Kino domowe prosze o pomoc

smudatri

New member
Witam Was. jestem tu nowy i jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o sprzet audio stad moje pytanie.
Mam do kupienia kino domowe :
1. Pioneer VSX-520 w cenie 400zl
2. Denon AVR-1800 w cenie 350-400 moze uda sie zbic na 300:)
Co jest lepszym wyborem ?
 

smudatri

New member
nowszy ale czy znaczy ze lepszy ? bardziej zalezy mi na zlaczu optical niz hdmi. jakies bardziej konkretne informacje ?
denon jest tez tanszy o 100zl
pytanie co lepsze nie patrzac na hdmi ale na jakosc, dzwiek
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
nowszy ale czy znaczy ze lepszy ? bardziej zalezy mi na zlaczu optical niz hdmi. jakies bardziej konkretne informacje ?
denon jest tez tanszy o 100zl
pytanie co lepsze nie patrzac na hdmi ale na jakosc, dzwiek
Jak chcesz słuchać tylko muzyki, to odpuść amplituner kina domowego i kup wzmacniacz lub amplituner stereo, jak zależy ci na oglądaniu filmów, to szukaj amplitunerów z HDMI
 

smudatri

New member
zalezy mi na sluchaniu czasami muzyki ale czesciej ogladanie filmow. moj telewizor ma wyjscie optical wiec z podlaczeniem nie ma problemu. chodzi mi o to ktory z tych dwoch sprzetu bedzie sie lepiej sprawowal da lepszy dzwiek i czy wogole sa warte swojej ceny? dodam ze do pioneera nie ma pilota i nie wiem czy to nie jest problemem jesli chodzi o uzywanie wszystkich funckji.
I co daje mi to hdmi w amplitunerze ? i itak do niego podlaczam dvd z hdmi .
 

Henry

Active member
Bez reklam
520-tka o ile się nie mylę ma możliwość obsługi przy pomocy smartfonów, podpinasz kablem do sieci i śmiga, jest nowszy, z nowszymi kodekami....
 

smudatri

New member
no tak ma smartfona trzeba dokupic adapter za ponad 250zl :) zawsze jest jakis kruczek. czyli ogolnie pionierek tak ? a jak z funkcjami jesli nie ma pilota?
 

Henry

Active member
Bez reklam
jeśli masz gdzieś w pobliżu router, modem, to nie musisz, ewentualnie punkt dostępu w gniazdko i temat załatwiony. wpinasz wlan do amplitunera i masz internet
 

smudatri

New member
pioneer ma tylko wejscie na adapter bluetooth i tyle.
Bardziej zalezy mi na dzwieku podczas filmow i czasami przy sluchaniu muzyki jak beda goscie na drinka.
dlatego pytam ktory sprzet lepszy do tego. Pioneer nie ma pilota i nie wiem czy mozna bedzie z samego apli dostac sie do wszystkich funkcji. a nowy pilot to koszt 180 zl w serwisie tylko :(
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
napisałem wcześniej... o ile się nie mylę, wydawało m się, że ma, a teraz patrzę, że faktycznie ma tylko port na adapter ;)

Poszukaj nowszych modeli Yamahy, Denona, Onkyo, Pionka....do 500 zł coś ciekawego znajdziesz, ewentualnie coś z nowych na raty, w okolicach 1 tyś. znajdziesz sprzęt o zbliżonych parametrach i będziesz miał 2-3 lata gwarancji, w przypadku używek może być różnie.
 

smudatri

New member
jakbym mial 1tys i chec na raty to bym szukal. ale niemam i mam te dwie propozycje i z tych dwoch chcialem cos wybrac. chyba ze macie jakies inne propozycje w tej cenie
 

smudatri

New member
to sa powyzej 500zl a denona mam za 300-350
a pioneera za 400 dlatego pytalem czy warto ktorys z tych dwoch ewentualne moze ktos tez ma okazje w tej cenie ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli szukasz czegoś na sztukę, to kup...mi osobiście szkoda byłoby kasy, lepiej odłożyć zakup nawet o kilka miesięcy i dozbierać kilka stówek. W okolicach 800 zł do 1 tyś już znalazłbyś coś sensownego....
 

smudatri

New member
dlaczego na sztuke ? nie jestem audiofilem. obie firmy sa znane i dobre. a nie pytalem o zdanie czy cos drozszego mozna bo to akurat wiem. pytalem tylko co z tych dwoch jest lepsze i czy za to cene sie oplace kupic ktorys z tych modeli
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisałem ci, według mnie nie warto, rozumiem, że 400-500 zł jest dla ciebie sporym wydatkiem, skoro szukasz akurat w tej kasie, więc wolałbym dozbierać powiedzmy 300 zł i kupić coś nowszego, najlepiej z gwarancją. Tam jest jednak sporo elektroniki...
A to, że są to sprzęty uznanych firm o niczym nie świadczy.
To tyle ode mnie :)
 

collider

New member
Bez reklam
Wybralbym Pioneera, ale jak nie ma pilota to taki zakup jest bez sesnu. Inna sprawa, ze kupno amplitunera bez HDMI czy funkcji sieciowych rowniez jest bez sensu.
 
Do góry