Kino domowe do filmow i gier 15-30m2, harman kardon 171 & jbl cinema 610

swetoniusz9

New member
Witam i jako ze jestem tu nowy serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.<br><br>W spawach av jestem totalnym laikiem dlatego ze nigdy nie było mnie na to stać. Obecnie posiadam tv sharp 40" aguos quattron 3d a dokładnie, lc-40le831e, blu ray 3d lg bd660 i xboxa 360, muzyki słucham na pioneer X-HM71-K (i tu pytanie, czy warto wymienić głośniki na dali zensor 1?).
<br><br>Poszukuje amplitunera tylko do kina domowego i gier, w oko wpadły mi:
<br>niskobudżetowa yamaha RX-V375 i glosniki 5.1 yamaha NS-P40 za około 1200zl
<br>i coś ze średniej polki (dla mojego portfela oczywiście ;)) harman kardon avr 171 i głośniki JBLCINEMA 610 za około 2600zl
<br><br>Sprzęt będzie stal w pokoju 15m2 a w przyszłości tak do 25-30m2.<br><br>Czy dla takiego nieosłuchanego człowieka jak ja, zestaw za 1200zl i zestaw za 2 razy tyle zrobi jakąś różnicę w filmach i grach? Zakładam ze muzyka na hk avr171 i jbl cinema 610 będzie brzmiała gorzej niż na moim pioneer? słucham głownie rocka i metalu, ale bardzo lubię tez depeche mode czy beastie boys. <br>Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i życzę wesołych świąt.<br>Ps. zestaw yamahy w tej cenie mogę kupić do północy 26 grudnia
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na Twoim miejscu bym zbierał kasę i docelowo kupił coś na 30mkw. Inne zestawy się kupuje na 15mkw a inne na 30mkw. To co dobrze gra na mniejszym metrażu, po wstawieniu na większy może być niewystarczające, a i odwrotnie też będzie kiepsko z dźwiękiem. Nawet dla laika sprzęt dwukrotnie droższy zagra lepiej i nie trzeba byc jakoś specjalnie osłuchanym.

Szybko się uwinałeś z zakupem. Szkoda było zakładać temat, ale to Twoja decyzja i kasa:)
 

swetoniusz9

New member
jeszcze tylko male pytanko, ten hk 171 ma system 7.2 z ktorego mozna stworzyc dwie strefy, 5.1 w salonie do filmow i gier i 2.1 w sypialni do muzyki, radia PYTANIE czy mozna robic te dwie rzeczy (sluchac i ogladac w drugim pokoju) jednoczesnie? dzieki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bez urazy ale ja bym tych kolumn nie wstawił na taki metraż. Jak czytam teraz specyfikację, to kolumienki o efektywności 86dB, pasmo przenoszenia od 130Hz ( gdzie kolumny powinno się odcinać na 80Hz), 7cm przetworniki, 60W mocy. Na 30mkw to zginie. A za 1500zł masz już Jamo s606 czy Wharfedale Obsidian, oczywiście bez suba, ale to mozna w późniejszym czasie dokupić. Jak ampli ma Zone2 (druga strefa) możesz sobie np. w salonie słuchać muzyki z CD czy oglądać film, a w sypialni radia
 

swetoniusz9

New member
dzieki serdeczne, jasne ze sie nie obrazam w koncu jestem laikiem i przyszedlem tu po porade, moge jeszcze anulowac zakup glosnikow wiec nie ma problemu. pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli chcesz coś tymczasowo do oglądania filmów na 15mkw, to popatrz na Kody, Jamo s426, Taga Tav 606.Subwoofer np. Koda SW-1000, Jamo sub 210. Chociaż nie wiem czy trochę nie szkoda kasy, a nie lepiej dołożyć te 1k do przyszłościowo lepszego sprzętu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę mocy potrzebują, a nie wiem jak z tym Harmanem mocowo to będzie wyglądać. Tylko te kolumny potrzebują trochę przestrzeni wokół siebie, dlatego na większym metrażu lepiej zagrają. Pomyśl też nad tymi Wharfedale, bo mają łagodniejszą górę. Napisz na PW do Blackninja, bo da Ci niższe ceny niż w necie a i podpowie odnośnie tego modelu Harmana. Możliwe że w tej cenie zaproponuje lepszy sprzęt? W tej cenie ampli masz też Denon X2000, Onkyo 616/626, Yamaha 775, Marantz 5007, HK 270. Mocniejsze i lepsze amplitunery.
 

lechuprg

New member
W tej cenie ampli masz też Denon X2000, Onkyo 616/626, Yamaha 775, Marantz 5007, HK 270. Mocniejsze i lepsze amplitunery.

A czy warto kupić HK 171 nowy za 1500zł ? Chodzi mi głównie o jakość dzwięku i opcje sieciowe. Z tych które wymieniłeś to poza Denonem wszystkie ponad 2000zł. Gość w sklepie go bardzo poleca w tej cenie.
 
Do góry