kino domowe dające rade w stereo

daro_stg

New member
Witam. Chcę kupić kino domowe grające również dobrze w stereo. Nagłośnić chcę pokój 20 metrowy. Słuchać będę głownie tv i muzyki w stosunku pół na pół. Od czasu do czasu ps3. Nie chcę soundbara, bo uważam że baterie za długo w nich nie wytrzymają. Zależy mi na pięknym dźwięku zarówno przestrzennym w filmach jak i w stereo. Mój tv ma tylko 1 wyjście hdmi także chciałbym w kinie mieć co najmniej 3. Jako że nie mam miejsca na duże kolumny podłogowe koniecznie muszą być jakieś mniejsze do położenia na półce albo powieszenia na ścianie. Mile widziany bluetooth co puszczę muzyke z laptopa czy telefonu. Jak wydam 2.5 tyś będę zadowolony ale jak trzeba to dołożę bez problemu.

Pozdrawiam Darek
 

daro_stg

New member
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Jak masz pokój 20m2 to odradzam zestaw HKTS 16, lepiej poszukaj jakichś zgrabnych monitorów jeżeli faktycznie nie znajdziesz miejsca na podłodze. Wiem o czym piszę bo sam pozbyłem się HKTS 5 z 23m2. Te o których piszesz są nieco większe ale i tak raczej będą małe, a o słuchaniu muzyki w zasadzie możesz zapomnieć...
 

Saszku

New member
Mi akurat brzmienie Pioneera nie odpowiada, musiał byś posłuchać, pytanie czy wykorzystasz 7.1 czy raczej 5.1. Dla przykładu mi by było ciężko w pokoju rozmieścić 7.1, łatwiej 5.1.2 i dlatego zdecydowałem się na ONKYO. jak masz zamiar słuchać w przyszłości większej ilości kolumn to ok. Jeżeli nie wykorzystasz tylu kanałów może lepiej poszukać 5.1 i dołożyć trochę do głośników... taka moja sugestia.
 

daro_stg

New member
Ma to być 5.1 i kolumny do powieszenia. Muzyka głownie elektroniczna. Także proszę o wskazanie konkretnych modeli, gdyż czas ucieka a coś kupić muszę. Już zaakceptowałem wydatek na samo ampli z wzmacniaczem 3 kola.
 

daro_stg

New member
a kolumny jakie byś polecił? Obawiam się, że z zestawu z kolumnami wiszącymi nie uzyskam tak dobrego dźwięku jak z stojących...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Klipsch F10 (5.0 set); Melod.ika_B L 30/40; JBL STUDIO 270, Indiana Line Nota 555; Audio Pro Avanto, Wharfadale Diamond 10.6, Wharfadale Obsidian
 

daro_stg

New member
Klipsch F10 (5.0 set); Melod.ika_B L 30/40; JBL STUDIO 270, Indiana Line Nota 555; Audio Pro Avanto, Wharfadale Diamond 10.6, Wharfadale Obsidian

Blackninja podobnie mi poleca, także muszę się na jakieś zdecydować. Dla przypomnienia pokój 20m i muzyka elektroniczna. Dla filmów pewnie bez znaczenia, bo każde pewnie sobie poradzą. Załóżmy plus minus 3 tyś na kolumny, myślę że za tą kwote będa juz bardzo dobre - zgadza się? Amplituner Marantz SR5008 myślę, żę będzie idealny do zasilenia. Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukaschels

New member
A co myślicie o Microlab SOLO 7C, mam dość małe pomieszczenie ok 15 m2, podzielone na pół (salon i kuchnia). Z racji tego że za 2-3 lata przeprowadzam się do domu, nie chce płacić kupe forsy za coś czego mogę nie wykorzystać w aktualnych warunkach.

Chciałbym polepszyć dźwięk TV (samsung H6400), i czasami puścić coś z telefonu lub laptopa (np gdy gram)

Cena ma ogromne znaczenie bo mam 500 zł i nie dozbieram bo nie mam z czego.
PS. Mam drewniane ucho
 

daro_stg

New member
Klipsch F10 (5.0 set); Melod.ika_B L 30/40; JBL STUDIO 270, Indiana Line Nota 555; Audio Pro Avanto, Wharfadale Diamond 10.6, Wharfadale Obsidian

Fajne zestawy ;)

A co powiesz o Wharfedale Diamond 10.7? To jest model nowszy od 10.6? Czytałem dobre opinie, nie są takie drogie bo 3.3k i podobają mi się z wyglądu. Tylko nie mam gdzie ich przesłuchać. Docelowo myślę podłączyć je w marantz sr5008. Przypomnę pokój 20m i muzyka elektroniczna. Frony chciałbym postawić blisko bocznej ściany..


Pozdrawiam :smile::smile:
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A co myślicie o Microlab SOLO 7C, mam dość małe pomieszczenie ok 15 m2, podzielone na pół (salon i kuchnia). Z racji tego że za 2-3 lata przeprowadzam się do domu, nie chce płacić kupe forsy za coś czego mogę nie wykorzystać w aktualnych warunkach.

Chciałbym polepszyć dźwięk TV (samsung H6400), i czasami puścić coś z telefonu lub laptopa (np gdy gram)

Cena ma ogromne znaczenie bo mam 500 zł i nie dozbieram bo nie mam z czego.
PS. Mam drewniane ucho

To możesz kupić cokolwiek lub nie kupować niczego ;)
btw pomyliłeś temat.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fajne zestawy ;)

A co powiesz o Wharfedale Diamond 10.7? To jest model nowszy od 10.6? Czytałem dobre opinie, nie są takie drogie bo 3.3k i podobają mi się z wyglądu. Tylko nie mam gdzie ich przesłuchać. Docelowo myślę podłączyć je w marantz sr5008. Przypomnę pokój 20m i muzyka elektroniczna. Frony chciałbym postawić blisko bocznej ściany..


Pozdrawiam :smile::smile:

10.7 to większe kolumny ( nie nowsze) od 10.6 ;)
Na 20 m2 już bym rozważał nawet 10.7, te Wharfadale dosyć dynamicznie grają z fajnym basem i dobrze wysokimi.

Co rozumiesz przez postawienie kolumn blisko ściany bocznej? Generalnie żadnych kolumn nie powinno się wciskać na styk w jakieś kąty, a zapewnić im choć trochę przestrzeni z każdej strony ;)
 
Do góry