Kino Domowe 1500-1800zł

DANIELEKiol

New member
Witam noszę się z zamiarem kupna nowego kina domowego w granicach 1500-1800zł do pokoju w bloku o wymiarach około 22m2 - 25m2 , lub używanego kina. Kino będzie podłączone do LED-a UE48h6400 i na to co się nastawiam to słuchanie muzy i oglądanie filmów po 50%. Czy budżet jakim dysponuje nadaję się w ogóle do szukania czegoś w miarę dobrego dla mnie? Prosiłbym o jakieś wytyczne na co zwracać uwagę podczas szukania sprzętu i na jaką markę zwracać uwagę bo jak na razie poruszam się między Pioneer-Yamaha-Kenwood ale za każde inne propozycję będę wdzięczny.Obecnie posiadam kino LG LH T760 i zastanawiam się czy może tylko do tego kina kupić sam amplituner nowy/używka i efekt jeżeli chodzi o nagłośnienie będzie lepszy? czy po prostu zmiana kina domowego na INNE. Bardzo proszę o jakieś typy ewentualne linki do gotowych zestawów itp.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jak podłączysz prawdziwe kolumny zamiast tych pierdziawek to jakość od razu się poprawi.
W tym momencie marka to sprawa drugorzędna. Ważniejsza jest kwestia budżetu kiedy za tyle kupujesz sam aplituner...

Pytanie ile to coś jest w stanie dostarczyć mocy, bo można by podłączyć nieduże kolumny podstawkowe + central do tego co jest.
Lub troche tańszy zestaw 5.0
Generalnie cokolwiek drewnianego powinno zagrać lepiej.
np Jamo S 628 HCS - Opinie i ceny na Ceneo.pl
 

DANIELEKiol

New member
Jak podłączysz prawdziwe kolumny zamiast tych pierdziawek to jakość od razu się poprawi.
W tym momencie marka to sprawa drugorzędna. Ważniejsza jest kwestia budżetu kiedy za tyle kupujesz sam aplituner...

Pytanie ile to coś jest w stanie dostarczyć mocy, bo można by podłączyć nieduże kolumny podstawkowe + central do tego co jest.
Lub troche tańszy zestaw 5.0
Generalnie cokolwiek drewnianego powinno zagrać lepiej.
np Jamo S 628 HCS - Opinie i ceny na Ceneo.pl

czyli np: wymiana samych kolumn? albo np: nowy cały taki zestaw:
Yamaha Kino RX-V377 + Onyx 200
Pioneer VSX-424 + 5.0 Polton Omega 180 lub 5.0 Prism Onyx 200
Denon AVR-X500 + TAV 406 lub 506 lub 606

czy te zestawy są warte uwagi jako nowy sprzęt cały kompletny?

 

mors111

Active member
Bez reklam
z tych co wymieniłeś , musiał byś posłuchać sobie , zagrają o niebo lepiej niż to co masz ale za jakiś czas będziesz musiał dokupić suba za min 500-600zł z bardzo budżetowych , ale w kie w porównaniu do tego co masz będzie o wiele lepiej , generalnie budżet słabiutki jak na zestaw amplituner + kolumny , ale od biedy coś tam się zakupi
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
czyli np: wymiana samych kolumn? albo np: nowy cały taki zestaw:
Yamaha Kino RX-V377 + Onyx 200
Pioneer VSX-424 + 5.0 Polton Omega 180 lub 5.0 Prism Onyx 200
Denon AVR-X500 + TAV 406 lub 506 lub 606

czy te zestawy są warte uwagi jako nowy sprzęt cały kompletny?


Jw. na pewno sporo lepsze od tego co masz.
Z tych brałbym na Denonie.

Jak da sie wykorzystać obecny SUB to byłby jakiś substytut gdyby brakowało niskich tonów.
 

DANIELEKiol

New member
z tych co wymieniłeś , musiał byś posłuchać sobie , zagrają o niebo lepiej niż to co masz ale za jakiś czas będziesz musiał dokupić suba za min 500-600zł z bardzo budżetowych , ale w kie w porównaniu do tego co masz będzie o wiele lepiej , generalnie budżet słabiutki jak na zestaw amplituner + kolumny , ale od biedy coś tam się zakupi

a jak bym mój subufer z kina obecnego podłączył do jednego z w/w kompletów będzie coś z tego?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
a jak bym mój subufer z kina obecnego podłączył do jednego z w/w kompletów będzie coś z tego?
Jak w ogołe się da podłączyć to coś tam będzie. Jakość basu z niego znasz już dobrze więc wiesz czego oczekiwać...
brałbyś na Denonie a z którymi głośnikami?

