
Lepiej w wyższe modele- HK270, Marantz SR5009, Denon X3100, jak Onkyo to min. 636
o ceny pisz do blackninja, nie sugeruj się tymi z netu ;)

Tak też zrobie :)

W takim razie, dziękuje wszystkim za pomoc :)

Jak już dokonam ostatecznego wyboru amplitunera to pozostawię tutaj info dla potomnych lub/i osób mających podobny problem ;)
 
Do góry