Kino domowe do ok 3500pln

raven80

New member
Witam, jestem zainteresowany wymiana swojego kina i mysle o gotowym zestawie "plastikow".Jakies 10 lat temu kupiłem taki zestaw Panasonica,na tamte czasy wybralem najwyzsza polke z tzw plastikow i bylem do tego czasu bardzo zadowolony.Czas zmienic DVD na Blu Ray z nowinkami technicznymi jak wifi,DLNA,Smart tv itp. przy okazji mogłoby dobrze grac.Dlatego moje pytanie,rozwazam dwa zestawy:

1.Sony BDV-N9200WL -Zestaw kina domowego 5.1 o mocy wyjściowej 1200 W z odtwarzaczem Blu-ray zgodnym z technologią 3D. Wyposażony w 24 bitowy wzmacniacz cyfrowy S-Master, TRILUMINOS Colour. Tryb ClearAudio+ optymalizuje brzmienie i automatycznie koryguje ustawienia dźwięku w telewizorze tak, by zapewnić pełniejsze wrażenia słuchowe. Posiada złącza USB, HDMI, wejście optyczne, ethernet, WiFi i Bluetooth.Posiada ambilight.
Cena ok 3500pln

2.LG BH9540TW - Kino domowe LG 9.1 o łącznej mocy 1460W wyposażone w dekodery Dolby Digital, Dolby Pro Logic II , Dolby True HD, DTS i DTS HD. Posiada 3D Blu-Ray, skalowanie obrazu do rozdzielczości Full HD. Posiada aplikacje LG Smart TV, przeglądarkę internetowa, Wi-Fi, HDMI, Bluetooth, tuner radiowy FM z pamięcią 50 stacji oraz BD Live 5.0. Skalowanie do Ultra HD - obraz o najwyższej jakości pozwala w pełni cieszyć się domową rozrywką. Dzięki funkcji skalowania, nawet obraz ze standardowych źródeł można oglądać w rozdzielczości Ultra HD
Cena ok 2500pln

Zapewne sony bedzie lepiej gralo lecz LG ma dodatkowe glosniki 3D na szczytach ktore graja do gory i inaczej sie dzwiek rozchodzi,w koncu to 9.1

W domu mam dzieci w tym jedno dopiero po narodzinach wiec nie zalezy mi szczegolnie na glosnosci lecz zeby troche tej jakosci bylo
Salon 25m2
pozdrawiam
 

raven80

New member
Myslalem o zestawie
HARMAN KARDON BDS 780W

ktory jest za 5500pln,mialem budzet ok4000pln ale jesli byloby warto to jeszcze tyle bym dolozyl,zestaw o ktorym piszesz kosztuje 6700pln,to juz troche przesada.
Zestaw ten naprawde niepozornie wyglada i nie wiem czy jest wart az takiej ceny
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Podobnie jak w temacie szukam jakiegoś zestawu ampli+głośniki 5.0/5.1 dla znajomych.
Zestaw ma nagłośnić jakieś 15-16 m2. Głównie będzie do TV (75%) reszta to muzyka z różnych źródeł (radio internetowe, zasoby własne DLNA, YT). Czynnik decydujący to sterowanie z poziomu androida tak jak u Denona czy Marantza. Ampli ma mieć zrównoważoną charakterystykę brzmienia bez przesadnych przerysowań górą i dołem. Ze względu na brak możliwości ustawienia kolumn podłogowych niezbędne jest rozwiązanie oparte na monitorach. Jeżeli sub to na BT. Znajomym bardzo podobał się mój zestaw (jak w stopce), ale to lekko ponad założony budżet. Poszukuję więc czegoś bardzo podobnego.
Jaki zatem ampli ? Denon, Marantz, Onkyo ? (czynnik ważny ale nie decydujący to wysokość - niższy lepszy)
Denona znam bo mam, ale jak tu wypadają brzmieniowo dwa pozostałe ?
Czy ewentualnie jakaś inna firma poza Harmanem ?
Jakie głośniki ?

Pozdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
Marantz NR1504/NR1604 i do tego fajne podstawkowe- np Wharfadela z serii Diamond, nie są drogie i fajnie brzmią albo HKTS 16/35
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja bym brał Marantza, spokojnie HKTSy napędzi, a gra zdecydowanie lepiej od X1000/1100, bliżej mu do tego co mamy w sygnaturach ;) , a do tego jest tam pre-out, gdyby kiedyś chcieli podpiąć np. wzmacniacz stereo
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja bym brał Marantza, spokojnie HKTSy napędzi, a gra zdecydowanie lepiej od X1000/1100, bliżej mu do tego co mamy w sygnaturach ;) , a do tego jest tam pre-out, gdyby kiedyś chcieli podpiąć np. wzmacniacz stereo


:)
A jak Marantze wypadają w eksploatacji, tzn. choroby i przypadłości, awaryjność itp.? Wiem, że Denon i Marantz ze sobą współpracują, ale nie wiem w jakim zakresie. Jeśli Marantz to który ?
15xx czy 16xx ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lepszy 1604, dodatkowo jest tam też 2 strefa i trochę mocniejszy.
Ja osobiście oceniam Marantza jako trochę lepszą markę od Denona, bardziej "ekskluzywną"
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
OK 1604. A co z Diamondów ? Znalazłem DX-1-HCP i 10 HCP. Czy to jest to ? Jeśli tak to które ? A może zostać przy HKTS35 ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
To są "normalne" skrzynki, w muzyce mogą się lepiej sprawdzić, sam mam 2 głośniki Harmana, co prawda z HKTS 16 i wydaje mi się, że te z Wharfadale grają trochę lepiej, słuchałem ich kiedyś i było całkiem ok.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Też jest ok no i sub już jest w komplecie, ale ja osobiście bym porównał, a nowe X2000 chyba ciężko obecnie dostać ;)
 
Do góry