Kino domowe do max 7-8tys zł

mc2000

New member
Witam

Jak w temacie, poszukuję jakiegoś przyzwoitego zestawu kina domowego 5.1 plus amplituner, w cenie 7-max 8tys zł.

Do nagłośnienia salon z jadalnią o powierzchni 43m2 (dodatkowo wysokość 2.7m), ale jest częściowo otwarty na hol i kuchnię (dwa potężne niezamykane przejścia).

Przyznam szczerze, że im więcej szukam, czytam, słucham, oglądam, tym mam większy mętlik w głowie, a decyzja o zakupie jest odkładana w czasie w celu zwiększenia budżetu.

Miał być zakup za dużo mniejsze pieniądze (myślałem o zestawie jamo628HCS , gdzie spokojnie zmieściłbym się w 5tys), no ale w odsłuchu wypadły mocno średnio.

Porównane były do pylon audio sapphire 31 oraz taga harmony platinum v.2 f-120, no ale patrząc na cenę można było się spodziewać jak to się skończy.

Pylony najbardziej się wyróżniały, specyficznie grały, jakby miały problem z dołem, ale teoretycznie sub powinien to nadrobić.

Bardziej przypadł mi do gustu dźwięk z tagi.

Czy zestaw taga platinum v.2 f-120 na przód, f-100 na tył oraz c-100 z subem sw.10 do tego yamaha RX-V777 to dobry wybór do 8tys?
Czy macie jakieś inne propozycje godne uwagi w tych pieniądzach??
 

HHL

Member
Napisz jeszcze czy to ma grać tylko w kinie domowym czy stereo też chcesz słuchać. I jaki jest szacowany procentowy rozkład tych aktywności. To pomoże kolegom dobrać sprzęt.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Platinusy jak najbardziej ok, a odsłuchiwałeś ich właśnie z tą Yamahą? Jesli to połaczenie ci się podobało, to ten ampli jest dosyć dobry w swoim budżecie.

Mógłbyś zerknąć jeszcze na JBL Studio 290 na fronty i 230 lub 270 na tył, Melodika BL4 (fronty) i BL3 (tył), Roth Oli RA 4 (fronty) i RA3 (tył)
Ale w takiej konfiguracji zastanawia mnie, czy sam ampli uciągnie poprawnie wszystkie kolumny, a pomieszczenie masz dosyć duże ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na taki metraż potrzebujesz dużych mocnych kolumn. Taki jak właśnie F120. Jeśli słuchałeś i Ci się podobało to śmiało możesz brać. Dobrą opcją (a może nawet lepszą) są też JBL-e 290 lub Klipsch R-28F. Zdecydowanie bym jednak rozważył, tak jak sugerował Henry, wyższy model amplitunera.
 

mc2000

New member
Napisz jeszcze czy to ma grać tylko w kinie domowym czy stereo też chcesz słuchać. I jaki jest szacowany procentowy rozkład tych aktywności. To pomoże kolegom dobrać sprzęt.

Oczywiście, zapomniałem o ważnej rzeczy.
65% kino domowe.
25% muzyka ale np na jakąś domówkę/imprezę, gdzie raczej nikt nie wnika w niuanse.
10% relaks przy muzyce

Niestety wszystkich zestawów słuchałem na innym ampli(marantz - nie pamiętam modelu) i w sporo mniejszym pomieszczeniu.

To jeżeli nie Yamaha RX-V777 to jaka inna propozycja w rozsądnej kwocie? Czy do 3 tys znajdzie się coś znacząco lepszego?
 

collider

New member
Bez reklam
Z głośników to zobacz jeszcze Indiana Line Tesi 5651 N. Troszkę ciepłe, bardzo naturalne brzmienie. Z odpowiednim ampkiem, który je troszkę wyostrzy będą bardzo ciekawą propozycją.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Oczywiście, zapomniałem o ważnej rzeczy.
65% kino domowe.
25% muzyka ale np na jakąś domówkę/imprezę, gdzie raczej nikt nie wnika w niuanse.
10% relaks przy muzyce

Niestety wszystkich zestawów słuchałem na innym ampli(marantz - nie pamiętam modelu) i w sporo mniejszym pomieszczeniu.

To jeżeli nie Yamaha RX-V777 to jaka inna propozycja w rozsądnej kwocie? Czy do 3 tys znajdzie się coś znacząco lepszego?
Może nie lepszego, ale skoro Marantz ci pasował, to możesz odsłuchać jeszcze raz SR6009, Denon X3100/ X4100- ale ten już ok. 4 tyś, Harman 370, Onkyo 828, Yamaha z serii Advantage, albo połączenie Pionka 924+A50 i do kina będzie ok, a wzmak napędzi dodatkowo fronty.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wstaw do tego pomieszczenia Marantza SR-5009 i JBL Studio 280/220/225c/250p i będzie to grało z dołem jak trzeba.
 
Do góry