Kino domowe - pomoc w wyborze

m_ost

New member
Witam wszystkich forumowiczów - jest to mój pierwszy post na forum.

Przy okazji zmiany aranżacji salonu przyszedł czas na zmianę sprzętu odsłuchowego. Rzecz w tym, że dotychczas miałem sprzęt ukryty w meblach na wymiar ...teraz ma być wyeksponowany. Na tą chwilę posiadam Yamahę RX-V1300 z zestawem Koda EX-566 + sub SW-1000 ...źródła wpięte do amplitunera to Pionier DV-655, turbodekoder NCPlus i plazma Panasa. Całość gra w moim uznaniu nieźle ale postawiona na meblu wygląda fatalnie. Amplituner jest głęboki na 40 cm - tak jak mebel na którym stoi a pozostałe klocki z innej bajki i to psuje aranżację.

Szukam kpl. który by się ładnie prezentował lub ewentualnie kombajnu z wbudowanym dvd lub BR. Rozważałem sprzedaż całości swojego sprzętu, potem sprzedaż tylko amplitunera z dvd i zastąpienie tego czymś jednolitym a ostatnio po lekturze for zakup Amp stereo. Zacząłem łapać się na tym, że ostatnio częściej w domu gra radio kuchenne niż zestaw - filmy ostatnio oglądane były sporadycznie - stąd też myśl o radiu internetowym w Amplitunerze.

Pomóżcie także w wycenie mojego sprzętu - wszystko w doskonałym stanie.

Moje kryteria:
1. Zdecydowanie częściej muzyka niż KD (stereo ma być dobre - KD zadawalające)
2. Estetyka wykonania - nie chcę plastyku.
3. Jak najtaniej by było porównywalnie z tym co mam

Do nagłośnienia jest pomieszczenie ok 30mkw do którego przylega kuchnia 15 mkw
 

m_ost

New member
Nie jestem dzieckiem - do kwoty jaką uzyskam ze sprzedaży jestem w stanie dołożyć uzasadnioną kwotę - pod warunkiem, że będzie rzeczywiście uzasadniona :) Chciałbym uzyskać relatywnie sporo możliwie najmniejszym nakładem. Zmieniły mi się priorytety - nagłośnienie nie jest najważniejsze ...ważne by to co uzyskam nie zawodziło zbytnio w stosunku do tego co miałem.

Wstępnie wyceniłem zestaw na ok. 2000 PLN (mam już chętnych do zakupu) ...do tego dołożę ile będzie konieczne
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ok, ale jak podasz pułap cenowy, to łatwiej będzie dać jakieś propozycje....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli ważniejsza jest dla ciebie muzyka, to może amplituner stereo z możliwością podpięcia suba do kina i do tego dwa porządne fronty, ale w 3k może być ciężko ;) - np HK 3770 i do kompletu JBL studio 270/280 (raczej te drugie )
Inna droga to zestawy typu Yamaha Pianocraft, Marantz Melody, Denon Ceol
 

m_ost

New member
Pierwsza opcja mi się podoba jednak wychodzi za drogo. Stereo jak najbardziej jest ok ale tańsze. Wiem, że zwykle wychodzi się z jakiegoś pułapu i dobiera dodatkowe opcje aż w końcu przekracza się budżet 2 krotnie. Tym razem tak nie będzie - w budżecie muszę się zmieścić.

Opcje zestawów mini też mi się bardzo podobają - ale muszę mieć w tym zestawie dvd i możliwość podłączenia 3/4 sprzętów na wejście jednocześnie. Ponadto na plus design ...chcę nie burzyć ładu w salonie.

Proszę o więcej propozycji uwzględniających wszystkie założone kryteria.

Nawiasem mówiąc zastanawiam się już nad projektem mebla do starych sprzętów.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz HK3700, trochę tańszy, a z kolumn może Wharfadale Diamnod 10.6/10.7, Melodika BL40, Taga Platinum F80/F100, Boston Acoustics A360
Teraz jest trochę promocji na te zestawy kolumn i można za fajne pieniądze trafić, wtedy w granicach 3 tyś + mógłbyś się zmieścić
Tylko nie patrz na ceneo, a pytaj w salonach z opcją zakupu całości, no i napisz do blackninja, może jakieś ekspozycyjne zestawy w dobrej cenie się znajdą...
 

m_ost

New member
Dziś w markecie słuchałem kilku zestawów budżetowych w cenach 2000 -3500. Sprzedawca to gamoń ...przez grzeczność wysłuchałem:/

Konkuzja:
- większość tanich ampli to plastykowe paskudztwo
- wszystkie przyjemnie oddawały efekty kinowe (warunki odsłuchu kiepskie mimo to nie czułem się zawiedziony
- po włożeniu płyty cd do odsłuchu stereo ....dramat - córci mini wieża ma przyjemniejsze brzmienie. Wszystkie budżetowe głośniki grały tylko środek.

Tym samym decyzja podjęta na szybko ...swojego zestawu kolumn nie pozbędę się jednak. Na Tablicę posłałem Yamahę RX-V1300 i Pionieer DV 655.

Dokupię Yamaha RX-V477 BD-s477 lub HK z serii BDS jeśli trafię coś okazyjnie

...trochę zboczyłem ...ale wystraszyłem się, że zamiana przyniesie znaczną degradację ...już wolę temu co mam dać drugie życie.

