KDL 40V3000 - kalibracja kolorów.

rootas

New member
Witam!
Nie dawno kupiłem TV SONY 40V3000. Panel wywołał na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
TV wykorzystuję w 80% do grania na PlayStation 3 - gry wyglądają niesamowicie, jednak zauważam jeden problem, otóż większość mocno jaskrawych kolorów jak np ostra czerwień, zieleń, błękit są zdecydowanie za ostre - do tego stopnia iż w momencie jak występuje obiekt bardzo ostro czerwony itp. jest on praktycznie nie do rozpoznania!
Próbowałem oczywiście w podstawowych ustawieniach: kolor, jasność, ostrość itp jednak nie dają pożądanego rezultatu, inne kolory bledną a "ostra czerwień i spółka" wciąż jest za ostra, mówiąc potocznie oczoje***a w stosunku do reszty kolorów!
Podkreślam, że inne barwy są niezwykle wyraźne, soczyste dokładnie takie jakie bym sobie życzył, jakie widziałem na screen'ach lub prezentacjach gier na internecie, przesadzone kolory to te najbardziej "ostre".
Czy istnieją jakieś uniwersalne wartości, schemat jak powinny wyglądać ustawienia poszczególnych funkcji w tym LCD?
Na końcu dodam: konsola podłączona jest przez kabel HDMI.
PS
Pytanie czysto z ciekawości. Jakiej firmy panel LCD jest zamontowany w KDL - 40V3000?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry