Kino domowe a odtwarzanie DTS-HD MA

enai

New member
Witam,
Mam kilka pytań więc może ktoś będzie wiedział.
Otóż kolega zakupił kino domowe Amplituner marantz sr5008 oraz odtwarzacz blu-ray MARANTZ UD5007.

Chcemy przetestować film na DTS-HD MA ściągnięty w formacie MKV ( Bit rate : 4617 Kbps )
Film mam na dysku twardym USB i jak podpinam pod odtwarzacz Blu-ray to wyświetla się na nim USB ale sprzęt nic nie widzi, żadnego folderu itp. ogólnie całego dysku nie widzi, na amplitunerze jest to samo.
Więc po co są te USB ? po to by włożyć pendrive z mp3 ? sprzęt za 9k i nie można czegoś takiego zrobić ?
No to spróbowałem pod TV i on widzi dysk, bo słyszałem że można film odpalić przez tv i sygnał zwrotny wyśle dźwięk do amplitunera, ale jak TV nie ma Master audio to w ogóle może wysłać ?
A inna sprawa to że TV nie odczytał tego formatu pliku a pisze wyraźnie że MKV odczytuje, więc jak to jest ?
Następna próba będzie z podpięciem komputera z karty graficznej ( ma MA ) do amplitunera i teraz pytanie skąd mam wiedzieć że jest wypuszczany sygnał DTS-hd MA a nie zwykły DTS czyli CORE, czy powinno pisać na wyświetlaczu "Master audio" ?

Pozdrawiam
 
Do góry