Zamiana nie zmieniła by nic poza kosmetyką ...a kwestie estetyczne właśnie były impulsem do zmiany.
 

m_ost

New member
Po wizycie w MM zaczynam rozważać zakup HK z serii BDS + głośniki HKTS ...co możecie o tym powiedzieć ?? Kino domowe jest bardzo ok a odłuch stereo musi być wspomagany z suba - brzmi ok. Czy ktoś tego używa ...czy warto się tym zainteresować??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po wizycie w MM zaczynam rozważać zakup HK z serii BDS + głośniki HKTS ...co możecie o tym powiedzieć ?? Kino domowe jest bardzo ok a odłuch stereo musi być wspomagany z suba - brzmi ok. Czy ktoś tego używa ...czy warto się tym zainteresować??
Jak możesz to atakuj BDS880.
 

m_ost

New member
Odgrzeję trochę temat ...rozglądałem się trochę i słuchałem niemal wszystkich kompaktowych rozwiązań. Najbardziej do gustu przypadł mi Pioneer P2 - jednak tu w przyszłości trzeba byłoby wymienić zespół głośnikowy. Kolejny to Marantz MCR 610 - z dobrymi głośnikami Boston A. A25/26 również około 3500PLN

Teraz w oko wpadła mi Yamaha PC MCR560D - wszystkomający kombajn i kolumny Bowers & Wilkins 685 S2 ...mam zamiar odsłuchać ten zestaw w najbliższym czasie. Cena zachęca bo całość kosztowałaby 2500pln. Sam zespół głośnikowy w sklepach w detalu to 2000pln. - czyli za elektronikę płacę 500PLN ...tyle to ona raczej jest warta.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć - miał styczność z jednym bądź drugim produktem. Czy amp. napędzi te kolumny? Czy warto szukać czegoś lepszego - proszę o jakieś wskazówki. Może te kolumny nie są tak dobre jak sugerują recenzje (za zamówienie). HELP
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem ci stary, że przeczytalem caly ten temat i mam mieszane uczucia... Jak to się mawia "z gowna bata nie ukręcisz", jak zresztą Sam zauważyłeś odsłuchując tanich sprzetów w salonie. Jak ma się tak ograniczony budżet i jednoczesnie chce się jakości w muzyce, to albo coś z drugiej ręki lub zestaw stereo, a ewentualnie poczekać trochę i dozbierać. Nie chce mi się rozwodzić ale w jednej pigułce ( są oczywiście pewne odstepstwa):
- wzmak stereo w podobnej cenie zawsze lepiej zagra niż amplituner KD ( muzyka stereo)
- wszystkie komponenty powinny byc w podobnej jakości i klasie, a nawet przyjmuje się że kolumny powinny bys lepsze
- im lepszej klasy sprzęt czyt. droższy, tym zadowolenie większe

Te B&W 685 słuchalem, i pomimo że to nie moje brzmienie ( za jasne) to są to bdb. kolumny. Cena ich to ok. 2,5k za nówki, więc uważam że zasługują na porządniejszy wzmacniacz od tej Yamahy.
Udaj się do porządnego salonu ( nie Saturny czy MM) i odsłuchaj kilku zestawów w akceptowalnej cenie, a później poszukaj czegoś z drugiej ręki. Jesli masz 3k do wydania, to już kupisz fajne kolumny podstawkowe ( nawet nówki), kwestia później dobrania używanego wzmaka + Cd lub BD na początek. Jeśli lubisz mocne uderzenia i słuchasz dynamicznej muzy to polecę Ci konfigurację Paradigm Monitor Mini ( ok. 1700zł) + wzmak NAD C326 ( ok. 1500zł). Wszystko za nówki i ładnie razem się zgrywają. Stare DVD możesz na razie pozostawić jako nośnik.
 

m_ost

New member
Zestaw Yamaha 560D oraz B&W 686S2 zakupiony. Zestaw jest bardzo estetyczny. Jednostka centralna nie zwraca na siebie uwagi. Kolumny to klasyczna elegancja i również w pomieszczeniu nie zwracają na siebie uwagi. Wyglądają dobrze zarówno z maskownicami jak i bez. Czyli pierwsze z założeń osiagnięte w 100 %.

Zestaw podłączyłem na szybko. Kable głośnikowe jakie użyłem to 4mm2 (od suba)- bo innych nie miałem. Do instrukcji nie zaglądałem. Eternet wpięty. Sterowanie App z Androida wzorowe. Wszystko czytelne i działa bez zwłoki. Tu sama jednostka dostaje wysoką ocenę ode mnie.

No i w końcu dźwięk. Monitory graja zaskakująco dobrze. Są bardzo rozdzielcze w przekazie dźwięków. Gdy muzyka plumka wieczorem niezobowiązująco wieczorem nie męczą ucha. By jednak usłyszeć ich możliwości - potrzebują prądu. Wzmocnienie ustawione na 20 jednostek w skali do 60 ...i zaczyna się dziać fajnie. Zestaw ten gra w moim odczuciu lepiej w stereo od poprzedniego KD, które w chwili zakupu kosztowało 8000 pln. Dźwięk oczywiście nie jest tak potężny ale z pewnością bardziej detaliczny. Bas poprzednio zalewający pomieszczenie teraz bardzo zwarty, punktowy. Ta jakość dźwięku zadawala mnie i myślę, ze gdy monitory wygrzeją się będzie jeszcze miodniej. 2-gie założenie spełnione.

Budżet nie przekroczony :)
 
Do góry