Kino domowe - pomoc w planowaniu

MaciekHQ

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)

Jestem na etapie planowania rozmieszczenia kina domowego i w związku z tym mam kilka pytań. Bardzo dziękuję za pomoc i rady.

- Salon w którym znajdować się będzie tv ma 21m2.
- Telewizor znajduje się w odległości około 5m od kanapy.
- Budżet na przyszły zestaw kina domowego to max 2,5K
- Filmy 40%, Muzyka 40%, zwykła TV 20%

W tym tygodniu chciałbym wykonać instalację, tj. puścić peszel podłogą na przeciwległą ścianę. W związku z tym mam pytania.

1. Planując zakup kabla miedzianego 2x2.5mm czy można puścić w jednym peszlu kabel do dwóch głośników na tyle? Jeżeli tak to jaki rozmiar powinien mieć peszel abym spokojnie za pomocą np żyłki przeciągnął w przyszłości kabel?

2. Czy wyprowadzenie na tyle robić na wysokości uszu czy bezpieczniej jest np na wysokości gniazdek przy ziemi? Nie wiem jeszcze jakie satelity będą docelowo czy mniejsze czy też większe ale wolałbym uniknąć wiszących kabli albo maskownic natynkowych.

3. Czy przednie satelity można postawić na szafce rtv (nie będzie za nisko?) czy też kuć ściany aby wisiały one na wysokości uszu?

4. Myślę nad zestawem 5.1 (avr 151 HKTS 5 jednak szkoda że nie ma BT...) ale nie jestem pewien czy brzmienie muzyki z mp3 na takim zestawie będzie dobre. Pomyślałem, więc że Amplituner powinien mieć opcję podłączenia w przyszłości dodatkowych głośników stereo (czy AVR 151 ma taką możliwość?), na których w przyszłości być może postawiłbym mniejsze satelity.

Z góry dzięki za pomoc.

EDIT: chętnie wrzuciłbym plan slonu jednak ta opcja jest dostępna po 5 postach :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry