Kilka pytań od początkującego

mikosss1990

New member
Witam.
Jestem na forum nowy i początkujący. Mam kilka pytań. Wiem, że mogą być one śmieszne dla niektorych ale proszę o rady.
Mam tv z HD ready, odtw. DVD (na opakowaniu jest napisane coś tam 1080i, ale on raczej nie odtwarza HD, bo kupilem go jakis rok temu za ok 350 zl...)i kompa z kartą graficzną z DVI.
1.Jak mogę obejrzeć filmy HD, które mam na kompie? Nagrac jakos na DVD i sprobowac odtw. na odtwarzaczu? Czy połączyć kompa z telewizorem?
2.Jakim kablem podłączyć kompa z tv? czy lepiej DVI-HDMI czy RGB czy euro? ktore rozwiazanie najlepsze?
3.Jakie konkretne kable polecacie(lub jaka firme) polecanych typów kabli z pyt.2-ego?
4.Co to jest Nka?
5.Na dzialce mam tv takze z HD ready i cyfre +. Programy nazwane np Canal + HD nie wyswietlaja sie na tv. jest tylko dzwiek. To dlatego,że te pgoramy są na full hd?
6.Jaka platforme cyfrowa polecacie?
7.Czy jak odtw.DVD ma wejście HDMI tzn ze odtw. HD?
8. jakie są wszystkie formaty HD? czym się rozni 1080i od 720p?
Dziekuje z gory za odpowiedź na moje pytania
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Ojojoj ...
ad. 1 Jeśli Twój odtwarzacz odtworzy takie filmy (a wątpie) to nagraj i odtwórz.
Jesli nie po podłącz tv do pc.
ad. 2 Może nie zawsze ale DVI-HDMI powinno byc najlepsze.
ad. 3 Raczej nie najtańsze i nienajdroższe, no chyba, że masz dużo kasy to bierz drogie. Może Proligold ?
ad. 4 No nie ...załamka http://n.pl/
ad. 5 Nie nie dlatego. Może problem w we/wy lub zabezpieczeniach http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP
ad. 6 My ... Tobie ? Mi sie podobają blondynki , a Tobie może brunetki !!! :D
Zobacz program, ceny, parametry techniczne i sam wybierz
ad. 7 Odtw. DVD nie ma wejścia hdmi tylko wyjście i to NIE oznacza, że odtwarza HD.
ad. 8 Pofatyguj sie i Sam poszukaj.
Czasami zamiast "ryby" warto dać "wędke". To forum jest "wędką".
Czytaj, szukaj i czytaj.
 

mikosss1990

New member
dzieki. A mam jeszcze takie lamerskie pytanie: Czy jak podlacze laptopa z VGA przez przejsciowke na DVI a potem na hdmi to jaka bedzie jakos obrazu? pewnie nie osiagne HD?
 

timbot

New member
Bez reklam
o matko, ale grafa! pomyslec ze z dekade temu za moj piewszy akcelelator 3d dalem 700 zeta, riva128, a miala ona 4 mega pamieci ;]

ale do tematu, w specyfikacji twojej karty jest ze ma wyjscie HDTV, tylko nie napisali jakie ;]
do karty masz dolaczony adapterek - ten kabelek z jednej strony pojedynczy, z drugiej 4 kable (3 to kabelki Component, sa nawet opisane Pr, Pb i Y, a czwarty nie wiem, pewnie rozgaleziacz...)
tak wiec chyba wpinasz ten kabelek do karty, a componenta do telewizora
potem w ustawieniach ekranu musisz ustawic rozdzielczosc wyjscia tv 1360 i tyle. przynajmniej taka jest teoria ;]
 

mikosss1990

New member
Grafe kupowalem jakies 8 miechow temu..Wtedy to było coś.. a teraz to bede ją sprzedawal w najblizszym czasie.. Ale wracajac to tematu... to wlasnie nie wiedzialem po co jest ten kabelek:p Tylko że on jest strasznie krotki...Dzis sproboje podłączyć tak jak mowisz. Dzieki za pomoc
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
mikosss1990 napisał:
5.Na dzialce mam tv takze z HD ready i cyfre +. Programy nazwane np Canal + HD nie wyswietlaja sie na tv. jest tylko dzwiek. To dlatego,że te pgoramy są na full hd?

Nie wyswietla Ci sie obraz bo najprawdopodobniej nie masz tunera HD tyklko zwykly dekoder SD

na reszte pytan odpowiedzi udzielil @gatar
 
Do góry