KINO DOMOWE a PC

andrzejmok13

New member
WITAM. Mam male pytanko.Czy mozna polaczyc PC z kinem PANASONIC SC-HT 870 tak zeby byl dzwiek 5.1 ? Karta graf. GF 8600 GT. Bardzo dziekuje za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@andrzejmok13

Karta graficzna akurat w tym przypadku nie ma znaczenia...
Istotna jest natomiast karta dźwiękowa (jej wyjścia sygnału) oraz ew. dekodery audio.
Rónież istotne są wejścia sygnału w twoim kinie (na stronie Panasa nic na ten temat nie znalazłem) :???:
Konieczne wejscia do uzyskanie 5.1 z PC to:
Optyczne, Coaxial-ne, ew. 5.1 Channel input (6 zwykłych analogowych wejść RCA) + odpowiednie kable.


Pozdro.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Ze zwykłego PCta można uzyskać 5.1 podłączając to przewodem SPDIF -> Coaxial lub SPDIF -> Optical.
 
Ostatnia edycja:

yarson

New member
To ja spytam, po co sa takie kable ??
Jack optyczny ??

8y6kxt.jpg


Bo mam lapka (BENQ jakiś, nie pamiętam) z wyjściem słuchawkowym(jack) i niby jest cos takiego jak SPDIF (można włączyć w ustawieniach karty muzycznej) i bez kitu jak sie włączy to świeci na czerwono.
Zakupiłem podobny kabel jak na zdjeciu i podłączyłem TV (jak równiez do zew dekodera audio), ale niestety nie działa(moze wina sterów).

Moje pytanko po co coś takiego wogóle jest ?
I czy ma to jakiś sens podłączanie tego(szukac sterów:roll: ), o ile to możliwe i będzie działać???
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
jeśli Ci świeci ;) to powinno działać z takim kablem..

powiedz jeszcze czy próbowałeś puszczać jakiś film z dźwiękiem cyfrowym (oraz zaznaczoną stosowną opcją w kodeku/filtrze) czy po prostu próbowałeś jakichś standardowych dźwięków windowsa?
 

yarson

New member
ivf napisał:
jeśli Ci świeci ;) to powinno działać z takim kablem..

powiedz jeszcze czy próbowałeś puszczać jakiś film z dźwiękiem cyfrowym (oraz zaznaczoną stosowną opcją w kodeku/filtrze) czy po prostu próbowałeś jakichś standardowych dźwięków windowsa?

o cholercia, o ja głupi, może i masz racje, próbowałem tylko ze standardowymi....
posiedzę i pokombinuję jeszcze chyba :D
 

a4tech

New member
PopaY napisał:
Ze zwykłego PCta można uzyskać 5.1 podłączając to przewodem SPDIF -> Coaxial lub SPDIF -> Optical.

"Zwykły" PC = dźwięk L+R, 2 Channel (np. Soundblaster 16) ;)
Więc tak nie do końca każdy PC to potrafi... :p


Pozdro.
 

PopaY

New member
Bez reklam
a4tech napisał:
"Zwykły" PC = dźwięk L+R, 2 Channel (np. Soundblaster 16) ;)
Więc tak nie do końca każdy PC to potrafi... :p


Pozdro.
To akurat nie jest zwykły PC-t lecz jakiś relikt przeszłości, a ja odpowiedziałem na pytanie o uzyskanie dźwięku 5.1, innego nie ma.
 
Do góry