kino domowe do 7 tys

pagong

New member
Witam przymierzam się do zakupu amplitunera i kolumn podlogowych w cenie do 7 tys lub ewentualnie taniej. Całość stałaby w pokoju 20m2. Co do preferencji służyć bedzie do oglądania filmów, sluchania muzyki ( tutaj wazne aby miał amplituner lub wzmacniacz( nie wiem co lepiej wybrać) wyjście phono w celu podlaczenia gramofonu, a także planuje podpiąć XBOX 360. Czy mógłby ktos podpowiedziec jakimi kolumnami się zainteresować i jaki amplituner do tego dobrac ? ewentualnie wzmacniacz bo nie wiem co lepsze do takiego pomieszczenia. Ewentualnie na dzien dzisiejszy kupic tylko kolumny podlogowe z przodu a tylne glosniki zakupic w miare mozliwosci finansowych. Z gory dzieki za pomoc;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy tym budżecie to śmiało możesz mysleć o Marantzu SR5008; SR6008; HK370, Denon X3000, Denon X4000 a do tego kolumny Dali Zensor 5, JBL Studio 270, Melodyka B L 30, Indiana Line Nota i wszystko w konfiguracji 5.0, z czasem dokupisz suba, choć jest też szansa, że dostaniesz kompletny zestaw z subem. Ceny w sklepach można mocno negocjować, więc tymi z netu się nie przejmuj.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Marantz 5008/6008 +Zensor 5 i JBL 270 ;)
Słuchaj jak najwięcej i wybierz to co ci się najbardziej spodoba.
O ceny możesz spytać blackninja, to może z subem ci się uda skompletować.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Budżet już całkiem przyjemny. Można kupić porządny zestaw 5.0 + amplituner. Propozycję, które podał henry1979 są ok tylko ja bym kupował kolumny rozmiar większe : Studio 280, Zensor 7, Melodyka BL 40, Indiana Tesi 560, Monitor Audio MR6/BX6 itp. Ewentualnie tak jak pisałeś możesz, kupić tylko fronty (wtedy pewnie uda się kupić coś jeszcze lepszego), a resztę systematycznie rozbudowywać. Do gramofonu lepiej kupić zewnętrzny przedwzmacniacz. Nie są takie drogie, a na pewno lepsze niż te wbudowane w amplitunery. Kolejna opcja :) olać kino domowe i kupić porządny zestaw stereo :) Skoro masz gramofon to podejrzewam, że zależy Ci na jakości w stereo, a to najlepiej zapewni wzmacniacz stereofoniczny. Temat do przemyślenia i oczywiście odsłuchy.
 
Ostatnia edycja:

pagong

New member
Jest tez kwestia ograniczonego miejsca 2 przednie kolumny wejda natomiast subwoofer nie wiem gdzie musialbym upchnac bo poprostu brak wolnego miejsca zeby go dobrze postawic. Tak gramofon dosc czesto gra (takie male hobby) mam Thorensa TD 318 podpietego pod wieze technics ale sadze ze gdyby go podpiac pod lepsze audio brzmialoby to znacznie lepiej:) powiedzialbym tak 50% filmy 40% muzyka a te 10% dalbym dla xboxa zeby dzwiek wzmocnic;) kolejna sprawa co do tylnych glosnikow to problem troche z pociagnieciem kabli do tylu bo po pierwsze z tylu tez nie za duzo miesjca za kanapa a po drugiemoglem o pociagnieciu kabli pomyslc przed remontem;/ niestety o tym nie pomyslalem
 

pagong

New member
Jest tez kwestia ograniczonego miejsca 2 przednie kolumny wejda natomiast subwoofer nie wiem gdzie musialbym upchnac bo poprostu brak wolnego miejsca zeby go dobrze postawic. Tak gramofon dosc czesto gra (takie male hobby) mam Thorensa TD 318 podpietego pod wieze technics ale sadze ze gdyby go podpiac pod lepsze audio brzmialoby to znacznie lepiej:) powiedzialbym tak 50% filmy 40% muzyka a te 10% dalbym dla xboxa zeby dzwiek wzmocnic;) kolejna sprawa co do tylnych glosnikow to problem troche z pociagnieciem kabli do tylu bo po pierwsze z tylu tez nie za duzo miesjca za kanapa a po drugiemoglem o pociagnieciu kabli pomyslc przed remontem;/ niestety o tym nie pomyslalem
Kolekcja plyt winylowych wciaz sie powieksza wiec to hobby rozwojowe;)
 

pagong

New member
zarowno nowki jak i uzywane na razie cos kolo 60 plyt:) sporo w tym nowych mam to uzaleznia:) dlatego fajnie by bylo zeby amplituner fajnie przetwarzal dzwiek z winyli i dostarczal przyjemny dzwiek podczas seansow filmowych:) gdybym mial wiekszy pokoj moze bym pomyslal zarowno o wzmacniaczu jak i amplitunerze ale na chwile obecna moge tylko jedno z nich wstawic
 

piechu

Member
Bez reklam
Jeśli chcesz mieć jedno pudełko do wszystkiego i to takie, które da naprawdę dobry dźwięk, który docenisz to lepiej zainwestować w naprawdę dobry amplituner i fronty. resztę albo sobie odpuścisz albo kupisz później.
 

pagong

New member
dzieki za info a ktore beda lepsze " z wyzszej polki wzgledem tych na pcozatku amplitunerow? powiem szczerze odslcuhowo nie sprawdzalem ale ten marantz 6008 prezentuje sie zacnie i te dali zensor 7 w kolroze bialym by mi sie widzialy ale wyglad to nie wszystko musze jeszcze odsluchy zrobic:)
 

piechu

Member
Bez reklam
Marantz z Zensorami bardzo ładnie się zgrywa jeśli ktoś lubi ciepłe nienachalne granie z miękkim basem :) Ale moim zdaniem sr6008 to trochę za mało jeśli nie chcesz ładować się w dodatkowy przedwzmacniacz gramofonowy.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj SR6008, gra całkiem przyjemnie, a przedwzmacniacz gramofonowy to niewielki wydatek, a sporo poprawia brzmienie, zresztą Paweł niedawno kupował, to powie ile dokładnie.

Fajną opcją mógłby być także Denon X4000, cenowo zbliżony do SR6008, a jednak klasę wyżej, bliżej mu do Marantza SR7008.
Pisałeś, że do tej pory korzystałeś z Technicsa, nie wiem jaki dokładnie model, ja też przesiadłem się z tej firmy i brzmienie Marantza/Denona najbardziej mi podpasowało, a wspomniany SR6008 potrafi już całkiem nieźle zagrać jak na amplituner, a do tego jak będzie ci czegoś brakowało, to zawsze będziesz miał otwartą drogę do rozbudowy o wzmacniacz stereo.

W twoim budżecie mógłbyś mieć właśnie SR6008 lub X4000 z Zensorami 7 może nawet w konfiguracji 5.0
 

pagong

New member
technics zwykla wieza stereo model SH -EH560 sprzet ma juz 14 lat zero awarii a na allegro czasem nadal 500-700zl za niego chca:) a nie wspomnialem takze ze pod ta wieze w chwili obecnej mam podpiety przedwzmacniacz "chinczyk" marki ART DJ PRE III choc przyznam ze chyba najgorszy nie jest? im wiecej podajecie argumentow to tym bardziej zaczynam sie nastawiac na Denon X4000 i do tego Dali zensor 7 pewnie to polaczenie fajnie by zagralo
 
Ostatnia edycja:

pagong

New member
a twoim zdaniem ten X4000 mozna smialo brac w slepo? bo tak patrzez X4000 kosztuje pond 3 tys natomiast ten x4100 ponad 6 tys zatem roznica cenowa ogromna
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz możliwość to podjedź gdzieś do salonu audio i odsłuchaj wyższych modeli Denona/Marantza z Zensorami. W salonach Denona bez problemu znajdziesz takie konfiguracje.
Mi to brzmienie odpowiada, bo jest dość neutralne i nie męczy przy długim słuchaniu.
 
Do góry