Kino 5.0 w cenie 4000-6000

Mishima

New member
Witam

Jakieś 6-7 lat temu dzięki pomocy tego forum kopiłem fajny lcd -JVC, niedawno staruszka zamieniłem na kdl50 w828b i o ile obraz jest super to dźwięk to porażka. Zaczęło się od szukania tanich głośniczków, potem plastikowe kino, soundbary i stało się najgorsze... usłyszałem kino w drewnie(budżetowy model yamahy z głośnikami za ok 2000) i odwrotu już nie ma.

To będzie moje pierwsze kino (no dobra za małego ojciec miał Diorę i 2 głośniki)więc jestem zielony jak Kermit. Moja cała wiedza to 3 tyg na forach, opisach i kilka pseudo odsłuchów.

Mieszkam w Koszalinie za wiele opcji odsłuch to tu nie ma z podróżami też na razie ciężko, muszę być codziennie na miejscu. Pochodziłem po super-hiper-mega marketach, jednak kupa ludzi, wielka hala i wszystko grające dookoła to słabe środowiska do porównań.
Do tej pory najlepszymi głośnikami jakie słyszałem (niestety na stereo odsłuchany na mp3) to taga harony blue. Były też asury(denerwowały bardzo wysokie tony), tav606, yamahy(chyba)ns.

Kino miałoby służyć do:
ps4 50% -dźwięk detaliczny słyszalne bzyczenie komary, czy przeładowanie magazynka lecz wybuch to nie kopanie z glana w karton, a gęsty, niski bass.

Film 25% -jak wyżej pełen detali, ale chyba bardziej średnicy niż góry bo w taga tav 606 góra strasznie kuła. Co do basu to chyba wolałbym bardziej rozciągnięty i niski niż punktowy a brzmiący płasko.

muzyka 25% -wiem powinno być stereo lub wzmacniacz niestety na razie musi wystarczyć "muzykalny" ampli KD. Czysta z dobrym podbiciem basu(mp3- pendrive, radio), ogólnie nie musi brzmieć audiofilsko, ale musi zabrzmieć bardzo dobrze inaczej zamieszkam na PKP (Żona). Słuchamy tzw. hitów na czasie, amerykański hity lat 80, elektro, bywa też metal, rok (ATB, Armin Van Burren, Jean Michael Jarre, Korn, Marlin Manson itp)


Kolor głośników ciemne( czarne, brązowe, wenge), moi faworyci (kolejność istotna): audi pro avanto hts 5.0, taga harmony blue, wharfedale diamond 10,7, iniana line nota550
o subie nie ma mowy, całkowity brak miejsca, fronty muszą go troch nadrobić.

Amplituner
Musi urwać "pupę" podczas grania (konieczna bezproblemowa współpraca z ps4) i filmów (od tego zależy moje życie) i być dobrym sprzętem muzycznym chciałby poczuć choć trochę tej głębi muzyki którą słyszałem na ampli stereo (nie pamiętam nazwy) i taga harmony blue.
Byłoby super jakby miał pre-out tak na wszelki wypadek do wzmaka stero i wszelkie funkcje do odtwarzania muzyki z pendriva, telefonu, dusku, radio.

Moje typy(kolejność ważna): Denon AVR X3000, martanz5008 lub wyższy, pioneer 924

Pomieszczenie do odsłuchy na rysunku, im dokładniejsze będą propozycje tym bardziej będę wdzięczny, bo móżdżek to już od dawna się przegrzewa za duży wybór. Kwota 4000-6000 jest dla mnie bardzo duża, więc sprzęt na pewno (o ile nie nawali) będzie stał długie lata.
Mieszkam w bloku, mamy córkę wiec zestaw będzie raczej do średnio cichego grania, no może od święta zaryczy, ale raczej nie lubię sąsiadom utrudniać życia :)

UFFF... To by było chyba wszystko na podstawie waszych opinii będę zamawiał sprzęt w ciemno, wiem że to zła metoda ale tyle ludzi jest zadowolonych z waszych propozycji, myślę że ryzyko jest minimalne, a ja taki laik i tak pewnie skakał z radości, w końcu odetchnie i będzie mógł normalnie spać po nocach.:sad:

Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc

Niestety nie potrafiłem wkleić zdjęcia wyskakiwała informacja
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.
Należy więc na samy początku adresu wpisać literkę "h",żeby mieć dostęp do obrazka.

ttp://images66.fotosik.pl/714/60f85914ae111741med.jpg

Przepraszam za wszelkie przedszkolne błędy, rzadko urzęduję na forach.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Twojego opisu wynika, że powinny Ci się spodobać Melodika BL40 (set 5.0). Grają ciepło z miękkim dobrze rozciągniętym basem. Detali też im nie brakuje, ale nie meczą uszu. Dobrze grają z Marantz-em 5008. Dobrą alternatywą będą JBL-e Studio 270 (set 5.0) Do nich Marantz bądź lepiej Harman avr370.
 

Mishima

New member
Wizualnie jbl-e jakoś bardziej przemawiają, a duża jest różnica w brzmieniu między nimi, a audio pro avanto, które były mocno chwalone min. na tym forum?
 

Mishima

New member
Jeszcze jedno taga harmony blue mają z boku głośnik niskotonowy czy dzięki temu niskie tony na blue nie będą lepsze niż na np. jbl-ch. Domyślam się, że oprócz membran ważna jest też budowa kolumny, dla tego pytam pod kontem czysto odsłuchowym-porównawczym?
 

