KD a dobór kolumn

dach

New member
Na początek jeszcze raz wszystkich powitam.
Na razie nadrabiam zaległości czytając to forum.
Nie mniej przymierzam się do zakupu KD .Powiedzmy ze jeszcze nie sprecyzowałem zakupu.
Na początek mam pytanie. W WIĘKSZOŚCI podpowiedzi preferujecie fronty podłogowe - na ile zdegraduje sie jakość dźwięku chcąc zastosować coś mniejszego ale nazwijmy to skrzynkowego.NO niestety kino z kinem brak miejsca. Takie kryterja;
film/muzyka- 70/30 % ,moja połowa filmowa, ja dźwiękowy powierzchnia 20 m/kw
 

remiqa

New member
Witam, w mojej opini kolumny podstawkowe (bo o takich chyba mówimy) potrafią bardzo ładnie zagrać tylko na 20m/kw to trochę za nie będziesz musiał zapłacić, jaki masz budżet
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie mniej przymierzam się do zakupu KD .Powiedzmy ze jeszcze nie sprecyzowałem zakupu.
Na początek mam pytanie. W WIĘKSZOŚCI podpowiedzi preferujecie fronty podłogowe - na ile zdegraduje sie jakość dźwięku...
Ani trochę! Podstawkowe wersje danej serii mają praktycznie tę samą jakość co podłogowe tylko mają mniejszą wydajność. Grają ciszej i przede wszystkim grają dużo słabszy bas co przy kinie domowym zwykle zmusza do zakupu subwoofera.
Ale jest na rynku całkiem sporo mocno grających podstawkowych tylko dośc często są one dość "wyrośnięte" jak na ten rodzaj kolumn :)
Zobacz np Klipsch RB-81 II grają od 44Hz (8" woofer robi swoje) i aż 97dB czułości. Ale wymary mają całkiem duże...
 

dach

New member
O właśnie ( Klipsch RB-81 II ) utrafiłeś w samo sedno , parametrami a gabarytowo to maximum maxa co mógłbym wcisnąć. .No niestety mam braki w przeglądzie rynku.
Padło pytanie o budżet. To zależy od drogi jaką obiore.
1. zestaw kolumn -front typu j/w + dobór amplitunera hmm; jaki? 2,5-3 tys ?!?!?!
1a- odtwarzacz blu ray to jakoś ogarne na bierząco
2 . i z kompletować resztę central - efektowe- woofer -z rozsądkiem to co nie zbędne
czas 2-3 miesiące
Muszę to przemyśleć i udać sie na rekonesans (przesłuchania)
Albo nie kombinować tylko zakupić coś typu HK AVR161 +HKTS9 I MIEĆ TO Z GŁOWY(ją)
Ale muzyczki raczej nie posłucham tak jak bym chcial.
 
Do góry