Kino domowe - czy na pewno dobrze wybrałem?

wheeljack

New member
Witam,

Złożyłem sobie tanie używane kino domowe a mianowicie:
Amp Yamaha rx-v450 (250zł)
2 podstawki Wharfedale Diamond 7.1 (100zł)
Centralny Wharfedale CR2 (80 zł)
+ miałem 2 Technicsy sb-cs5 i podłączyłem je na surround.
do tego kupiłem nowy subwoofer aktywny pioneer s-21w (400zł)
z czasem chcę na surroundy dorwać jeszcze 2 diamondy 7.1 albo te przerzucić i kupić podłogowe kolumny wharfedale na front.

pokój około 15m^2 ściana na której jest tv i kino wyciszona pianką akustyczną



Wpadł do mnie kumpel i zaczął parskać, że jego marketowe paroletnie kino domowe sony za 800 zł jest o wiele lepsze, że powinienem takie kupić itd itp.
Powiedział też, że sub aktywny to gó*no i powinienem kupić pasywny.

Tak więc satelitki po 20w RMS (strzelam, że tyle) marketowy amp i sub za 800 zł i do tego Sony, rzeczywiście jest lepszy ??

Proszę o opinie. :)

PS. mówił też, że lepiej jest kupić 2 odsłuchy i na stereo (tego nie skomentuję bo :p)
 

Rafal7

Banned
Jeżeli twierdzi że jego subwoofer pasywny jest lepszy od aktywnego to naprawdę ma pojęcie.
Kolega kupił plastikowy zestaw w markecie?:D
Twoje kino to trochę takiej zbieraniny,znając życie to chciałeś coś mieć na już i tak sobie uzbierałeś trochę tego sprzętu.
Z doświadczenia wiem że za niedługi czas zaczniesz wszystko systematycznie zmieniać i piąć się do góry.
Zmień przednie kolumny na podłogówki tak jak to założyłeś i będzie dobrze.
System kolumn w kinie powinien być tej samej serii a co najmniej firmy tak jak u mnie , w kinie liczy się spójność brzmienia.
 

wheeljack

New member
co do mojego zestawu to wzorowałem się na opiniach na forum, że diamond dobrze gra z tym amplitunerem.
Jak trafią się podłogowe diamond 7.1 gdzieś na necie to będę zabierał :)
Centralny chyba może zostać prawda?
Te technicsy to na bank wylecą bez 2 zdań teraz są bo były w domu.
 

Rafal7

Banned
Może zostać, przyprowadź kolegę jak fronty zmienisz na podłogówki.

Co to ma znaczyć bo nie rozumie? PS. mówił też, że lepiej jest kupić 2 odsłuchy i na stereo
 

wheeljack

New member
sugerował mi, że lepszy efekt dadzą 2 odsłuchy na stereo po 1000zł sztuka niż takie kino jak mam (bo jego szwagier ma studio i one lepiej graja niz to)
ehh
 

Rafal7

Banned
Bo dadzą, wzmacniacz stereo za 1000 zł zagra lepiej z tymi samymi kolumnami niż amplituner z 4000 zł.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli jesteś zadowolony, to olej to co kolega mówi.
Jak to twój pierwszy sprzęt tego typu, to pewnie za jakiś czas będziesz chciał więcej, kapusta wie co pisze, bo ta choroba jest nieuleczalna :D
A ta serio, to poszukaj gdzieś Diamondów 10.4 na fronty, nowe też nie są strasznie drogie, wykorzystasz resztę kolumn z serii, kiedyś ewentualnie wymienisz amplituner.
 

Rafal7

Banned
Już kolegę coś ugryzło i jad zaczął działać, teraz będzie zbierał żniwo, a kolega będzie cały czas coś chciał wymieniać i wymieniać.
Skąd ja to znam :D
 

dmk84

New member
Wpadł do mnie kumpel i zaczął parskać, że jego marketowe paroletnie kino domowe sony za 800 zł jest o wiele lepsze, że powinienem takie kupić itd itp.
Powiedział też, że sub aktywny to gó*no i powinienem kupić pasywny.


Kolega poprostu zazdrości ;-)
Myśli że jego KD gra lepiej bo na pudle pewnie napisali 1000Watt:D
 
Do góry