Kino do 3000zl. Klipsch, Denon.

kevin-7

New member
Jako, ze jestem nowym forumowiczem na wstepie witam wszystkich :smile:
od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem KD. kwota jaka zakladalem to 2000zl, ale troche sie zainteresowalem tym tematem i zwiekszylem do 3000zl (wiecej narazie nie bedzie, moze w przyszlosci cos doloze).
pomieszczenie: 18m (kwadrat, tv na srodku sciany, kanapa naprzeciwko, glosniki raczej z BR z przodu).
Wykorzystanie: muzyka 50%, film,TV, XBOX 50%
Zestaw 5.0 (pozniej sub), ewentualnie lepsze fronty 2.0 (cala reszta pozniej). sprzet uzywany rowniez biore pod uwage.
na poczatku interesowalem sie glosnikami taga tav 606 (5.0), ale jak posluchalem to nie bardzo przypadly mi do gustu.
Zastanawiam sie nad amp DENON X1000 i do tego Klipsch F1/10 set, badz f2/20. ewentualnie JBL es80.
f10 i es80 sluchalem (w MM duza hala, w kolo duzo halasu) i dzwiek calkiem mi sie podobal.
f2/20 nie mialem mozliwosci odsluchu i tak sie zastanawiam czy nie beda za duze do 18m i jak do tego samego pomeszczenia maja sie przedstawione prze zemnie kolumny?
jak najbardziej jestem otwarty na inne propozycje. Amplituner nie koniecznie musi byc ten, najwazniejsze zeby mial dostep do radia internetowego i USB. bede wdzieczny za wszelka pomoc:blagam:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Klipsch F10 w zupełności wystarczą na ten metraż, resztę kasy mógłbys przeznaczyc na lepszy amplituner- Denon X2000, Marantz SR5008, Onkyo 626, HK 161, Yamaha 773/775, Pioneer 924

O ceny spytaj kolegi blackninja, ma dobre ceny, więc w tym budżecie mógłbyś mieć lepszy ampli z Klipschami.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wg. mnie trochę tak, choć wszystko zależy ile w tym pokoju jest innych rzeczy, łóżko, meble, etc.
Oczywiście mógłbyś wstawić 20-tki, ale 10-tki spiszą się bardzo dobrze na twoim metrażu, a będziesz miał więcej kasy na lepszy amplituner, który da lepszy efekt końcowy, większa moc, lepsza jakość w stereo, kinie itd.
 

kevin-7

New member
W zasadzie idąc tym tropem kiedyś w przyszłości bedzie mozna fronty wymienic na trochę mocniejsze np. F20 bądź coś innego. Mebli jest dość sporo, na ścianie tam gdzie wisi tv jest szafa obok, szzafka RTV pod, mniejsza szafka, a naprzeciwko stolik, lozko, dwa fotele, obrazy na ścianach itp.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja też wolę większe, ale jak kolega napisał... trochę już w tym pokoju jest. Poza tym co dają dobre kolumny jak elektronika/źródło będzie do bani, efekt ostateczny - nijaki ;)
Jeśli już ma być tańszy ampli i droższe kolumny, to przynajmniej taki, pod który będzie można kiedys podpiąć wzmaka (czyli z pre-out), który większe kolumny odpowiednio zasili.
Na swoim przykładzie wiem jakie znaczenie ma mocniejsza elektronika przy mocniejszych/większych kolumnach ;)
 

kevin-7

New member
a odnosnie tych denonow, to lepszy x2000, czy avr 2113?
i tak sie jeszcze zastanawiam nad Klipsch rf-52 (na poczatek wystarczylyby same fronty), czy warto do nich dokladac, tzn czy roznica w dziwieku bedzie warta zainwestowania wieszszych srodkow w porownaniu do f10?
 
Ostatnia edycja:

kevin-7

New member
ten avr151 calkiem fajny, funkcje sieciowe sa i z tego co wyczytalem (nigdy nie slyszalem niestety) ma cieple brzmienie, a to raczej w moim guscie. tak sie zastanawiam porownujac go do np. denona x1000 (wcale sie na niego nie upieram), a chodzi mi konkretnie o moc x1000 145w na kanal a avr151 ma 75w na kanal. z tego wychodzi, ze denon jest 2x mocniejszy. nie zebym twierdzil, ze nie macie racji co do dopasowania avr151 do F10, bo stawiam na to, ze wiecie co mowice :) tylko jak by ktos mogl to tak troche objasnic jak to z ta moca jest?
 

kevin-7

New member
no wlasnie zastanawialo mnie, jak to jest mozliwe, ze sprzet powiedzmy w podobnym zakresie cenowym moze sie tak znacznie roznic
 

kevin-7

New member
autokalibracja jest istotna? pytam bo nie mam zielonego pojecia, bedzie to pierwszy taki sprzet (teraz mam podlaczone pod tv "plastikowe" kino za ok400zl) i nie wiem jak sie to ma do poprawnego ustawienia sprzetu.
 

robrob1

Member
Co nie kupisz to i tak będzie lepiej grało od Twojego starego zestawu. Sam wiem, bo niedawno zrobiłem to samo. I tak samo jak Ty zwiększałem budżet, ale było warto. Autokalibracja- moim zdaniem warto.
Piszesz o radiu internetowym, tez super sprawa. Ja teraz słucham często Spotify (płatne), ale masz dostęp do wielu wykonawców,płyt.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
autokalibracja jest istotna? pytam bo nie mam zielonego pojecia, bedzie to pierwszy taki sprzet (teraz mam podlaczone pod tv "plastikowe" kino za ok400zl) i nie wiem jak sie to ma do poprawnego ustawienia sprzetu.

Moim zdaniem jest istotna. Na pewno pomocna. Wszystko Ci poustawia i potem można tylko dokonać korekty. Co nie znaczy, że bez kalibracji Sobie nie poradzisz.
 

kevin-7

New member
zakupilem dzisiaj avr 161, udalo sie wyrwac nowy na licytacji za 1180, mysle, ze calkiem znosna cena :) teraz tak sie zastanawiam czy kupic klipsch'e f10 set, czy moze uzywane f20 badz rf52 z tym ze narazie same fronty jesli chodzi o uzywki
 
Do góry