Kino domowe/soundbar/stereo do 2-3 tysiecy

wronek83

New member
Witam serdecznie.

Jestem nowym forumowiczem od kilku dni mocno czytającym na temat kin domowych i soundbarow. Byłem rowniez w sklepie sluchajac JBL SB200, JBL SB400, Fidelio E5 oraz kin domowych yamaha rx v377 + ns50 i ns-p60 a potem denona avr-x1100 nie pamietam z jakimi glosnikam ale za 1.300 za szt.

Moje testowanie JBL i Fidelio odbywalo sie przez puszczenie mp3 prze bluetootha wiec mam swiadomosc ze nie byl to najlepszy test i nie do konca mogl oddac mozliwosci sprzetu. Najbardziej z tego przekonal mnie JBL SB400 aczkolwiek Fidelio tez ladnie gral i niezle się prezentował. Nastepnie pan zaprezentowal mi wspomniane kina domowe yamahy i denona ale juz nie na mp3 tylko radiu i plycie i zdecydowanie zrobily na mnie lepsze wrazenie.

W zwiazku z coraz wiekszym metlikiem w glowie co tak naprawde potrzebuje postawnowilem poprosic Was o pomoc w doradzeniu mi co tak naprawde najlepiej by mi sie przydalo.

Mieszkam w bloku, dwojka malych dzieci. Pokoj połączony z aneksem kuchennym ma 26m2 przechodni. To co glownie ogladamy w domu to TV z UPC również w HD + HBO, muzyka z TV UPC i z youtuba z TV, radio z UPC (19 stacji) przesył na głosniki z TV + filmy z USB podlaczonego do TV. Przewaznie glosnosc umiarkowana lub ciszej wieczorami. Do tej pory nie miałem zadnego naglosnienia tylko TV LED Samsung UE40F5500.

Pierwotnie myslalem o kinie domowym 5.1 ale jak poczytalem to zaczalem się zastanawiac czy warto bo mam kanape pod sama sciana za która mam tylko jedna sciane po prawej stronie a po lewej mam przejscie do przedpokoju wiec bylby problem z postawieniem/powieszeniem tylnich glosnikow jeśli już to tu z za glowa.

Zastanawiam się wiec czy lepiej zakupic soundbar lub jakis amplituner + 2 kolumny frontowe tak żeby były ok do filmow i muzyki. Moje przemyslenia dotycza:

  • Soundbar JBL SB400 lub glosniki Fidelio E5 może 9100, Harman?? (chcialbym miec wejscia HDMI - pytanie czy jak podlacze dekoder do tego sprzetu to bede mogl sluchac radia bez wlaczania TV?)

  • Amplituner wspomniana yamaha lub denon avr-x1000. Wczesniej myslalem o x1100 ale w zwiazku ze mogę podpiac x1000 po kablu do routera i mieć net jak w x1000 to mam dylemat czy warto doplacac za wifi.

  • Glosniki nie mam pojecia jakie.
Nie wiem czy ktos to przeczyta ale licze ze jednak podacie jakies sugestie bazujac na Waszym doswiadczeniu. :blagam:

Budzet im mniejszy tym lepiej bo startowalem od 1tys. ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to naprawdę posłuchaj Fidelio B5 lub E5.
Do podobnych warunków ludzie są zachwyceni.
Myślę że u Ciebie będzie nie inaczej.
 

wronek83

New member
Wolalbym kolumny podlogowe ze wzgledu na raczkujace dzieci i podwyzszone ryzyko przewrocenia stojaka a nie mam na czym tego postawic lub podwiesic. Jakies sugestie?
 
Do góry