Nie słuchałem z nich żadnych. Jak miałbym kupować na czuja to zdecydowanie Taga Harmony jest dla mnie najbardziej z nich zaufaną marką. Ale to taki trochę strzał na ślepo...

W podobnej cenie masz JAMO S 606 HCS3 też zestaw 5.0 - to bym wybrał w tym budżecie.
 

DANIELEKiol

New member
Jak w ogołe się da podłączyć to coś tam będzie. Jakość basu z niego znasz już dobrze więc wiesz czego oczekiwać...


Nie słuchałem z nich żadnych. Jak miałbym kupować na czuja to zdecydowanie Taga Harmony jest dla mnie najbardziej z nich zaufaną marką. Ale to taki trochę strzał na ślepo...

W podobnej cenie masz JAMO S 606 HCS3 też zestaw 5.0 - to bym wybrał w tym budżecie.

no mój obecny sub daje bardzo mocne basy więc byłby ok tylko faktycznie pozostaje kwestia czy da się podłączyć go...

a jeżeli chodzi o JAMO S 606 HCS3 to zestaw tylko samych kolumn tak? czyli musiałbym dokupić amplituner? to wtedy wyjdzie ponad mój budżet więc raczej zdecydowałbym się na komplet Denona z głośnikami TAGA
 
Ostatnia edycja:

DANIELEKiol

New member
a czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych kolumn PURE ACOUSTICS SUPERNOWA podobno lepsze niż Tagi czy Jamo? lub o tych głośnikach Quadral Quintas 5000

 
Ostatnia edycja:

DANIELEKiol

New member
po analizie wstępnej jestem skłonny rozważać zakup takiego zestawu..a więc

AMPLITUNER : Denon AVR-X500
GŁOŚNIKI : TAGA 606v3 + TSW-90
Jamo S 606 HCS 3 + SUB 210
Jamo S 426 HCS 3 + SUB 210
Pure Acoustics Supernova + RB 1150
Quadral Quintas 5000 + SUB TAGA/JAMO

teraz proszę o sugestie które głośniki dobrać do Denona (oczywiście po wstępnym odsłuchaniu jeżeli będę miał taka możliwość) ale które możecie naprawdę polecić?

oraz znalazłem jeszcze zestaw Denon AVR-X1000W + DIAMOND 10,6 SET za 1700zł plus dokupiłbym SUB... (czy to dobry wybór?)

na koniec pytanie czy wybierając komplet kina dokonać zakupu właśnie od razu z subuferem?? żeby było to jakoś kompletnie ubrane w całość? miało być do 1800zł a widzę że dojdzie do +- 2500zł.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jamo S 606 HCS 3 - pamiętaj że tam fronty mają 20cm woofery. Z subem bym się zdecydowanie wstrzymał aż do momentu wstawienia tego do salonu i "ogrania" ich kilka tygodni. Basu może być co najmniej w sam raz.

EDIT
Zamiast dokładać do SUBa to wolałbym np większą wersje Jamo S628 HCS3
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Pytanie. Czy ktoś porównywał rx-v377 do Denona AVR-X500? Brachol szuka jakiegoś budżetowego nieplastikowego zestawu i myśli nad tymi dwoma ampli. Za Yamahą przemawia możliwość kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Tak. Pionek ma wypas cenę ale ja nie lubię brzmienia pionkowego, w zasadzie yamahowego z niskich serii też ;) Ale ta yamaha to jedyny ampli w takim budżecie oferująca autokalibrację stąd też pytanie :)
 

Disto

New member
Bez reklam
a taki komplet Denon X500+F10/C10/B20 ?
Moja dobra rada. Jak już chcesz zmienić na coś lepszego, to nie schodź poniżej x1000. Masz w nim podwójną korekcję dźwięku. Ogólną TONE , plus wielopasmowy Manual EQ dla każdego kanału oddzielnie ! Tego ostaniego nie ma x500, a dzięki temu można sobie dodatkowo podbić o 6dB np. tony wysokie czy niskie. Ja bym zdecydowanie stawiał na X1000.

Wyjście na suba możesz podłączyć do twojego "plastika"pod wejście AUX.
 
Ostatnia edycja:
Do góry