kino domowe amlituner plus glosniki 2.1/5.1

lukaslon

New member
Witam serdecznie.

Jestem zainteresowany zbudowaniem kina domowego poprzez hdmi z TV.

jak rozumiem potrzebowal bym aplitunera do poleczenia glosnikow, subwoofera oraz blueray/dvd.

odleglosc do tv okolo 4-5m, pokoj duzy nieforemny. wiec mam swiadomosc ze idealnie nie bedzie jezeli chodzi o dzwiek ale chcial bym uzyskac w miare mozliwosci mile wrazenia jezeli chodzi o ogladanie filmow, sporadycznie sluchanie muzyki/ radia.


W miare mozliwosci prosil bym o doradzenie glownikow w wydaniu 2.1 jak rowniez 5.1 .
kwota na zestaw 5000-6500(kwota szacunkowa, mam swiadomosc ze moze sie zmienic) wiec jezeli warto to sie doplaci.
bede wdzieczny za pomoc.

ps. wstepnie jestem zainteresowany glosnikami klipsh seri r26f/rf42 II/rf52-62 aaale to raczej ze wzledu na stylistke i gust mojej damy serca;)


Pozdrawiam
Lukas
 

lukaslon

New member
kubatuura okolo 8x8 m2, brak sufitu brak tylnej sciany (polwysep na kuchnie) brak prawej sciany(jadalnia 3x6 m2), sciany drewniane, szacunkowo 20% radio, 70% tv/dvd. 10% muzyka( klasyka polska taneczna plus rock). lubie brzmienie z basem, wyrazny wokal/instrumenty. mysle ze zdecydowanie sklaniam sie na dobre sluchanie muzyki pop/rok/ filmy
 

lukaslon

New member
ok, nie ma problemu ,wole porzadne 2.1 niz przecietne 5.1 .
r/rf mi pasuje ze wzgledu na wyglad, poprostu pasuje do wnetrza. no ale jaka roznica wieksza miedzy nimi jest poza roznica wagi, i tym ze drugi ma wkladki tytanowe? oczywiscie jezeli sugerujecie jakies inne kolumny to slucham. ogolnie chcial bym sie w cenie kolumn zamknac 2k na jedna lub niewiele wiecej.
jaki w takim razie amplituner do tego, jaki subwoofer.
co z glosnikiem centralnym do takiego zestawu czy przy czyms takim nie ma sensu. jak to widzicie.

bede wdzieczny za zrozumienie amatora:)
 

lukaslon

New member
ps. jezeli bede chcial w przyszlosci rozbudowac system to rozumiem ze tylkko tylne glosniki musial bym dokupic ( tak jak przednie lub jakies mniejsze satelity)??
 

lukaslon

New member
ok,dziekuje za szybka, odpowiedz.

jaki ampli do tego sugerujesz?

ktore set twoim zdaniem lepszy klisha czy paradigma? albo jakie roznice twoim zdaniem miedzy nimi.??
przyznam ze pierwszy set mi bardziej pasuje do kolorystyki jak wspomnialem a estetyka jest wazna jak sie nie mieszka samemu;)
 

lukaslon

New member
szacunkowo na poczatek mam 6-7k, wiec wrazie czego wezme glosniki i ampli, potem sub lub odrazu jak sie uda cos dograc. poprosze jakies propozycje jakie sa plusy ich o ile mozesz. dzieki
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
szacunkowo na poczatek mam 6-7k, wiec wrazie czego wezme glosniki i ampli, potem sub lub odrazu jak sie uda cos dograc. poprosze jakies propozycje jakie sa plusy ich o ile mozesz. dzieki

Z subem się wstrzymaj. Ocenisz ilośc basu na samych RF82II które są potężne w brzmieniu.
Prędzej central polecam do filmów i TV.
 

lukaslon

New member
ok, wiec po rozmowach dzisiaj porannych i przy obiedzie mam problem w domu:D taki ze musze sie zmiescic w przedziale 6-6,5k glosniki mi wychodza jak sie nie patrzy 4,5-4,6k bo taniej jak za 2,3k za sztuke znalezc mi sie nie udalo niestety.

amplituner zostajnie mi w miare rozsadku 2-2,5k . a niestety oferty ktore od was dostaje przewaznie maja 3,4-4k z tego co widze:-/

pytanie kolejne czy lepiej np wygrzebac pare stow do tego Marantza SR6008, czy np zmienic zestaw, albo glosniki na tansze wlasnie??

ogolnie glupie pytanie dostalem ale zapytac musze bo lepsza polowa zwiazku mnie zje;) w moim mniemaniu lepiej sie sprawdza 2 duze kolumny z ampli lub 2 duze kolumny i sub z ampli niz zestaw z harman kardona albo sony za 5-6k przy takie wielkosci pokoju?

czy ew taki zestaw jak bylo rozmawiane z glosnikami da sobie rade do kina i bez subwoofera?
czy ktos kto raczej jest przecietnym widzem zobaczy duza ronice?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W zdecydowanej większości przypadków sub nie jest potrzebny! Dlatego Ci napisałem żebyś kupił same kolumny na początek. Nie oszczędzaj na kolumnach bo to najważniejszy element. Zdziwisz sie jak te Klipsche mocno grają.
Świetnie współgrają z mocnymi Onkyo bo ten dociąża niskie tony jednocześnie dobrze je kontrolując. Będzie super w kinie i w muzyce.
Ale na ampli też nie zaoszczędzisz bo żeby takie kolumny zagrały dynamicznie w całym zakresie na takim metrażu ampli musi mieć konkretny zasilacz.

Niestety takiego wielkiego metrażu nie napędzisz byle czym.
 
Ostatnia edycja:

lukaslon

New member
ok, dzieki wielkie. a co bys za ampli proponowal w granicach 2k-2,5k? jakies mozliwosci wyboru bo niewiem czy bede mial 500 pln wiecej czy mniej. dziekuje za cierpliwosc:)

glosniki jutro zamawiam.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Harman AVR370 można brać pod uwagę.
Onkyo 636 również.

Do dwóch kolumn oba raczej dadzą rade ale czy jak rozbudujesz w przyszłości system o resztę kolumn czy wystarczy dynamiki do kina domowego? Fakt że zawsze potem możesz dokupić suba a na kolumnach obciąć dolne rejestry (regulowana zwrotnica w ampli) żeby odciążyć zasilacz.
HK ma 440W zasilacz a Onkyo 660W. Z tego względu wybrałbym ten drugi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie patrz na moc na papierze. Odsłuchaj jak największej ilości sprzętu i wybierz to co ci najbardziej podejdzie.
A co do Onkyo 636 vs HK370, to bezpośrednie porównanie nie ma sensu, w tym przypadku HK370 to inna liga i w stereo zagra dużo lepiej.
Nie rezygnuj też z Marantzów, Denonów czy Yamahy, za stosunkowo niewysoką cenę można teraz dostać dobre wysokie modele amplitunerów.
 

lukaslon

New member
Onkyo TX-NR828
kolumny RF82II

dojechaly wczoraj:)
jutro bede montowal na spokojnie.
dziekuje wszystkim za pomoc.

mam pytanie co do wypalania glosnikow, mit czy prawda, na co zwrocic uwage na poczatek zeby ich nie skrzywidzic.:bober:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że chodzi o wygrzewanie:) Wszystko zależy od kolumn. Jedne wygrzeją się szybciej, inne potrzebują więcej czasu. Słuchaj na "normalnych" poziomach głośności, daj im czas żeby się rozruszały. Średnio 50-200 godzin grania. Pamiętaj żeby na początku zrobić kalibrację.
 
Do góry