Mishima

New member
Martanz 5008 z opisów robi bardzo pozytywne wrażenie.
Czy istniej alternatywa dla jbl studio 270? Czyżby to miał być mój wymarzony zestaw?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz Wharfadale Diamond 10.7, bardzo fajna konstrukcja z dość neutralnym brzmieniem.
 

Mishima

New member
czekam, czytam ampli wybrany (Marantz5008), waham się między Melodiką bl40 (choć brzydkie- wiem kolumn nie kupuje się oczami:p) i jbl studi 270, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

w opiniach Wharfadale Diamond 10.7 znalazłem takie które mówiły o przytłumionym dźwięku jakby za kocem, ja miałem takie odczucie przy słuchaniu tav 606 vs taga blue(czyściej), ciekawe czy chodzi o to samo.

Na bieżąco sprawdzam wszystkie wasze propozycje, na sucho nie jest łatwo się zdecydować co kupić za takie pieniądze, ale coś muszę wybrać.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc i czekam na dalsze propozycje lub potwierdzenie tych podanych wcześniej. Wierze w was Ludzie
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam

lecz wybuch to nie kopanie z glana w karton, a gęsty, niski bass.
o subie nie ma mowy, całkowity brak miejsca, fronty muszą go troch nadrobić.

Witaj.

Ciężko to pogodzić.
Pokój faktycznie "zapchany". Może jednak da się coś zrobić ;-)
KD musi mieć suba.
Do muzyki nie jest konieczny ale do KD (wybuchy i takie tam) wręcz niezbędny :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witaj.


KD musi mieć suba.
Do muzyki nie jest konieczny ale do KD (wybuchy i takie tam) wręcz niezbędny :)

jak się ma dobre kolumny ( nisko schodzące , powiedzmy od 35hz ) i przy odpowiednim skonfigurowaniu amplitunera ( załączony DymanicEqualizer ... ) , da sie słuchać / oglądać bez suba , mam tak u siebie ( suba mam po to by nie obciążać zbyt mocno frontów , które bez suba tez radzą sobie bardzo dobrze ) ale i bez niego nie było by u mnie źle
 

Mishima

New member
Po przeczytaniu opinii w necie napaliłem się na Marantza 5008 + Melodika BL40 (5.0).
Pawel_Sz85 - co ja się będę z fachowcem kłócił :)

Co myślicie o tym zestawie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestaw w porządku. Miałem prawie taki (tylko starszy amplituner SR5007) i byłem zadowolony. Napisz do blackninja to nie przepłacisz. Aha co do ustawienia kolumn to lepiej jakby stały z 25cm od ściany :) W sumie na ten metraż można też pomyśleć o mniejszych BL30. Wiadomo kwestia akustyki.
 
Ostatnia edycja:

Mishima

New member
Ja desperat się pytam, czy jak ma ścianę oklejoną miękką tapetą z flizeliny ok 3mm grubości to powinno troch bas kontrolować?
Pokój zawsze mogę trochę przemeblować lub półeczki powiesić. Na podłodze(całej) wykładzina, pustych ścian nie ma (nie jestem miłośnikiem minimalizmu) to chyba powinno trochę ujarzmić te kolumienki?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Piszesz o małej odległości od ściany....te +/- 25 cm to praktycznie minimum. Może warto poszukać czegoś z przednim basreflexem...

Melodiki to bardzo dobre kolumny w swojej cenie, a co do Diamondów, to słuchając ich nie miałem takiego odczucia, a przy TAV606 tak.
Mimo wszystko odsłuchaj też Diamondów, bo warto przynajmniej się z nimi zapoznać.
 

Mishima

New member
Postaram się jutro gdzieś Diamondów posłuchać, jak nie da rady stawiam na pewniaka od Pawel_Sz85 (melodika+marantz), bardzo panom dziękuje za zawężenie tematu (wreszcie konkrety).

Bardzo bym prosił jeszcze o opinię Blackninja, posumowanie, ewentualne własne zestawy i będziemy powoli kończyć (chyba :) )
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze jedna opcja z przednim basreflexem, nie wiem czy brałeś pod uwagę Dali Zensor 5 lub 7, obecnie w dobrych cenach są do dostania, a z Marantzem świetnie się zgrywają ;)
 

Mishima

New member
Tak myślałem o dali Zensor 7 ale cena za 5.0 mnie odstraszyła, o dali 5 nie czytałem, jak wypadają przy melodice bl40?
Jeszcze wyczytałem, że dali grają bardzo czysto i dobrze, ale boje się jak będę chciał basu w kinie akcji to czy dadzą rade jak melodika.
Jak pisałem u mnie w mieście ciężko z odsłuchem wasze uszy są moimi uszami.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zensory też potrafią nisko zejść i basu w nich nie brakuje, a kupić je można taniej niż wskazywałyby na to ceny w necie, inna sprawa, że jak będziesz chciał cały zestaw w jednym sklepie nabyć, to sporo utargujesz.
Zensory 5 można porównywać do BL30, Z7 do BL40.
Pomimo, że brzmienie Melodiki bardzo mi pasuje, to wolałbym Zensory ;), choć i z jednych i drugich byłbym zadowolony...
 

Mishima

New member
henry1979 - nienawidzę cię(żart :) ) a było już tak pięknie.
Jak twoim zdaniem, dla mich wymagań (1post)po kolei od najlepszego plasowały by się: melodika bl40, wharfadal, dali 5, dali 7.

Proszę o tą samą ocenę innych forumowiczów, dzięki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Oczywiście to moja subiektywna ocena ;)
Zensor 7, Melodika BL40, Zensor5, Wharafadale 10/7, BL30...
 
Ostatnia edycja:
Do góry